نظر منتشر شده
۴۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 144326
خدمت رسانی به شیوه بنیاد شهید و بانک ملی
درددل بينندگان، 2 اسفند 90
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۰۵
باسمه تعالی
کارکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران جای تامل و بررسی فراوان دارد و ارزیابی آن از یک نوشته مختصر بیرون است. با این حال برای اطلاع مردم و مدیران پرادعای آن که شعار و هیاهو را جایگزین عمل کرده اند به گوشه ای از عملکرد این نهاد اشاره می کنیم.

بنیاد شهید و امور ایثارگران ۵ ماه پیش اعلام کرد که وام قرض الحسنه در اختیار خانواده های شهدا قرار می دهد و بانک ملی هم وسیله این پرداخت وام می شود. علیرغم اینکه ادعا می شود این وام قرض الحسنه است، اما نگاهی اجمالی به شرایط آن نشان می دهد که قرض الحسنه تنها یک برچسب شکیل بوده و وام را به هیچ وجه نمی توان قرض الحسنه به حساب آورد. شرایط پرداخت وام به این صورت اعلام شد که متقاضیان با سپرده گذاری ۱میلیون تومانی پس از یک ماه ۳ میلیون تومان وام دریافت می کننند. یعنی در حقیقت ۲ میلیون تومان به عنوان وام پرداخت می شود و یک میلیون نزد بانک ملی بلوکه می شود و تا زمان پایان اقساط نزد آن می ماند. لازم به تذکر نیست که مقام معظم رهبری سپرده گذاری برای دریافت وام را حرام دانسته اند و نقض صریح دستور معظم له آن هم توسط بنیاد شهید و بانک ملی جای تاسف دارد.

علی رغم وعده یک ماه، پس از ۵ ماه هنوز وامی به متقاضیان پرداخت نشده است و بانک ملی هم از محول شدن آن به سال آینده به دلیل فرارسیدن پایان سال و بسته شدن حساب ها خبر می دهد، و طبق روال کار بانک ها که ماه آخر و ماه اول سال را وام نمی دهند، باید حداقل انتظار اردیبهشت را داشت. یعنی ۸ ماه انتظار! این درحالی است که موسسه های مالی و بانک های خصوصی که بسیاری از علما عملیات آنها را ربوی می دانند با ۴ ماه سپرده گذاری وام پرداخت می کنند و بسیاری از آنها هیچ مبلغی را نیز بلوکه نمی کنند. جالب اینکه بانک ملی و بنیاد شهید هر یک دیگری را به عنوان عامل تاخیر متهم می کنند.

داستان ضامن ها و استعلام از سایر حساب های متقاضیان نیز شنیدنی است. متقاضیان باید از تمام بانک هایی که به آنها وام پرداخت کرده اند گواهی خوش حسابی بیاورند(رقم ۲ میلیونی وام فراموش نشود و نیازی به مقایسه با اختلاس ۳ هزار میلیاردی و فرار مدیرعامل بانک ملی به کانادا و اقامت در ویلای ۵ میلیاردی نیز نیست!). برای شخص ضامن هم این پروسه طی می شود تا داستان به غایت بامزه شده باشد.

اما نتیجه، هیاهویی که بنیاد شهید برای خدمت رسانی به خانواده های شهدا برپا می کند به اعتماد اجتماعی آسیب زده و باعث سوتفاهم می شود. این تبلیغات و هیاهو تنها باعث می شود که بخش کم اطلاع جامعه از واقعیت کارکرد بنیاد شهید در برابر خانواده های شهدا قرار داده شود که به دلیل لزوم رعایت مصلحت های بزرگتر به همین مقدار بسنده می کنیم.
کلمات کلیدی : خدمت رسانی به شیوه بنیاد شهید و بانک ملی
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۶:۳۳:۱۴
من که با موسسه عسگریه دعوام شد

