توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413183
چهارمین شب اعتراضات ضد ترامپ و بازداشت ده‌ها معترض
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۳
ده‌ها هزار تن از مردم آمریکا در چهارمین روز اعتراضات ضد دونالد ترامپ در خیابان‌های سراسر آمریکا دست به تظاهرات زدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سی ان ان، اعتراضات در شهرهایی مثل نیویورک و شیکاگو و نیز شهرهای دیگری مثل ماساچوست، آیووا سیتی، ورکستر و سایر شهرها برگزار شد که عمدتا مسالمت آمیز بود.

معترضان در میدان یونیون نیویورک به سمت برج ترامپ که اطراف آن به دست نیروهای امنیتی بسته شده بود، حرکت کردند.

این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا به همراه تیم خود در این ساختمان حضور دارد و مشغول تدوین طرح‌های گذار سیاسی است.

در میان معترضان چهره‌های شاخصی مثل مایکل مور، فیلم ساز آمریکایی به چشم می‌خورد که در پیامی توئیتری از ترامپ خواسته بود کناره گیری کند.

یکی از طراحان مد و لباس که در اعتراضات نیویورک حضور داشت، گفت: نمی‌توانم اجازه دهم که دونالد ترامپ این کشور را اداره کند و به کودکان ما نژاد پرستی، سکسیسم و تعصب بیاموزد. او با کلماتش اختلاف پراکنی می‌کند. او باید برود. هیچ جایی برای نژاد پرستی در جامعه آمریکا وجود ندارد.

در لس آنجلس چندین تن از مردم در اعتراض به ریاست جمهوری ترامپ سخنان او علیه مسلمانان وعده ترامپ برای اخراج مهاجران غیرقانونی از این کشور و سخنان او علیه زنان به خیابان‌ها آمدند.

رسانه‌های محلی در آمریکا از دستگیری حدود ۱۵۰ تن از معترضانی که علیه دونالد ترامپ تظاهرات کرده بودند، خبر داده‌اند.

به نوشته روزنامه لس‌ آنجلس تایمز، این تظاهرکنندگان پس از آن که به دستور پلیس برای متفرق شدن عمل نکردند، دستگیر شدند.
 
کلمات کلیدی : پیروزی ترامپ + اعتراضات خیابانی + انتخابات آمریکا + تظاهرات ضد ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.