توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440264
آیت‌الله‌ شبیری زنجانی: مساجد زیاد سیاسی شوند، به ضرر حکومت است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۷
آیت‌الله شبیری زنجانی بر ضرورت دور نگه داشتن مساجد از سیاست‌زدگی تاکید کرد و گفت: اگر مساجد به وظایف اصلی خود عمل کنند، برای حکومت هم بهتر است.

به گزارش حوزه، آیت‌الله شبیری زنجانی در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، جدا نبودن دین از سیاست را امری «روشن» خواند و افزود: اما اینکه مساجد، زیاد سیاسی بشوند هم به ضرر حکومت است و هم باعث تضعیف دین می‌شود. اگر مساجد به وظایف اولیه و اساسی خود عمل کنند، برای حکومت هم بهتر است.

وی تصریح کرد: برخی آقایان فکر می‌کنند اگر زیاد وارد مباحث سیاسی شوند، بهتر می‌توانند جایگاه روحانیت و یا پایگاه مسجد را حفظ کنند، در صورتی که ما معتقدیم زیاد سیاسی شدن و بروز برخی اختلاف نظرات که اجتناب‌ناپذیر است، برای جایگاه روحانیت و مسجد مشکل ایجاد می‌کند و موجب تضعیف دینداری می‌شود.

این مرجع تقلید بر ضرورت نگاه تخصصی به مسأله سیاست تأکید کرد و افزود: کسانی که در این زمینه تخصصی ندارند بهتر است وارد مسایل سیاسی نشوند، اگر کسی تخصص دارد، در مسایل کلی نظریه بدهد مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما اگر تخصصی در علم سیاست ندارد و هرچه به زبانش می‌آید بدون مطالعه بیان کند، ایجاد مشکل می‌کند.

آیت‌الله شبیری زنجانی خاطرنشان کرد: این حکومت به نام دین و منتسب به دین تشکیل شده و حفظ آن از فرایض است، منتهی باید دید چه چیزی به بقای حکومت بیشتر کمک می‌کند. رضایت مردم در درجه اول اموری است که می‌تواند به بقای یک حکومت کمک کند و همه ما باید در این مسیر تلاش کنیم.
 
کلمات کلیدی : شبیری زنجانی + مساجد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.