اون ها هم پول رو بلوکه می کنند مثلا 5 میلیون میدی چند ماه نگه میدارند ...بعد سه برابر ضامن میگیرند و 10 میلیون میدند ( یعنی در حقیقت 5 میلیون ) و پول شما هم تا آخر تصفیه با بانک در بانک می ماند ... فقط لطف می فرمایند بابت آن 5 میلیونی که نگه می دارند سود ( یا همان بهره .. ) پرداخت می کنند (669969) (moderator19)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۱۹:۴۸:۲۸
گویا هنوز کسانی هستند که در مقابل تبلیغات بی پایه و اساس بنیاد شهید واکنش نشان دهند.زمان حفاظت از منابع درامد زا گویا عده ای این وظیفه را داشتند و به تبع عده ای هم ملامت کش این فداذ کاری و زمان توزیع منابع همه مدعی منابع ملی در امد زا می باشند و انگار این اندک سهم ملامت کشان ایثار گران بار گرانی بر اقلیتی از وطن پرستان بی درک از ایثار است.همه باید بدانند این قشر فرا جناحی هستند و باید از از سوء استفاده تبلیغاتی مصون بمانند. (670181) (moderator22)
 
حسین
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۰:۱۰:۴۹
بنیاد شهید و امور ایثارگران صد برابر خدماتش تبلیغ میکنه.
کمک هزینه تحصیلی دانشجوهای شاهد که اکثرا هیچ درآمدی ندارند سال گذشته با یکسال تاخیر واریز شده و امسال هم معلوم نیست...
در مورد اشتغال فرزندان ایثارگران هم فقط شلوغ میکنند...
من واقعا میخوام بدونم این همه شرکت و کارخانه و ... که متعلق به بنیاد شهید هستند درآمدش کجا میره؟ این همه پرسنل و کارمند تو بنیاد شهید و امور ایثارگران دارن چکار میکنن؟
حدود 1 ماه پیش شایعه شد که بنیاد به فرزندان شاهد و ایثارگر 10 میلیون وام اشتغال پرداخت میکنه، بگذریم که معلوم نیست توقع داشتند با 10 میلیون وام در حال حاضر چه شغلی میخواد ایجاد بشه؟! ما کسی را پیدا نکردیم موفق به دریافت این وام شده باشه. جالبه که روی درب واحد اشتغال بنیاد شهرستان ما اطلاعیه دو متری نصب کردن : در مورد وام اشتغال سوال نفرمایید. (670212) (moderator22)
 
رامین
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۰:۵۱:۱۸
دوست گرامی، اولا اطلاعات شما صحیح نیست و کلا محتوای مطلب را اشتباه فرمودید. بهتر است کمی تحقیق کنید. ثانیا محل پرداخت تسهیلات در غالب این تبصره ها از محل وجوه اداره شده ایست که سازمان مربوطه در اختیار بانک قرار میدهد. در ضمن در جریان باشید که نحوه پرداخت تسهیلات و چگونگی بازپرداخت و تضمینات بر اساس تفاهم دو سازمان است که قلا با هم منعقد نمودند و ربطی به جریان مدیرعامل قبلی بانک ندارد. چه خوب است که منتظر بشویم و ببینیم که دادگاه برای اتهامات وارد شده به مدیرعامل سابق بانک ملی چه حکمی صادر مینماید بعد شروع به رجزخوانی کنیم. در پایان بهتر است خبررسان باشید نه خبرساز. (670259) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۰:۳۶:۰۴
بنده نيز بسيار موافقم كه اين سايت الف در جوسازي و ايجاد حاشيه هميشه اول بوده و بدون اطلاعات دقيق خبر منتشر مي كند.
كاش كمي در خبررساني رعايت انصاف را مي كرديد. (671086) (moderator1)
 
کازرون
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۲۲:۱۰:۰۰
نه اتفاقا. چرا الکی میگید جو سازی!!!!!!!!!! یه سری به این موسسات بزنید تا متوجه بشید چه خبره. (672240) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۲۱:۵۹:۵۱
ضامن گرفتن چه ربطی به ماجرای اختلاس داره؟ شاید فکر می کنید چون اختلاس شده شما هم باید پول بانک رو بالا بکشید و یک چیزی هم به شما برسه. (672228) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۰:۵۳:۴۵
کار همه صندوقهای قرض الحسنه همین است و صد افسوس که نام اسلامی را هم به خود می نهند. اخیراً آموزش و پرورش شهر ما بر کارکنانش منت گذاشته که ده میلیون وام از طریق فلان صندوق می دهیم ولی 5میلیون باید بگذارید و تا آخرین قسط وام (طی 36ماه) هم به آن دست نزنید. معنای چنین کاری این است:
1 ـ 10میلیون تومان با سود 17درصد (در اصل 24درصد) به شما وام می دهند.
2 ـ با 5 میلیون تومان شما کار می کنند و سود 24درصد و بالاتر می گیرند.
3 ـ حال اگر نرخ سود (تلفیقی 24درصدی) خودشان را با نرخ سود قرض الحسنه اصیل و اسلامی (یعنی 4درصد) ترکیب کنیم، آنها همان 5 میلیون خودتان را به شما وام داده اند!
محاسبه آن چنین است:
10میلیون وام می دهند با سود 17درصد (در اصل 24درصد)
5 میلیون تومان از شما می گیرند ولی هیچ سودی به شما نمی دهند!
اکنون سود بر باد رفته 5میلیون خودتان را (که بانک باید به شما بدهد ـ اما نمی دهد) از سود 17درصدی که صندوق از شما می گیرد، کسر کنید و پیدا کنید پرتقال فروش را! باز هم صد آب رحمت به بانکها که از این بازیها ندارند.
حیف که در حوصله کامنت نیست، و گرنه تمام جزییات را شرح می دادم تا معلوم شود چه کلاهی بر سر وام گیرنده می رود و خودش نمی داند. (670267) (moderator22)
 
