توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425720
گره‌کور جنایت آتشین بعد از 20 سال بازشد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۳
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری متهم به قتل دو مرد پس از 20 سال خبر داد.

به گزارش ایسنا، در تاریخ 23  آذرماه  امسال پرونده‌ای با دستور نیابت قضایی از شعبه 1101 دادگاه دو کیفری تهران در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و  محتویات پرونده حکایت از آن داشت که در شهریور ماه سال 1375 ، یک فقره حریق عمدی منجر به مرگ دو نفر در یک کارگاه نجاری در شهرستان تبریز به‌وقوع پیوسته و از سوی شعبه 117 کیفری دادگاه کیفری دو تبریز برای متهم پرونده به‌نام علیرضا . ک متولد 1322، محکومیت در خصوص  ارتکاب دو فقره قتل عمد صادر و در ادامه پرونده برای دستگیری متهم به مرجع قضایی تهران ارسال شده است.

وکیل خانواده شکات پرونده پس از حضور در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدود 20 سال پیش آقای علیرضا . ک مؤجر یک زیرزمین در شهرستان تبریز – خیابان خیام بود و مقتولان به اسامی صمد . گ 35 ساله و حسین . ع  25 ساله – شاگرد صمد مستأجر او بودند.

 مقتولان از این فرد برای تخلیه زیرزمین درخواست مهلت کرده بودند اما آقای علیرضا . ک آنان را تهدید کرده بود که اگر زیرزمین استیجاری را تخلیه نکنند ، آنجا را آتش خواهد زد و صبح روز حادثه نیز متهم پرونده به کارگاه آمده و با پاشیدن بنزین در کارگاه و همچنین صورت آقای صمد . گ آنجا را به آتش کشیده و پس از خروج از کارگاه نیز در زیرزمین را بسته و اجازه کمک به دیگران نداده است.

با آغاز رسیدگی به پرونده و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان اقدام به شناسایی محل سکونت علیرضا . ک در منطقه شهرآرا کرده و  امروز موفق به دستگیری وی شدند. علیرضا . ک پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به حضور در صحنه آتش سوزی اعتراف اما در ادامه مدعی شد که یکی از قربانیان حادثه آتش سوزی کارگاه یعنی صمد  اقدام به ایجاد حریق عمدی در داخل کارگاه نجاری کرده و او دخالتی در این امر نداشته است.

علیرضا در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در سال 1375 در شهرستان تبریز یک کارگاه 200 متری داشتم که آن را به آقای صمد . گ اجاره داده بودم و آنجا به کارگاه نجاری و رنگرزی مبلمان تبدیل شده بود. قرار بود در آن سال و پس از گذشت چندین سال که آقای صمد . گ در آنجا مستأجر بود ، کارگاه را تخلیه کند و روز حادثه من برای مذاکره به کارگاه رفته بودم که با آغاز درگیری لفظی میان من و مرحوم صمد . گ ، ناگهان وی در حضور شاگردش به‌نام حسین . ع با پاشیدن موادی که چند حلبی از آنها در کف کارگاه قرار داشت اقدام به آتش زدن کارگاه کرد و همه جا آتش گرفت و من تنها موفق شدم از کارگاه خارج شوم.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به وقوع جنایت در شهرستان تبریز ، متهم با قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی و به منظور ادامه رسیدگی به پرونده در اختیار دستگاه قضایی شهرستان تبریز قرار گرفت.
 
کلمات کلیدی : جنایت + دستگیری + پلیس آگاهی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.