توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494085
رودخانه زیبای دزفول که گردشگران را بلعید
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۴
گروه‌های غواص برای یافتن چهار گردشگر غرق شده در منطقه چال‌کندی دزفول از بامداد امروز جمعه مجددا به محل حادثه اعزام شدند.

روز گذشته تعداد ۱۴ نفر پسر و دختر بصورت تور کوهنوردی وارد دزفول شدند و در منطقه چال کندی اقدام به شنا کردند اما فقط ۵ نفر از آنها از آب بیرون آمدند.
 
چال‌کندی یکی از مناطق طبیعی دیدنی زیبا و بکر رود زلال دز در شهرستان دزفول است که در ۱۸کیلومتری شمال شهر دزفول در جاده دزفول-شهیون و ۷کیلومتر بعد از پادگان قدس واقع شده است. این منطقه یکی از تفریحگاه‌های ماه‌های گرم سال است و از ابتدای خردادماه تا اواسط مهرماه تفرجگاه خوبی به شمار می‌رود.

شنا، قایق‌سوای و ماهیگیری از تفریحات منطقه چال‌کندی هستند. همچنین جنس خاص زمین و دیواره‌های منطقه امکان سنگ‌نوردی را برای گروه‌های کوهنوردی فراهم می‌کند.
در چال‌‌کندی گونه‌های گیاهی و جانوری زیادی وجود دارد که علاوه بر جنبه‌های گردشگری، از نظر محیط زیست هم خیلی با ارزش هستند.
 
 
کلمات کلیدی : رودخانه، دزفول، غرق شدن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.