توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442884
علم الهدی: روحانی به من گفت «فکر می‌کنم شما با نقاره خانه امام رضا(ع) هم روزی مخالفت کنید»
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۴
علم الهدی با اشاره به حاشیه‌های صورت گرفته درباره برگزاری کنسرت‌ موسیقی در مشهد، ماجرای گفت‌ وگویش با رئیس‌جمهور را در این زمینه تشریح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد علم‌الهدی، امام‌جمعه مشهد در آخرین برنامه سفر خود به شهرستان نیشابور و در دیدار با فعالان فرهنگی، نخبگان و جوانان این شهرستان در پاسخ به یکی از افراد حاضر در این جلسه که گفت «مشکل امروز جوانان برگزاری کنسرت نیست»، تصریح کرد: اتفاقا مشکل اول جوانان همین مسئله است چرا که با این ترویج فجایع، دشمن می‌خواهد سفره دین را از زیر پای جوان ما بکشد تا تمام قدرت و استعداد و احساس خود را در خدمت شکم و شهوتش قرار می‌دهد و دشمن به راحتی از این جوان برای خود مزدور بسازد.

به نوشته رسا، وی اشتغال، ازدواج، زندگی، خانه و درآمد را مشکل جوانان دانست و گفت: این گونه نیست که ولنگاری فرهنگی مشکل جوانان ما نباشد. ولنگاری فرهنگی در انقلابی بودن جوانان ما ایجاد رکود می‌کند.

علم‌الهدی تصریح کرد: مسئله کنسرت، مسئله موسیقی نیست؛ درباره موسیقی مراجع فتوا داده‌اند و شما بر اساس فتوای مرجع خود حلال و حرامش را تشخیص می‌دهید. مشکل کنسرت، حواشی آن است. بنده به آقای رئیس‌جمهور و آقای وزیر ارشاد هم این حرف را گفته ام.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: چندی پیش که آقای رئیس‌جمهور به مشهد آمده بود، به من گفت؛ «فکر می‌کنم شما با نقاره خانه امام رضا(ع) هم روزی مخالفت کنید»، به ایشان گفتم «اشتباه می‌کنید؛ بنده نه تنها با نقاره خانه امام رضا(ع) مخالفت ندارم بلکه با 20 آموزشگاه بزرگ موسیقی که امروز در مشهد مشغول به فعالیت هستند هم مخالفت نکرده‌ام. بعضی آموزشگاه‌های موسیقی مشهد از آموزشگاه‌های تهران هم وسیع‌تر هستند. بنده با فسق و فجوری که در حاشیه کنسرت صورت می‌گیرد و جریانی است که نسل جوان ما را به فساد می‌کشاند، مخالفم».

وی یادآور شد: اینکه بنده گفتم «استان خراسان و مشهدِ امام رضا(ع) مستثنی باشد»، به این معنا نبوده که قانون خود مختار اجرا شود؛ به آقای روحانی هم گفتم خداوند در قرآن می‌فرماید ما حریم مسجدالاقصی را مبارک کردیم؛ اگر مسجدالاقصی «بارکنا حوله» است، حرم امام رضا(ع)، این گونه نیست؟ این را باید بپذیریم که بزرگ‌ترین هدف دشمن برای براندازی انقلاب و اسلام، کشیدن سفره دین از زیر پای جوانان ماست.
 
 
کلمات کلیدی : علم‌ الهدی + کنسرت + روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.