نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431165
عامل شلیک شبانه‌ به جوان پژوسوار مأمور پلیس بود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۷
مامور پلیس که پس از شلیک به جوان پژوسوار هنگام رانندگی، او را به حال خودش رها کرده و محل را ترک کرده بود با مراجعه به اداره آگاهی تهران خودش را معرفی کرد.تحقيقات در اين پرونده از ساعت22:18 جمعه، همزمان با اعلام گزارش مرگ راننده خودروي پژو206 نوك‌مدادي در زيرگذر اتوبان بابايي شروع شد.

به گزارش همشهری، با حضورماموران كلانتري146 حكيميه، قاضي محسن مديرروستا بازپرس ويژه قتل تهران و مأموران تجسس پليس آگاهي تهران در محل حادثه مشخص شد كه قرباني زماني كه پشت فرمان ماشينش در حال رانندگي بوده گلوله خورده است.

وي كه به گفته پزشكي قانوني در دم جان باخته پس از اصابت گلوله تعادلش را از دست داده و با منحرف شدن از اتوبان با جدول كنار زيرگذر به‌شدت برخورد كرده بود. در ادامه مشخص شد كه قرباني جوان 27ساله‌اي بود كه در كارگاه نجاري در جاجرود كار مي‌كرده و شب حادثه در حال بازگشت به خانه‌اش بوده كه قرباني اين حادثه شده است. خودرو سابقه سرقت نداشت و متعلق به مقتول بود و هنوز معلوم نبود كه او دچار چه سرنوشتي شده است. به همين دليل قاضي جنايي دستور بررسي تصاوير دوربين مداربسته دانشگاهي كه در محل حادثه بود را صادر كرد تا معماي اين تيراندازي مرموز فاش شود.

تنبيه عجيب
هيچ‌كس تصور نمي‌كرد كه عامل شليك مرگبار به جوان پژو سوار يك مأمور پليس باشد؛ كسي كه پس از اين شليك، قرباني را به حال خود رها و محل را ترك كرده بود. راز اين ماجرا عصر يكشنبه زماني كه مأمور پليس راهي اداره آگاهي پايتخت شد و خودش را معرفي كرد، فاش شد. او كه مأمور پليس يگان امداد تهران و ستوان‌سوم است ديروز در توضيح ماجرا گفت:

شب حادثه به همراه راننده و خودروي بنز پليس در حال گشتزني در اتوبان بابايي بوديم كه ناگهان خودروي206 نوك‌مدادي با حركات مارپيچ و زيگزاگ از كنار ما رد شد. او درحال ويراژ دادن بود كه ما به تعقيب وي پرداختيم. جوان پژوسوار با حركات خطرناك هرلحظه ممكن بود براي راننده‌هاي عبوري حادثه بيافريند.

حتي 2نفر از راننده‌ها بوق زدند و از ما خواستند تا به او تذكر بدهيم. همين شد كه تعقيبش كرديم و وقتي به او رسيديم آژير پليس را روشن كرده و از وي خواستيم توقف كند، اما او به اخطار پليس توجهي نكرد. حتي يك تيرهوايي شليك كردم تا شايد توقف كند اما فايده‌اي نداشت و او با سرعت سرسام آوري در حال حركت بود.

وي ادامه داد: كمي جلوتر ناگهان پسر جوان به سمت زيرگذر رفت و من همان لحظه از راننده خواستم سرعت ماشين را كم كند. پس از آن لاستيك خودرو را نشانه گرفتم و 2گلوله شليك كردم. در همان لحظه خودرو به‌شدت با جدول برخورد كرد و خسارت زيادي به ماشين وارد شد. وي گفت: با خودم گفتم همين خسارتي كه به ماشينش وارد شده تنبيه بزرگي است؛ براي همين به راه خود ادامه داديم و آنجا را ترك كرديم.

مامور پليس گفت: من هرگز نمي‌خواستم جانش را بگيرم. شايد اگر توقف مي‌كرد هرگز چنين اتفاقي رخ نمي‌داد چون فقط لاستيك را نشانه گرفتم و نمي‌دانم چطور شد كه گلوله به سر او خورد. آن شب اصلا تصورش را هم نكردم كه گلوله به سرجوان پژوسوار خورده و جانش را گرفته است. فرداي آن روز وقتي همكارم گزارش تيراندازي را در روزنامه‌ها خوانده و موضوع را برايم تعريف كرد به‌شدت متاثر شدم.

همين شد كه تصميم گرفتم خودم را معرفي كنم. به گزارش همشهري، با افشاي ماجراي تيراندازي، قاضي جنايي براي مأمور پليس قرار بازداشت موقت صادر كرد و او براي انجام تحقيقات بيشتر در اختيار مأموران اداره دهم پليس آگاهي پايتخت قرار گرفت.
 
کلمات کلیدی : تیراندازی، مأمور پلیس
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۰:۳۶:۱۲
. ببین چقدر مملکت بی در و پیکر شده که ماموران به خودشان اجازه شلیک گلوله می دهند و باعث مرگ می شوند . چقدر از این اتفاقات باید بیافتد تا کسی به فکر بیافتد که مملکت قانون دارد و سرخود نباید کاری کرد (4098186) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۰:۴۷:۲۱
انجام وظیفه کرده در قبال یک مجرم رانندگی که عامدانه باعث ایجاد حادثه برای مردم میشود آنهم در شرایط کاملا غیر عامدانه تیر خورده. و هم خودش واقعیت را گفته که نشان از مسئولیت پذیری دارد. اگر با بقیه مجرمان رانندگی که هرروزه و هر ساعت صدها نفر را در هر بزرگراه و جاده شامل می شوند محکم برخورد شود، کشور ما هم کاهش آمار تلفات رانندگی چون آلمان را می گیرد. (4098205) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۲۳:۵۵:۵۸
اگر راست میگفت فرار برای چی (4099454) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۲۳:۵۸:۳۲
قتل عمد (4099458) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۰:۵۱:۱۶
مامور پليس گفت: من هرگز نمي‌خواستم جانش را بگيرم.!!!!!!!! شايد اگر توقف مي‌كرد هرگز چنين اتفاقي رخ نمي‌داد چون فقط لاستيك را نشانه گرفتم و نمي‌دانم چطور شد كه گلوله به سر او خورد. آن شب اصلا تصورش را هم نكردم كه گلوله به سرجوان پژوسوار خورده و جانش را گرفته است!!!!!!! (4098213) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۱:۲۱:۰۹
پیشنهادی دارم به آقای توکلی که این روزها وکیل واقعی ما شدند در سازمان مردم نهادشان.

