توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474825
چین: با آزمایش‌های موشکی کره شمالی مخالفیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۹
سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اعلام اینکه دولت پکن مخالف آزمایش‌های موشکی بالستیک کره شمالی است، همه طرف های ذیربط و مرتبط با مسائل شبه جزیره کره را به خویشتن داری دعوت کرد.

به گزارش ایرنا، «هوا چون اینگ» در تازه ترین اظهارات خود اعلام کرد که که همه کشورها که به نوعی با مساله شبه جزیره کره در ارتباط هستند باید برای حراست از صلح و امنیت منطقه تلاش کنند. او بر اساس گزارش روز سه شنبه تارنمای وزارت امور خارجه چین افزود: دولت پکن در عین حال مخالف اقدامات کره شمالی است که با قطعنامه های شورای امنیت همخوانی ندارد و برای همین موافق آزمایش های موشکی بالستیک این کشور نیست.

وی این مطلب را پس از آن اعلام کرد که کره شمالی روز یکشنبه دست به شلیک یک فروند موشک بالستیک زد که بر اساس گزارش پیونگ یانگ موفقیت آمیز بوده است.

«هوا» تاکید کرد که شرایط منطقه شبه جزیره کره پیچیده و حساس است و برای همین همه باید آرامش خود را حفظ کنند. وی افزود: همه طرفها می بایست از امنیت حراست کنند و هیچ طرفی نباید دست به اقدامی بزند که اوضاع را متشنج می سازد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین خواستار آن شد که طرفین به سرعت به میز گفت و گوها بازگشته و مذاکرات را از سر بگیرند تا مسایل موجود از طریق مسالمت آمیز حل و فصل شود.

«هوا چون اینگ» با اشاره به برگزاری اجلاس شورای امنیت سازمان ملل در باره این مساله گفت که این اجلاس باید به حل مساله کمک کند و چین هم برای پیشبرد صلح از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

وی اجرای قطعنامه های شورای امنیت و دستیابی به راه حل صلح آمیز برای حل مساله و عاری سازی شبه جزیره کره از تسلیحات هسته ای را مهمترین مسایلی دانست که باید در نشست این نهاد بین المللی به آن توجه شود.

این در حالیست که 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل نیز روز دوشنبه با صدور بیانیه ای آخرین آزمایش موشک بالستیک کره شمالی را محکوم کرده و آن را اقدامی تحریک آمیز خواندند.

این نشست به درخواست آمریکا، ژاپن و کره جنوبی برگزار شد.
 
کلمات کلیدی : کره‌شمالی ، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.