توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431589
در پی الحاق سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت / ارسال پیامک های توهین آمیز به نمایندگان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۵
نماینده مردم سروستان گفت: در پی تصویب ماده ای در خصوص بیمه سلامت پیامک های توهین آمیزی از سوی سامانه پیامکی به نمایندگان ارسال شده است.

به گزارش مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی پس از تصویب ماده ای از لایحه برنامه ششم توسعه در مورد بیمه سلامت و الحاق بیمه ها به وزارت بهداشت داریوش اسماعیلی نماینده مردم سروستان در تذکری با استناد به ماده ۲۲ ایین نامه داخلی مجلس گفت: دفاع از کیان و حیثیت مجلس بر عهده رئیس مجلس است.

وی ادامه داد: امروز مجلس مصوبه ای داشت که بخشی از بیمه سلامت به وزارت کار و بخشی به وزارت بهداشت سپرده شد اما در کمال تاسف برخی سامانه های پیامکی پس از این مصوبه پیامک های توهین آمیز به نمایندگان ارسال کردند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: اگر این روند ادامه پیدا کند قطعا نمایندگان نمی توانند در رای گیری مستقل عمل کنند.

اسماعیلی از اداره کل حراست مجلس خواست منشا این پیامک ها را بررسی کند تا مشخص شود چه افرادی پشت این موضوع هستند.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: دستور رسیدگی به این پیامک ها را می دهیم. مجلس برای تصمیم گیری آزاد است.

وی ادامه داد: مجلس بر اساس منافع ملی تصمیم گیری می کند، نمایندگان نیز در اظهارنظرهای خود مستقل هستند. مجلس موظف است منافع ملی را در نظر بگیرد.

وی با بیان اینکه موضوع سلامت و کارگران موضوعات مهمی هستند، تاکید کرد: مجلس امروز با چشم بینا منافع کارگران را در بیمه سلامت لحاظ کرد.
 
کلمات کلیدی : مجلس + بیمه سلامت + وزارت بهداشت + داریوش اسماعیلی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.