توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 377724
لغو ممنوعیت تورهای مسافرتی ترکیه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۲
سرکنسول جمهوری ترکیه در تبریز از لغو ممنوعیت تورهای مسافرتی به این کشور خبر داد و گفت: انتظار داریم در کوتاه ترین زمان ممکن لغو ممنوعیت تورهای مسافرتی به اجرا گذاشته شود.

به گزارش مهر، چاغلار فاحری چاکر آلپپ عصر دوشنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران با اشاره به کودتای اخیر ترکیه اظهار داشت: گروهی منتسب به سازمان تروریستی فتح الله گولن که درون نیروهای مسلح ترکیه لانه کرده بود به منظور سرنگون کردن دولت مشروع برآمده از انتخابات دموکراتیک جمهوری ترکیه و سیستم قانون اسایس و در اختیار گرفتن تمام سازمان های دولتی اقدام به کودتای خونین کرد.

وی افزود: جنایتکاران خائن در این چارچوب با هواپیماهای جنگنده به مراکز اقامتی آتش گشوده و مجلس ملی ترکیه را درحین انجام جلسه با هواپیمای به سرقت برده شده بمباران نموده و به منظور سوقصد رئیس جمهور ترکیه به هتل اقامت وی حمله ور شدند.

فاحری در ادامه به نقش مهم مردم ترکیه در براندازی این کودتا اشاره کرد و گفت: مردم قهرمانانه و به بهای جان خود با درک درخطر بودن دموکراسی درمقابل خونین بارترین اقدام به کودتای تاریخ کشور مقامت کرده و صدها هزار نفر از این هموطنان با بیرون آمدن از خانه های خود در مقابل سلاح ها و تانک ها و تجهیزات زرهی ایستادگی و از دموکراسی خود پشتیبانی کردند.

وی ادامه داد: در نتیجه، ایستادگی مصمم مردم ترکیه برای دفاع از سیستم دموکراتیک و نیز همراهی نیروهای امنیتی و دولت باعث عقیم ماندن اقدام به کودتا شده است. به عبارت دیگر، ترکیه مهم ترین امتحان دموکراسی تاریخ خود را در شب جمعه ۱۵ جولای با موفقیت سپری کرد.

سرکنسول جمهوری ترکیه در تبریز با بیان اینکه وضعیت فوق العاده تأثیر منفی بر زندگی روزمره نخواهد داشت، ‌افزود: زندگی تجاری، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مانند قبل ادامه دارد و از طرف دیگر، این وضعیت شرایط محدودکننده ای برای سفر افراد خارجی که به کشورمان مسافرت می کنند، نخواهد داشت، بنابراین در این چارچوب برادران ایرانی ما همانند گذشته باخاطرجمع می توانند به این کشور سفر کنند.

وی در ادامه با تشکر از دولت جمهوری اسلامی ایران درخصوص محکوم کردن این کودتا اظهار داشت: قرارگرفتن ایران در میان کشورهایی که نخستین عکس العمل را در رابطه با اقدام به کودتا نشان داده و حمایت خود را از کشورمان بیان کرد، باعث خشنودی مضاعف مردم ترکیه شده است. دوست و برادران در چنین مواقع سختی خود را نشان می دهند.

فاحری همچنین ادامه داد: در این ارتباط درکنار حمایت دولت ایران از کشور ما، با توجه به گفتمان ضدشیعی و ضدایرانی گروه تروریستی فتح الله گولن همچنین به طور از امامان محترم آذربایجان شرقی، گیلان، زنجان و اردبیل نیز درخواست حمایت داریم.

وی خواستار استرداد فتح الله گولن از آمریکا شد و گفت: امیدواریم برای جلوگیری از حوادث بیشتر دولت آمریکا فتح الله گولن به جمهوری ترکیه تحویل دهد.

سرکنسول ترکیه همچنین از اتخاذ تدابیر برای جلوگیری از حوادث در ترکیه خبر داد و گفت: برای مبارزه با تروریست تدابیری مهمی در این کشور اندیشیده شده ولی این تدابیر کافی نبوده و باید مجامع بین المللی به ویژه کشور دوست و برادر یعنی ایران به کمک این کشور بیایند.

وی افزود: ایرانیان اطمینان خاطر داشته باشند که دولت ترکیه درقبال خساراتی که در حوادث اخیر به شهروندان ایرانی وارد شده، مسئول است و خسارات آنها را پرداخت خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : ترکیه+ایران+تور ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.