نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382728
توبه قاتل، او را از قصاص نجات داد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۵
مردی که ۶ سال قبل به‌خاطر اختلاف حساب یک و نیم میلیونی با صاحبکارش، وی را به قتل رسانده بود، با تلاش واحد صلح و‌سازش‌ دادسرای امور جنایی تهران و کمک خیران از قصاص نجات یافت.

به گزارش همشهری، خرداد‌ماه سال ۸۹بود كه گزارش قتل مردي ۴۵ساله در كارگاه گچبري در كمرد تهران به پليس اعلام شد. بررسي‌ها حكايت از اين داشت كه قرباني صاحب كارگاه بوده و بر اثرخفگي جان باخته است. عامل جنايت كسي جز كارگر كارگاه نبود كه پس از قتل فرار كرده بود. مأموران با انجام رديابي‌ها كارگر فراري را دستگير كردند و او در بازجويي‌ها به قتل اقرار كرد.

وي انگيزه‌اش را اختلاف مالي با مقتول عنوان كرد و چنين گفت: از مقتول يك و نيم ميليون تومان پول طلب داشتم اما او حاضر به پرداخت اين پول نمي‌شد. همين باعث درگيري ما شد. روز حادثه با هم جر و بحث كرديم و در يك لحظه آنقدر عصبي شدم كه با دستانم خفه‌اش كردم.

بعد از آن پرايدش را سرقت كردم و مي‌خواستم آن را بفروشم اما چون در رانندگي وارد نبودم تصادف كردم كه پس از آن دچار عذاب وجدان شدم. همين شد كه به محل قتل برگشتم تا اگر زنده مانده بود او را به بيمارستان برسانم اما متأسفانه فوت شده بود.
متهم پس ازمحاكمه در شعبه ۱۱۳دادگاه كيفري به قصاص محكوم شد و حكم به تأييد قضات ديوان عالي كشور رسيد. درحالي‌كه متهم در يك قدمي چوبه دار بود خانواده مقتول كه ۲فرزند قرباني بودند در برابر قاضي دشتبان سرپرست اجراي احكام دادسراي جنايي تهران حاضر شدند و از قصاص گذشت كردند.

آنها وقتي شنيدند قاتل پدرشان در زندان توبه كرده او را بخشيدند و درخواست ديه كردند. در چنين شرايطي تيم صلح و سازش دادسراي امور جنايي تهران تلاش خود را آغاز كردند و با كمك خيرين، ديه فراهم شد و به اين ترتيب متهم به‌زودي از زندان آزاد مي‌شود.
 
کلمات کلیدی : توبه، قتل
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۸ ۱۰:۰۳:۱۴
اینقدر قاتل تو جامعه ول نکنید ، کمک خیرین عزیز را صرف حل مشکلات مالی زندانیان و مالباختگان چک کنید که بعضاً ضامن بوده وتقصیری ندارند و کودکانشان چشم به راه آنها هستند. (3890264) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.