نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409485
کیهان:نقش پول در ائتلاف امید /کدام گربه برای خدا موش می‌گیرد؟!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۳
روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه خود نوشت:

رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان درباره کمک‌های مالی به این ستاد در انتخابات مجلس گفت فرض ما این بود که هیچ گربه‌ای محض رضای خدا موش نمی‌گیرد.

اخیرا روزنامه آرمان از قول کولایی نوشت که «برخی به کمک پول و رانت در فهرست ائتلاف امید قرار گرفتند». علی صوفی دراین‌باره به روزنامه آرمان گفت: در یک فعالیت وسیع انتخاباتی ممکن است در نقاطی از ایران این‌گونه اتفاقات رخ داده باشد.

وی با بیان اینکه «تمام تلاش ستاد انتخاباتی این بود که هزینه‌های انتخاباتی از اسپانسرها گرفته شود»، افزود: حدود 300 میلیون تومان توسط آقای مرعشی به حساب ستاد واریز شد که بعدا به حساب کاندیدای حزب کارگزاران گذاشته شد و فرد شناخته شده‌ای هم حدود 100 میلیون به حساب ستاد به صورت نقدی واریز کرد و دیگر هیچ کمک نقدی‌ای به حساب واریز نشد تا اینکه لیست تهران بسته شد و بعد از بستن لیست قرار شد افرادی که در لیست امید تهران بودند نفری 50 میلیون برای هزینه‌های ستادهای انتخاباتی به حساب ستاد تهران واریز کنند که از سی نفر آقای دکتر عارف دو برابر سهم خود را به حساب ستاد انتخاباتی تهران واریز کردند. خانم صفدر حسینی هم سهم خود را پرداخت کرد.

همچنین برخی دیگر هم تا سهم پنجاه میلیون را در چند بخش واریز کردند و عده‌ای هم کمتر از سهم خود دادند، با این وجود نصف مبلغی که پیش‌بینی می‌شد تامین نشد. صوفی خاطر نشان کرد: فهرست‌های انتخاباتی را چاپ می‌کردند که حدود پانزده میلیون کارت چاپ شد و هر شخصی بخشی از هزینه آن را پرداخت. افرادی هم بودند که حاضر بودند پذیرایی از فعالان ستادهای انتخاباتی را برعهده بگیرند.

وی در پاسخ این سؤال که در زمانی که این کمک‌ها به ستاد انتخاباتی می‌شد درخواستی از سوی این افراد از اعضای شورای عالی نشد؟» گفت: ما در همان زمان هم فرض را بر این گذاشتیم که «هیچ گربه‌ای محض رضای خدا موش شکار نمی‌کند» و همه افرادی که کمک می‌کنند، ممکن است مطالباتی داشته باشند.

وی همچنین در مصاحبه با روزنامه آفتاب‌یزد درباره اظهارات کولایی گفت: من تنها می‌توانم در رابطه با تهران سخن بگویم؛ اول آنکه در تهران تصمیم‌گیری بر عهده دو بخش مجزا بود. تصمیم‌گیری یک بخش با شورای عالی سیاستگذاری، در قسمت دیگر نیز تصمیم‌گیری با ائتلاف حزب اعتدال و توسعه بود که در مجموع تعدادی با معرفی این حزب وارد لیست امید شدند. ما در رابطه با این حزب قضاوتی نداریم، با این حال بعید می‌دانم در این سطح چنین پولی رد و بدل شده باشد.

وی افزود: حرفی که خانم کولایی زده‌اند باید توضیح داده شود و باید از ایشان پرسید که اصلا مصادیق‌شان از بیان این صحبت‌ها چه بوده است؛ آیا این مسئله در استان‌ها اتفاق افتاده است یا در تهران؟

صوفی می‌گوید: ذهن مردم برای شنیدن این قبیل حرف‌ها به خاطر افزایش فسادها آماده است. خانم کولایی خود عضو هیئت رئیسه شورای عالی سیاستگذاری بودند و الان هم عضو شورای عالی سیاستگذاری هستند. نمی‌دانم ایشان این حرف‌ها را بر چه اساسی زده است. به نظر من این سخنان از دقت لازم برخوردار نبوده است. به هر حال اگر ایشان اطلاعی داشته است بهتر بود تا مصادیق آن را بیان می‌کردند تا همه چیز زیر سؤال نرود.
 
کلمات کلیدی : روزنامه کیهان+لیست امید
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۰۹:۱۴:۲۰
آقای شریعتمداری که در زمان انتخابات مجلس تیتر زدن پیروزی قاطع اصولگرایان!!!!! آقای شریعتمداری پس چه شد آن پیروزی؟؟؟ دیروز سه اصلاح طلب حامی نخست وزیر زمان جنگ رای اعتماد گرفتن (3998020) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.