توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383664
خیال پردازی روزنامه الشرق الاوسط علیه ایران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۷
روزنامه الشرق الاوسط وابسته به آل سعود در گزارشی در خصوص ثامر السبهان سفیر عربستان در عراق به نقل از منابعی ناشناس ادعا کرد که ایران برای ترور السبهان در عراق برنامه ریزی کرده است .

به گزارش ایرنا، این روزنامه ادعا کرد که ایران از طریق گروه های عراقی سعی می کند ثامر السبهان را ترور کند.

این روزنامه در تلاش برای بزرگ و مهم جلوه دادن ثامر السبهان ادعا کرد که دو گروه عراقی موسوم به گردان های خراسان و ابوالفضل العباس به دستور ایران تصمیم دارند به وسیله گلوله های آرپی جی -۷خودروی حامل ثامر السبهان را هدف قرار دهند.

این روزنامه وابسته به حکومت ال سعود که همیشه علیه جمهوری اسلامی ایران اتهاماتی را وارد می کند منبع خبر ناشناس ذکر کرده است.

الشرق الاوسط از این منبع به عنوان یک فرد به اصطلاح آگاه وناشناس نام برده است که در تماس تلفنی با این روزنامه این خبر را اعلام کرده است.

الشرق الاوسط در ادامه ادعاهای خود نوشته است : 'این منبع آگاه درتماس تلفنی با الشرق الاوسط توضیح داد که محورهای اجرای عملیات ترور ثامر السبهان سفیر ریاض دربغداد متعدد است وهر محوری با دیگری تفاوت دارد تا اینکه عملیات در اسرع وقت انجام گیرد.'

همچنین این روزنامه ادعا کرده است عراقی ها قرار بوده به وسیله آرپی جی -۷خودوری او را هدف قرار دهند٬ اگر چنین ادعایی درست باشد٬ باید گفت که در حال حاضر سلاح های بسیار دقیقتر وپیشرفته تری برای هدف قرار دادن خودروها وجود دارد و برای موفقیت درچنین عملیاتی٬ استفاده ازچنین سلاح های کم دقتی معقول نیست.

این روزنامه چاپ لندن ظاهرا فراموش کرده است که سفیر عربستان در عراق با دخالت در امور داخلی عراق باعث خشم شدید عراقی ها شده و بارها نمایندگان مجلس عراق اخراج وی از خاک عراق را خواستار شده اند.

ثامر السبهان بارها در خصوص گروه های مردمی عراقی که درحال مبارزه با داعش هستند٬ اظهارنظرهایی کرده است که با واکنش شدید عراقی ها همراه بوده است و عراقی ها تاکید کرده اند که وی درپی فتنه انگیزی درعراق است و حق ندارد در امور داخلی عراق دخالت کند.
 
کلمات کلیدی : سفیر عربستان+عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.