توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432722
عضو جبهه پایداری: اصولگرایان به دنبال دومرحله‌ای کردن انتخابات نیستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۰۰
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: بحث دو مرحله‌ای شدن انتخابات و چند کاندیدایی در جریان اصولگرا کاملا منتفی است، در واقع اگر اصولگرایان با یک کاندیدا وارد عرصه انتخابات شوند در همان مرحله اول پیروز خواهند شد.

سیدحسین نقوی‌حسینی با اشاره به تعدد کاندیداهای احتمالی اصولگرایان در انتخابات96 به خبرآنلاین گفت: استراتژی اصولگرایان برای انتخابات 96 چند نامزدی بودن نیست و همه اصولگرایان معتقدند باید با یک نامزد وارد عرصه انتخابات شد، روند همکاری و فعالیت گروه های اصولگرا نیز همین را نشان می‌دهد که اصولگرایان بنا دارند همه با هم متحد شوند و یک کاندیدا ارائه دهند.

وی اظهار داشت: بحث دو مرحله‌ای شدن انتخابات و چندکاندیدایی در جریان اصولگرا کاملا منتفی است، در واقع اگر اصولگرایان با یک کاندیدا وارد عرصه انتخابات شوند در همان مرحله اول پیروز انتخابات خواهند شد، تعدد کاندیدا درجریان اصولگرا منافاتی با اینکه اصولگرایان به یک کاندیدا واحد برسند ندارد.

نقوی‌حسینی در مورد احتمال سهم خواهی جریان‌ها و گروههای اصولگرا در روزهای آخر منتهی به انتخابات و خدشه دار شدن وحدت، گفت: انشاالله این دفعه اصولگرایان برخلاف دفعه‌های قبل متحد شوند، البته که کار سیاسی هیچ تضمینی ندارد و ممکن است که این اتفاق هم نیفتد ولی تلاش ما این است که سهم خواهی انجام نشود.

وی با بیان اینکه سهم خواهی گروهها را بعید می دانم بیان کرد: بنای اصولگرایان رسیدن به کاندیدای واحد است، البته که گوناگونی کاندیداها در همه گروههای اصولگرا وجود دارد.

این نماینده اصولگرا مجلس در مورد اینکه اکاندیدای واحد می توانند مورد وفاق همه گروههای اصولگرا از پایداری ها تا گروههای موسوم به معتدلین اصولگرا قرار گیرد، گفت: معنای ائتلاف این است که همه گروههای یک جریان سیاسی باهم به وحدت برسند، کمااینکه دیدیدم در انتخابات سال 92 عارف به نفع روحانی کنار می رود یعنی ائتلاف دو گروه متفاوت صورت می گیرد آنهم وقتی این دو چهره اختلاف نظر 180 درجه ای دارند.

وی گفت: بنای گروههای اصولگرا این است که باهم ائتلاف کنند و یک نفر را معرفی کنند، البته برنامه ریزی فعلی آن برای آینده نیز همین را نشان می دهد.
 
کلمات کلیدی : انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری 96، حسن روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.