نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508322
۸۰ درصد بیکاران فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۱
رئیس‌کل اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر بحران بیکاری وجود دارد و بیکاری امروز با بیکاری ۱۰ سال گذشته بسیار متفاوت است گفت: ۸۰ درصد بیکاران فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند که به همین سبب خطرناک است.

به گزارش تسنیم، محمود بهمنی در همایش سرآمدان اقتصادی بانک، بیمه و بورس که پیش از ظهر امروز در سالن میلاد کرج برگزار شد، با اشاره به اینکه ایران از نظر ذخایر نفت و گاز در دنیا نخست است و این یکی از دلایلی است که ما را رها نمی‌کنند، اظهار داشت: اما چرا با وجود این ذخایر در کشور مشکلات وجود دارد.

رئیس‌کل اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه امروز در ناسا، ایرانیها حرف نخست را می‌زنند ادامه داد: از نیروهای خود در جای مناسب استفاده نمی‌کنیم و امروز نیروهای خوب ما در کنار نشستند.

وی با بیان اینکه چرا در کشور جناح‌بندی وجود دارد که در هر دوره از نقطه سرخط شروع می‌شود، اضافه کرد: چرا امروز از جوانان استفاده نمی‌شود و فکر می‌کنیم دولت‌ها باید 85 سال به بالا باشند. 

بهمنی با اشاره به اینکه اگر فردی 10 یا 20 سال گذشته مدیر خوبی بوده است امروز حتما خوب نیست، عنوان کرد: باید به نخبه‌ها میدان داد و نمی‌شود فکر کرد که یک نفر 50 سال مدیر باشد. 

نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر کارخانه‌ها شرایط بدی دارند و زیر 50 درصد آنها کار می‌کنند، افزود: کارخانه‌ها با مشکلات نقدینگی و موانع تولید روبه‌رو هستند و قیمت تمام شده کالاها بالا است.

وی با اشاره وارد شدن 20 میلیارد دلار قاچاق به کشور، خاطرنشان کرد: به گفته رییس گمرک 80 درصد قاچاق از مبادی قانونی وارد می‌شود و بر این اساس کارخانه‌ها به مشکل برمی‌خورند.

بهمنی با بیان اینکه امروز بخش صنعت غافل از کارخانه‌ها است و برای تمام واحدهای تولیدی یک نسخه پیچیده می‌شود در حالی که مشکلات آنها گوناگون است، تاکید کرد: باید در کل زیرساخت‌های اقتصادی بازنگری داشت.

رئیس‌کل اسبق بانک مرکزی با اشاره به اینکه امروز تصمیم گرفته شده که نرخ‌های سپرده 15 درصد شود، بیان کرد: باید به صورت یک مجموعه سیاستهای پولی و مالی را در نظر گرفت.

بهمنی با بیان اینکه در حال حاضر بحران بیکاری وجود دارد و بیکاری امروز با بیکاری 10 سال گذشته بسیار متفاوت است، اضافه کرد: 80 درصد بیکاران فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند که به همین سبب خطرناک است.

وی با اشاره به اینکه یک میلیون و 250 هزار متقاضی سالانه وارد بازار می‌شوند گفت: امروز باید دانشگاه‌ها متناسب با نیازهای جامعه آموزش دهند.

بهمنی با بیان اینکه در حال حاضر بانک مرکزی دارای مشکلاتی است ادامه داد: در حال حاضر بانک 104 هزار میلیارد از دولت طلب دارد و همین میزان را هم از بانکها طلب دارد.

وی با اشاره به 550 هزار میلیارد تومان طرح‌های نیمه کاره در کشور تاکید کرد: نخست باید این طرح‌ها تمام شود ولی کلنگ‌زده می‌شود و بعد از اتمام طرحهای نیمه‌کاره ظرفیت‌های خالی کارخانه‌ها تکمیل شود.

بهمنی با بیان اینکه در بودجه 8 درصد رشد اقتصادی دیده شد که باید 65 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی جذب شود افزود: در سال گذشته یک درصد سرمایه‌گذاری خارجی جذب شد.

وی با اشاره به اینکه برای افزایش رشد صادرات باید به سمت صادرات غیرنفتی رفت، خاطرنشان کرد: در بودجه نفت به عنوان درآمد دیده می‌شود در حالی که نفت دارایی است و باید به کالاهای سرمایه‌ای تبدیل شود.
 
کلمات کلیدی : بیکاری + اشتغال + جویندگان کار + فارغ التحصیل دانشگاهی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۴:۲۴:۳۲
بخاطر اینکه پر توقع هستند و حاضر نیستند کاری جدا از مدرکی که گرفته اند انجام دهند . (4545669) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۴:۵۹:۰۳
اصلا قبول ندارم. بنظرم لیاقت نخبگان کار و کسب درامده تو این مملکت متاسفانه الکی مدرک میدن. هر چند قدر ما پزشکها رو نمیدونن ولی بازم دلسوزانه کار می کنیم. (4545724) (alef-11)
 
Dr Dr Dr
Sweden
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۷:۰۱:۳۸
از بس دانشگاه آزاد تو هر دٔه کوره باز کردند عاقبتش این شد فقط به فکر پول دراعا آوردن هستند خوب آقا یا خانم فوق لیسانس..... که کار عادی نمیکند باید مدارس حرفه‌ای زیاد شود دانشگاه آزاد فکر خوبی‌ بود برای آنها که دنبال یاد گرفتن بودند نه مدرک ولی‌ از خط خارج شدو از این هم بدتر میشود. ایرانی‌‌ها می‌میرند برای تیتر مخصوصاً لقب دکترا را خیلی‌ دوست دارند حتا اگر تقلبی باشد. (4545947) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۷:۵۲:۰۲
علاوه بر این ها روش گزینش دانشجو با کنکور اونم با این وضع باید حتما اصلاح شود وگرنه دوباره همون آش و همون کاسه (4546033) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۲۱:۴۷:۰۳
صد در صد آمار اشتباه است (4546274) (alef-11)
 
مصطفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۲۲:۲۰:۲۵
شما بهره بانكي رو براي دهسال ٥٪ بكنين
هيچ بيكاري وجود نخواهد داشت
لازم نيست به هوش و مغز مديران كشور فشار بياريد (4546303) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۲۳:۵۰:۵۹
عمو بهره بانکی 5% بشه تورم میشه 500% چون دیگه همه میرن خونه و ماشین سکه طلا میخرن !! (4546372) (alef-11)
 
م ل اراکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۰۶:۲۲:۳۳
از همان اول هم گسترش قارچ گونه دانشگاهها اشتباه بود. کشور دراون شرایط تاریخی نیازی به این همه دانشگاهی را نداشت و الان هم ندارد. البته گسترش دانشگاه برای یک سری کار ایجاد کرد و یک سری هم بدون علم تبدیل به مهندس و دکتر شدند. تولید مدرک، بالا بردن سطح انتظارات مردم ، بیکاری، ورشکستگی اقتصادی خانوادهها و خیلی از چیزهای دیگه نتیجه گسترش بی جهت دانشگاهها بود. (4546480) (alef-11)
 
استاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۰۹:۱۵:۴۷
شما را به خدا نگيد فارغ التحصيل بفرماييد مدرك به دست.دانشگاه ازاد و دانشگاه علمي كاربردي و پيام نور و دانشگاه تهران
براي پول دراوردن اينده انقلاب اسلامي را به خطر خواهند انداخت.اتش اين مدرك فروشي دامن .. گيره
اي مصالحان جامعه فرياد برسيد. (4546627) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.