توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508926
فرماندار بانه: روز گذشته از سوی نیروهای نظامی و انتظامی هیچگونه تیراندازی به سمت مردم صورت نگرفته است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۰
فرماندار بانه گفت: برخورد با خاطیان مرگ دو کولبر بانه‌ای روال قانونی خود را طی می‌کند و بنده نیز به صورت جدی آن را تا حصول نتیجه پیگیری می‌کنم.

محمد فلاحی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دو نفر کولبر ساعت پنج صبح روز دوشنبه ( ۱۳ شهریور ۹۶) وارد کشور شده‌اند که به دستور ایست ماموران توجه نکرده‌اند، به همین دلیل به سمت انها تیراندازی شده است و متاسفانه در این حادثه دو نفر کولبر کشته می‌شوند.

وی ضمن تسلیت این حادثه به خانواده داغدیدگان، گفت: قلبا از این حادثه متاثر شدم و به خانواده‌های آنان هم تسلیت عرض می‌کنم.

فرماندار بانه ادامه داد: در همان روز دوشنبه خانواده دو نفر کولبر متوفی را به فرمانداری دعوت و با آنها همدردی کردیم و فورا دادسرای نظامی شهرستان سقز هم وارد عمل شد که برخورد با خاطیان این حادثه روال قانونی خود را طی می‌ کند و بنده نیز به صورت جدی آن را تا حصول نتیجه پیگیری می‌کنم.

وی در ادامه عنوان کرد: متاسفانه در این شرایط سایت‌های معاند نظام از موقعیت سوءاستفاده کرده و دعوت به فراخوان و تجمع در مقابل فرمانداری و تعطیلی بازار بانه را دادند که روز گذشته افرادی فرصت طلب که حساب آنها از مردم بانه جداست، دست به تجمع و شعار زدند که مردم بانه خوشبختانه با این آشوبگران همراهی نکردند که جای تقدیر دارد.

فلاحی در پایان با بیان اینکه روز گذشته از سوی نیروهای نظامی و انتظامی هیچگونه تیراندازی به سمت مردم صورت نگرفته است، گفت: اوضاع شهر بانه امروز به روال عادی خود بازگشته است و هیچگونه مشکلی در سطح شهر وجود ندارد.

همچنین فرماندار بانه در پیامی نیز خطاب به مردم بانه آورده است:

همانگونه که مستحضرید با کمال تاسف در بامداد روز دوشنبه ۱۳ شهریور ۹۶ دو نفر از تردد کنندگان مرزی در منطقه هنگه ژال در اثر تیراندازی کشته که خانواده، بستگان، مردم منطقه و اینجانب را نیز داغدار نمود .

وقوع این ضایعه تاسف بار موجب تالم و تاثر فراوان گردید و آنرا به خانواده های داغدار تسلیت و تعزیت عرض نموده و به اطلاع می‌رساند که دادسرای نظامی به جد پیگیر موضوع بوده و اینجانب هم آن را دنبال خواهم نمود.

همشهریان معزز و بزرگوار؛ بدون شک شهرستان بانه طی سال‌های اخیر در بستر امنیت و آرامش بوجود آمده روندی را طی نمود که حاصل آن توسعه، رشد و بالندگی شهرستان بوده و به عنوان برند و نگین مناطق کردنشین در سطح کشور مطرح کرده است، به نحوی که هموطنان زیادی را از اقصی نقاط کشور، مشتاق و علاقمند به سفر به این شهرستان نموده و در کمال رضایت و طیب خاطر حاصل از مهمان نوازی و شعور اجتماعی مردمان این دیار، با خاطره‌ای خوب و مملو از رضایتمندی شهرستان را ترک می‌نمایند و مبلغان خوبی برای فرهنگ، شور و شعور شما بوده‌اند؛ اما با کمال تاسف عده‌ای معدود و قلیل که هیج سنخیت و وجه مشترکی با خواست شما نداشته و ندارند، همواره مترصد فرصتی بوده‌اند تا با بر هم زدن قاعده بازی، واقعیت‌های موجود و عدم اقبال افکار عمومی به خود را نادیده انگاشته و موقعیت و وضعیت نسبتاً مناسب فراهم شده را دچارخدشه و وقفه نمایند .

آنچه که در جریان نا آرامی به وقوع پیوسته در مقابل فرمانداری و خیابان‌های اطراف بر دیار اختیارالدینی ها گذشت، با هیچ منطق، اصول و قاعده مدنی و سیاسی سازگار و همخوان نبود؛ لذا مورد توجه و همراهی شما مردم شرافتمند قرار نگرفت و اقشار مختلف مردم از این حرکت ناسنجیده و غیر قانونی که با شرکت افراد غیر بومی توام بود، ابراز انزجار نمودند و ما را در مهار و آرام نمودن فضای متشنج یاری نمودند؛ به گونه‌ای که با کمک و همراهی شما و صبر و بردباری نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی، بر خلاف تبلیغات مسموم سایت‌های معاند خارج از کشور، بدون هیچگونه خونریزی، اغتشاش مهار و آرام گردید که به سهم خود از صبوری و تحمل عوامل انتظامی و  شعور والای شما سپاسگزارم .

آنچه برای بنده به عنوان فرماندار و خدمتگزار شما مایه قوت قلب و دلگرمی می‌باشد، انگیزه و اهتمام جدی و خستگی ناپذیر برای رشد و توسعه بیشتر شهرستان و مشارکت فعالانه شما در این روند بوده که کارشکنی و جوسازی ها نمی‌تواند خللی در این اراده و انگیزه و تعلق خاطر اینجانب به شما ایجاد نماید و در این راه سخت و دشوار محتاج کمک، همیاری و همراهی تک تک شهروندان بوده و بدون شک بدون حضور شما ادامه این مسیر میسور و ممکن نیست .

به نقد مشفقانه و نصیحت دلسوزانه معتمدین، متنفذین و بزرگان شهر نیازمندم، اما اینکه عده‌ای برای اغراض، عقده گشایی و کارشکنی در کار نظام و دولت، موضوعاتی را مطرح که از اساس باطل و با هیچگونه قانون و مقررات و شرح وظایف اداری سازگاری نداشته و از آن بی خبرم، رمز گشایی از اهداف و نیات آنان را به وجدان و شعور آگاه و بیدار شما موکول و برای حفظ آرامش فضای عمومی شهرستان و تقویت روحیه خدمت نزد مدیران از حق شخصی خود گذشت و آنان را به یگانه قاضی هستی موکول می نمایم .در خاتمه سربلندی، سلامتی و سعادت همشهریانم را از خداوند متعال مسئلت دارم و دست همکاری نخبگان و علاقمندان به توسعه و بالندگی بانه و حفظ آرامش عمومی را به گرمی می‌فشارم
 
کلمات کلیدی : کولبران مرزی + کولبری + مرز بانه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.