کازرون
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۱:۱۲:۳۲
تعاونی اعتباری ثامن الائمه هم دقیقا همینطوری عمل می کنه (670308) (moderator22)
 
کازرون 2
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۱:۱۳:۲۶
تعاونی ثامن الائمه تازه سودش هم زیر 2% هست (670311) (moderator22)
 
احسان
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۲:۲۶:۵۳
باسلام . بنظر بنده انسان باید کمی منصف باشه . همین یکماه پیش بنده از طریق بنیاد شهید به بانک سپه برای در یافت چهل میلیون تومان وام مسکن معرفی شدم و هفته گذشته هم با رهن منزل به بانک وام خودم را گرفتم و از مسئولین بنیاد و بانک سپه نیز تشکر میکنم . (670426) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۳:۰۹:۴۷
میشه راهشو به ما هم بگید. یک جانباز (674172) (moderator22)
 
م ت
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۲:۴۶:۵۸
با سلام
جای تاسف داره .... همین ، واقعا بعضی جا ها آدم دیگه حرفی برا گفتن نداره.
به خدا قسم که به فتوای حضرت اقا اگر کسی منصبی را بر عهده بگیره و نتواند از عهده آن برآید فعل حرام است و پول دریافتی نیز حرام است، حرااااام! فقط اختلاس حرام نیست درزدی حرام نیست. اینم حرامه. دوست عزیز مسئول خدارو یادت هست؟ (670465) (moderator22)
 
FARHAD
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۰:۰۷:۴۰
من 3 سال قبل ازدواج كردم. اون موقع گفتند وام ازدواج 4 ميليونه. 2 ميليون دختر و 2 ميليون پسر. آنقدر از اداره مرخصي گرفتم و از اين شعبه به اون شعبه رفتم كه خدا مي دونه. آخرش هم هيچي به هيچي. كلا" بي خيالش شدم. (670598) (moderator22)
 
رضا
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۱:۰۹:۳۹
خيلي زود خسته شدي و صحنه رو خالي كردي. من جاي تو بودم انقدر مي رفتم تا آخر سر خودشون خجالت بكشن و وام رو بدن (671148) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۱:۰۱:۵۵
باز خوبه بابت اون مانده شما سود میدن من 10 میلیون از بسیجیان یا همون مهر گرفتم 7.5 بهم دادن و 2.5 رو تا آخر ین قسط وام نگه داشتن 26 درصد هم حساب کردن و سود 10 میلیون هم ازم گرفتن به این میگن بانکداری بدون ربا و اسلامی (670654) (moderator22)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۴:۱۸:۰۸
با سلام امید که نشر شود. بر من هم این بلا امد متاسفم با این کار بسیج بد نام می شود کما اینکه مدت هاست کنارش گذاشته ام. تازه دویست تومان بابت بیمه وام و صد تومن هم بابت مالیات از اصل وام بردند و پولش برکتی نداشت و مسدودی هم تعریف رباست فکر کنم خمس هم باید بدهم. (671554) (moderator22)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۰۹:۰۶:۲۸
سلا م خوب گفتی مقاله خوبی بود (670930) (moderator1)
 
