توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507387
ماتیس: مایل به همکاری با پاکستان برای مقابله با تروریست‌ها هستیم
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۱
وزیر دفاع آمریکا اظهار کرد، کشورش مایل به همکاری با پاکستان به منظور از بین بردن تروریست‌ها است و این کاری است که یک کشور "مسئول" انجام می‌دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری هند، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در یک کنفرانس خبری در پاسخ به پرسش‌هایی درباره واکنش پاکستان به سیاست‌های جدید اعمال شده از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا برای افغانستان و جنوب آسیا گفت: ما تمایل داریم با پاکستان همکاری کنیم تا تروریست‌ها را از بین ببریم و این کاری است که یک کشور مسئول انجام می‌دهد.

ماتیس با این حال به پرسش‌ها درباره تعیین چارچوب زمانی برای پاکستان به منظور برخورد با تروریست‌ها و گروه‌های شبه نظامی پاسخ نداد.

اخیرا وزارت خارجه آمریکا به کنگره این کشور اطلاع داد که ارائه 255 میلیون دلار کمک نظامی خارجی به پاکستان را متوقف کند.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت: این تصمیم مطابق با راهبرد جدید ما برای جنوب آسیا به ما این انعطاف را می‌دهد که پیش از هرگونه اختصاص منابع کمکی به پروژه‌ها در پاکستان سطح همکاری خود با پاکستان را بررسی کنیم.

این سخنگو اضافه کرد: پیش از تداوم کمک‌های مالی نظامی خارجی، آمریکا قصد دارد نگرانی‌های مهم خود را به پاکستان از جمله تهدید شبکه حقانی و دیگر گروه‌های شبه‌نظامی در پاکستان اعلام کند.
 
کلمات کلیدی : پاکستان + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.