نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 306489
آموزش خط میخی به دانش‌آموزان دزفولی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۱
سرپرست اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری دزفول از آموزش خط میخی به دانش آموزان این شهرستان خبر داد و گفت:این طرح با استقبال دانش آموزان روبه رو شده است.

«یعقوب زلقی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: آموزش خط میخی به دانش آموزان در راستای اجرای طرح ملی میراث بان در مدارس دزفول با هماهنگی مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان اجرا شده است.
وی افزود: تاکنون دانش آموزان شش مدرسه آموزش میخی را فراگرفته به طوریکه که این دانش آموزان توانایی خواندن کلماتی از خط میخی را پیدا کرده اند.
وی هدف از اجرای طرح ملی میراث بان در مدارس را تبیین اهمیت آثار باستانی و تاریخی برای دانش آموزان دانست و گفت:با اجرای این طرح علاوه بر آشنایی دانش آموزان با آثار تاریخی نسبت به انتقال این اطلاعات به دوستان و خانواده خود نیز اقدام می کنند.
زلقی طرح میراث بان را یک طرح ارزنده در راستای احیای میراث فرهنگی و آثار تاریخی منطقه دانست و گفت:در دو هفته اخیر شش مدرسه در دزفول مورد بازدید قرار گرفته و ضمن اطلاع رسانی در خصوص آثار باستانی منطقه مسابقه نقاشی نیز برای دانش آموزان برگزار شد.
وی با بیان اینکه طرح میراث بان هفت مرحله دارد که اکنون مرحله نخست آن در مدارس دزفول اجرا شده است ابراز امیدواری کرد با اجرای این طرح مفاهیم میراث فرهنگی به دانش آموزان منتقل شود.
۷۳ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس دزفول تحصیل می کنند.
 
کلمات کلیدی : خط میخی+دزفول
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۲۲:۲۴:۱۳
جالبه... بارک الله. چه عجب یه خلاقیتی تو این کشور دیدیم (3293113) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۰ ۲۳:۴۲:۲۲
زمینه پیشرفت ایران بازگشت به خویشتن است!! (3293232) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۰۲:۲۵:۰۲
ایکاش زبان پارسی میانه هم که مانند زبان لاتین تاریخی است، در مدارس تدریس شود.لاتین در تمام غرب تدریس میشه در حالی که پارسی میانه که متعلق به این کشوره در حال فراموشی است. (3293371) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۰۵:۰۰:۲۰
به جای اموزش یک خط منقرض شده، به بچه ها مهارت های زندگی و اخلاق اجتماعی رو آموزش بدید. (3293398) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.