رضوي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۰:۰۸:۳۵
آسيب هايي كه به اعتماد مردم وارد شده و باعث رودرو قرار گرفتن مردم با خانواده هاي محترم و عزيز شهدا گرديده آتقدر بزرگ است كه مسولان بايد بيش از اينها در اين باره تلاش كنند. عملكرد بد ،كم كاري ها و حتي بي توجي هاي صورت گرفته دراين باره زخم هايي را بر تن جامعه به جا گذاشته كه به نظر به اين زودي ها قابل درمان نيست. (671041) (moderator1)
 
mehri
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۱:۰۹:۵۴
من به عنوان همسر شهید از عملکرد بنیاد شهید تا بی نهایت گله مندم
انگار نه انگار در این مملکت سرمایه گذاران این انقلاب ایثارگران بودند .
جای تاسف است .!!!
من که میدانم مطلب مرا نمی گذارید . اما بی پروا اعلام میکنم شرم باد بر دروغگویان و چپاولگران در لباس مذهب پنهان شده را
در این مملکت مثلا اسلامی این قدر از درون پوچ وبی محتوا شده است !
که دیگر حتی به خانواده انهایی که جانشان را تقدیم کردند تا این مرز وبوم به دست
هر بیگانه وبی سر و پایی نیفتاد . اعتنایی هم نمی شود. (671149) (moderator1)
 
مصطفي
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۱:۳۰:۳۶
1- حرف همه همينه كه چرا جلوي اين را با اينكه همه اطلاع دارند وداريم كه ربا است نمي گيريد
2- همين ميشه كه در دانشگاه فرزند جانباز نمي تونه بگه من فرزند جانباز هستم و همينطور فرزندان شهدا چرا كه به محض شنيدن از دوستان و همكلاسي و هم دانشگاهي انواع و اقسام حرف ها را مي شوند كه شما با سهيمه آمدين دانشگاه ؛ به شما نمره ميدن ؛ هر چي امكانات براي شماست و........... (671202) (moderator1)
 
تکی
۱۳۹۰-۱۲-۰۴ ۲۲:۴۹:۱۲
سلام دوست عزیر
می دونی چرا نمی تونن جلوشو بگیرن؟
چون فکر جایگزین ندارند و کله گنده ها نمی ذارن
توصیه می کنم حتما سخنرانی های دکتر حسن عباسی رو درمورد بانک و بورس که بر مبنای قماره بشنوید
جاوید باد حق و نابود باد باطل (673661) (moderator22)
 
امیر
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۱:۵۲:۳۷
آقای الف خواهش میکنم اینقدر به کارکنان بانک ملی توهین نکن ، اینقدر بی خودی هیاهو راه نینداز ، آخه ما چه کنیم که خاوری دزد از آب درآمده ، ما که در انتخاب ایشان دخیل نبودیم ، همانهای که دنبال این وامها بودند آوردند باید جواب بدهند، چرا هرچه میشه دیوار همسایه را روی سر ما آوار میکنی (671257) (moderator1)
 
علی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۲:۵۷:۰۲
شما خودت رو خسته نکن!!!
این برادر الفی یا نتونستن وام از بانک ملی بگیرن یا هم روز خبرنگار ازشون دعوت به عمل نیومده بیان پکیجهای هدیه روز خبرنگار رو بگیرن دارن جلیز و ولیز میکنن. شایدم .... (671378) (moderator22)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۲:۰۶:۱۲
با سلام
واقعا براي سايت الف متاسفم كه هر كس هر نوع اراجيفي را به عنوان مقاله ارسال كند چاپ ميكند . بايد به استحضار مردم ايران برسانم كه اصلا در بانك ملي تسهيلاتي كه در مقابل نگهداشتن سپرده پرداخت گردد وجود ندارد .
والسلام (671276) (moderator1)
 
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۲:۳۵:۵۵
این آقای علی که می گفته در بانک ملی چیزی به اسم سپرده گذاری ندارم آدم بیچاره ای است. به خاطر دنیای دیگران حقیقت به این روشنی را منکر می شود. امیدواریم بنیاد شهید جوابیه ای بدهد تا هزاران نفر شاهد آماده بحث باشند. (671338) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۳:۱۸:۳۶
کوس رسوایی عملکرد مدیر فعلی بنیاد چنان بلند است که کران نیز آن را می شنوند . متاسفانه عملکرد بنیاد در قبال ایثارگران بسیار بد و ضعیف است و مطمئن باشید آن چند نفری هم که در کامنت ها حمایت می کنند جیره خواران روابط عمومی بنیاد هستند. (671430) (moderator22)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۴:۳۶:۲۶
فقط می تونم بگم برای الف متاسفم که هر نظری رو چاپ میکنه و اونو به تمام افراد و سازمان ها بسط میده (671587) (moderator22)
 
