توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 355827
«مرگ در ۹:۲۳»؛ فرزام شیرزادی؛ ثالث
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۷
«مرگ در ۹:۲۳»
نوشته: فرزام شیرزادی
ناشر: ثالث، چاپ اول ۱۳۹۴
۱۰۷صفحه، ۸۵۰۰تومان

شما می‌توانید کتاب «مرگ در ۹:۲۳» را تا یک هفته پس از معرفی با ۱۰ درصد تخفیف از فروشگاه اینترنتی شهر کتاب آنلاین خرید کنید.

****

فرزام شیرزادی نویسنده و روزنامه نگار و دانش آموخته رشته فیلمنامه نویسی تاکنون کتابهای گوناگونی منتشر کرده است، از رمان و مجموعه داستان گرفته تا نقد که از جمله آثار او می توان به این آثار اشاره کرد رمان‌های «روشن‌تر از آبی»، «بلندایی بالاتر از هر بلندی»، «صدای آخر»، مجموعه داستان‌های «سه‌شنبه قرقی»، «بخت برگشته» و مجموعه نقد ادبی «شاملو در ۱۶ نگاه».فرزام شیرزادی متولد۱۳۵۶ و فرزند علی اصغر شیرزادی است که با آثاری چون طبل آتش و غریبه و اقاقیا مشهور است.

«مرگ در ۹:۲۳» جدیدترین کتاب شیرزادی که اخیرا توسط نشر ثالث به بازار آمده از ۱۰ داستان کوتاه تشکیل شده که عناوین آنها بدین قرار است: «همه ما»، «از پا افتاده‌های از پا نیفتاده»، «لنگه به لنگه»، «عاقبت مهندس»، «مرگ در ۹:۲۳»، «دیالکتیک در فاصله کشیدن پنج سیگار»، «تب احشام»، «ششم عید»، «مرگ پیش پا افتاده» و «توهم تلخ».

« مرگ در ۹:۲۳» همانند اغلب آثار شیرزادی از روایتی داستان محور برخوردار است. این داستانها از لحنی طنز آمیز برخوردارند که اغلب برپایه نگاه انتقادی نویسنده نسبت به دنیای اطرافش شکل گرفته است. تفاوت داستانهای این مجموعه به دیگر داستان های طنز آمیز او همانند داستانهای مجموعه سه شنبه قرقی در این است که فرزام شیرزادی مایه هایی از تخی را با طنز در آمیخته است و طنزی تلخ با روکردهایی مرگ اندیشانه را خلق کرده است. شیرزادی در تازه ترین کتاب خود سیمای نویسنده ای باتجربه  را از خود نشان داده که در قیاس با داستانهای پیشین او از پختگی بیشتری برخوردار است.کلمات کلیدی : فرزام شیرزادی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«مرگ در ۹:۲۳»؛ فرزام شیرزادی؛ ثالث