1-آیا وقت آن نرسیده است که مکالمات بیسیم ماموران از بالا تا پایین با هر درجه و منصبی به مدت دو سال ضبط و حفظ و نگهداری شود؟
2- آیا وقت آن نرسیده است که روی تمام خودروهای پلیس چه انتظامی چه راهنمایی رانندگی در قسمت زیر آینه جلو و پشت شیشه عقب دوربین مدار بسته نصب و تمام جریان از زمان اعزام مامور تا مدت یک سال ضبط و نگهداری شود؟
3-وقت آن نرسیده که ماموران برای ورود به عملیات سرخود و تشخیصی اولاً با مقام بالاتر یا همکاری در مرکز فرماندهی تماس بگیرند؟ و کسب تکلیف کنند؟

4-آخرین پیشنهاد هم آموزش تیراندازی است که لااقل طرف فرق سر و لاستیک را بفهمد. الان با زن جوان بی شوهر و فرزند کوچک یتیم و مادر و پدر مرحوم چه باید کرد؟ عذرخواهی تنها؟ به جرم ویراژ کشیدن؟ نهایتاً گواهینامه اش توقیف میشد نه اینکه شلیک کنی اونهم در اتوبان پر از ماشین!! (4098279) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۲:۰۳:۵۵
حالا من اگه یه چیزی بگم الف سانسور نکنه خوبه . آخه آقای پلیس برادر من آدم دو تا گلوله به یه ماشین شلیک می کنه بعد که ماشین به جدول خورد و داغون شد ولش می کنه ؟ این رو تو دانشکده پلیس بهت یاد دادن ؟ حالا 4 سال که رفتی زندان خانواده مقتول ولت کردن دیگه گلایه نکنی ها ! (4098339) (alef-1)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۳:۰۷:۲۷
به ماشین تیراندازی کرده بعد که به جدول خورده دیگه باهاش کاری نداشته ..کجای کاریم تو کدوم آموزش اینو یاد دادن اسباب بازی نیست برادر اسلحه شوخی نداره . (4098421) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۳:۳۹:۱۰
عجب اتفاق و اقدام وحشتنکاکی!
یعنی پلیس راهنمایی همزمان به خود اجازه داده که هم پلیس باشد و هم قاضی باشد که حکم به لزوم تنبیه و کفایت آن برای طرف بدهد و هیچ نیازی هم در خود احساس نکند که باید پس از این اقدامات توقف نموده و مساله را پیگیری نماید.

امنیت ما را چه شده است؟

یعنی پلیس وقتی در محل عمومی آن هم در حین حرکت در بزرگراه از سلاح خود آن هم به طور مستقیم به طرف خودرو در حال حرکت با راننده استفاده می کند، نیاز نیست که برای تکمیل گزارش خود و پاسخگویی به مرجع بالاتر ، توقف کرده و پیگیر کار باشد؟
این حادثه با کلیه مراحل نصب و استفاده از چراغ گردان و تعقیب و گریز و شلیک هوایی و ... (به فرض صحت)، فقط با احساس رضایت یک پلیس از عمل خود و اینکه آن تنبیه را کافی دانسته، قابل خاتمه بوده که مامور، خود را بی نیاز از توقف دانسته است؟
آیا مثلا این خودرو یک مشکل امنیتی داشت و مجرم خطرناکی داخلش بود، تشخیص پلیس به کفایت تنبیه کافی است؟ نیازی به بررسی و دستگیری متهم ندارد؟


و نکته اصلی اینکه حداقل بزرگراههای تهران بایستی در همه نقاط مجهز به دوربین باشند تا همه نیروها خود را در حال رصد حس کنند.

تمامی خودروهای پلیس و مخصوصا پلیس راهوار و گشت محسوس و نامحسوس بزرگراه و ... بایستی در زمان عملیات، دوربینی رو به جلو داشته باشند تا اتفاقات جلو را فیلم برداری و ثبت کنند. در زمان پیاده شدن پلیس و رفتن به سمت شخص مظنون، خودرو پلیس باید طوری متوقف شود که دوربین صحنه را کاملا ثبت نماید.

کافی است، اقداماتی که از سالها پیش توسط پلیس سایر کشورها در حال انجام است را بررسی نموده و به این موضوعات مهم، سر و سامان بدهند.

از الف عزیر تقاضا دارم حالا که بخش نظرات کاربران را برای این گزارش فعال کرده اند، حتما این نظر بنده را درج نمایند شاید تلنگری ایجاد شود. قطعا پیگیری جدی این موضوع نیز اهمیت زیادی دارد. (4098459) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۴:۲۸:۱۱
عجب تراژدی رو این مامور ناپخته پلیس رقم زد....

شلیک بی خودی و ناشیانه برای فقط حرکت ویراژ و بعد از شلیک هم میگه راهم رو گرفتم ورفتم.....

باید با این پلیس خاطی بشدت برخورد شود (4098529) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.