ع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۱۷:۳۹:۴۶
این درست نیست که وام را نداند چون من که گرفتم. ولی نحوه دادنش جالبه که یک میلیون را بلوکه می کنه و نمی تونی زودتر تسویه کنی و یک میلیونت را بگیری.
بیشتر کار بنیادشهید تبلیغاته. من که فرزند شهیدم و لیسانس یکی از بهترین رشته های مهندسی یکی از دانشگاه های برتر کشور را دارم حدود 15 ماهه بیکارم. (671905) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۲۰:۰۶:۰۵
فهرست اتهامات سلطان رشوه؛
کیفرخواست اتهامات مه‌آفرید امیرخسروی
بخش سیاسی الف، 2 اسفند 90
رؤسای بانک‌ها تا پول نمی‌گرفتند کار نمی‌کردند/ مبالغی را هم ع.ر خواهرزاده آقای م از من گرفتند: یک مرحله یک میلیون دلار از طریق دبی. 500 میلیون تومان هم از ... (672072) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۲۰:۱۴:۳۰
بازنشستگی اموزش وپرورش هم از ما بازنشستگان 28000000هزارتومان گرفت و8000000تومان وام داده ماهیانه هم 360 هزارتومان از حقوق کم میکند (672087) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۲۰:۲۷:۴۷
ای کاش بنیاد شهید حرمت و اعتیار خانواده های شهدا را لکه دار نمی کرد (672116) (moderator22)
 
حسن
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۲۲:۴۵:۴۷
امروز رفتم بانک چشمم به نکته ای جالب بر خورد بزرگ جلوی درب ورودی قانونی نوشته بودند که چنانچه به ما مور دولت توهین شود مجازاتش چنین و چنان است و حبس دارد و جریمه مالی اگر به شما توهین شد مثل بچه آدم برو پیش رئیسش و شکایت بکن که احتمالا ایشان هم به شما توهین کند واقعا خجالت آور است تا به کی با مردم باید مثل رعیت رفتار کرد (672298) (moderator22)
 
علی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۳ ۲۳:۴۶:۳۰
به خدا قسم همین هفته قبل از طرف بنیاد به بانک سپه برای گرفتن وام مسکن معرفی شدم سه کارمند رو با گرفتن کسری حقوق برای ضمانت معرفی کردم. مسئول بانک ضمن قبول نکردن ضمانت این افراد و بهانه تراشی فراوان انواع توهین ها را نثار بنده کرد. بنده به هیچ عنوان حاضر نیستم بخاطر گرفتن یک وام ناقابل اینگونه مورد توهین قرار بگیرم به همین خاطر معرفی نامه را پس گرفته و تحویل بنیاد دادم. (672386) (moderator22)
 
هادی
۱۳۹۰-۱۲-۰۴ ۰۰:۴۳:۰۹
کاملاْ درست نوشته. دقیقاْ همین بلا سر من اومده. اگر کسی از دوستان تونسته این وام را بگیره ما را هم راهنمایی کنه. دقیقاْ ۱ میلیون تومان باید سپرده گذاری کنید تا شاید بعداْ وام بدهند. (672443) (moderator22)
 
ابراهيم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۲:۴۲:۴۴
بانك ملي كه در خصوص وامهاي خرد بعنوان مثال وام جعاله مشتريان را سركار مي گذارد البته حق دارند وام تا ميلياردي نباشد كه حق وحقوق آقايان تامين نمي شود ما هم كه شهروند درجه يك اين كشور نيستيم صرفا مليت ما ايراني است وو هزاران سال در اين كشور زندگي كرديم ويژگي هاي يك شهروند درجه يك را لابد نداريم كه مراكز اعتباري كشور اعم از بانكها وتا حدودي موسسات با ما اين گونه برخورد مي كنند (674137) (moderator22)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۸ ۱۷:۳۱:۳۴
با سلام. درخصوص اين وام به عرض برسانم كه من از سال 86وامي به بنياد بدهكار نيستم . مدت 1.5سال است كه جهت اين وام 3ميليوني ثبت نام كرده ام و هنوز نوبتم جهت معرفي به بانك نشده و اينطور كه مشخصه حداقل 6ماهي ديگه هم من بايد در نوبت معرفي به بانك باشم.جالبتر اينكه 2بار هم در پورتال سازمان بنيادشهيد در قسمت ثبت شكايات از اين موضوع شكايت كردم كه پس از 2ماه بررسي گفتند كه شكايت شما از طرف واحد رسيدگي به شكايات شكايت تشخيص داده نشد. (679372) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۹ ۰۸:۳۶:۱۱
شما از جون بانک ملی چی میخواهید بانک مرکزی از مبالغی که وام داده میشه 34درصد سود میگیره رو خبررسانی نمی کنید واقعا متاسفم که فقط به آگاهی محدود خودتان اکتفا می کنید و ... (680243) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۱-۰۱-۰۹ ۲۱:۰۷:۵۴
فكرى براى بانك ملى بكنيد اعتماد مردم از بين ميرود حيف حيفحيف (719682) (moderator101)
 
فری
United States
۱۳۹۱-۰۲-۱۸ ۱۱:۲۱:۴۵
سر هر کوچه وسط هر خیابون بغل هر بقابلی یک شعبه بانک موسسه مالی و اعتباری و ... دایر کردند !!! یعنی اینقدر وضع مالی مردم و ایران خوبه که نیارمند اینهمه بانک و موسسات هست !؟ (772522) (moderator18)
 
مجتبی سیتانی زاد
۱۳۹۱-۰۳-۰۹ ۱۷:۰۴:۳۴
با سلام من و3برادرم با پدرم جانباز هستیم که یکی از برادرام که ازاده هم بود وجانباز 45 درصد به خاطر سرما خوردگی شهید شد ما خانواده جانباز همه ما مستاجر هستیم خانه نداریم رفتم خونه بگیرم میگن 10 ملیون رهن من از کجا بیارم کمک کنید واقعا چند بار میخواستم برم خودمو جلوی بنیا اتش بزنم که هم خانوادم راحت بشن هم از خانوادم خجالت نکشم هم مردم ببین که با ما چه که نمی کنن کمک کنید برسونید به مسئولین تلفن تماس 09159176189
بابا بنیاد اند خالی بندی هست همشون ما که تا حالا کسی از بنیادو ندیدیم ولی افرین در رسانه ها خوب مصاحبه میکنن که من فکر میکنم نکنه که راست میگه (809379) (moderator22)
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۱ ۱۰:۵۸:۵۰
کاش پدر منم میرفت جبهه شهید میشد
حداقل الان یه وام 40 میلیونی داشتم.
نه اینکه یه عمر به جاش خر حمالی مفت کنم.
پدر زنده رو نخواستیم.
بودنش باعث عذابه. (812059) (moderator22)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۸-۲۷ ۱۸:۰۷:۲۳
با سلام
دوست عزیز قدر پدرت را بدان و شاکر آن باش که خدا این نعمت را به شما داده
بنده حقییر فرزند شهیدی هستم که پدرم در سال 61 به درجه شهادت نائل گردید بخاطر مسائلی نتوانستم ادامه تحصیل بدهم سال 82 برای کار به بنیاد شهید مراجه کردم بعد از یک عالمه بگیر ببند مبلغ 3میلیون تمون که دومیلیون هشتصد هزار تومان دستم رو گرفت از بنیاد شهید وام گرفتم وا از آن به بعد بنیاد شهید به من گفت شما از زیر پوشش بنیاد شهید درآمده اید و دیگر بنیاد هیچ مسئولیتی در قبال شما ندارد حالا سئوال من از شما این است آیا ارزش پدر بیشتر است یا یک وام 3میلیونی؟
صدای طبل از دور دلنشین است. همه خیال میکنن چون پدر من شهید شده برای من فرزند شهید دولت همه کار میکند من حاظر بودم پدرم بدون دست بدون پا بدون چشم زنده بود ولی مهر پدریش بالای سر من بود.
گول تبلیغات بی اساس این ها رو نخورید برید بنشینید پای درد دل فرزندان شهدا ببینید چقدر مشکل دارن.
در آخر باز خدا رو شکر میکنم اگر این دولت هیچی به من نداد اما پدرم با شهادتش یک نام نیک و یک افتخار برای فرزندش و تمامی فرزندان ایران گذاشت (1781953) (alef-10)
 
احسان
۱۳۹۲-۱۲-۲۵ ۰۰:۱۰:۳۲
لایک (2027222) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.