نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380621
ارزانی اینترنت موبایل و ابهام برای کاربران
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۰
حدود سه هفته از کاهش تعرفه های اینترنت همراه می گذرد و طی این مدت بسیاری از مشترکان اینترنت اپراتورهای مختلف این سئوال را مطرح کرده اند که چرا اینترنت آنها ارزان نشده است.

به گزارش ایسنا، حدود سه هفته از کاهش تعرفه های اینترنت همراه می گذرد و طی این مدت بسیاری از مشترکان اینترنت اپراتورهای مختلف این سئوال را مطرح کرده اند که چرا اینترنت آنها ارزان نشده است؟!

بر اساس مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از ابتدای مرداد ماه سال جاری اپراتورهای تلفن همراه ملزم به کاهش ۲۰ درصدی تعرفه اینترنت خود شده اند اما درباره این ارزانی باید نکاتی مورد توجه قرار گیرد.

از زمان ارائه اینترنت پهن باند موبایل ۳G)و(۴G برای استفاده ازاین خدمات تعرفه ای تعیین شد اما در این تعرفه گذاری تنها رقمی به عنوان سقف قیمت در نظر گرفته شده و بر این اساس مشخص شد اپراتورهای تلفن همراه در بازار رقابتی خود مجازند در نهایت برای هر کیلوبایت داده همراه در سیم کارت های دائمی ۰.۵ ریال و در سیم کارت های اعتباری۰.۷۵ ریال هزینه در نظر بگیرند.

اما با توجه به بالا بودن این هزینه ها برای مشترکان، همواره تاکید بر این بود که بهتر است مشترکان برای استفاده روزانه از اینترنت همراه به فعال‌سازی بسته های اینترنتی که اپراتورها ارائه می کنند بپردازند تا هزینه های آنها تا حدود یک هشتم کاهش یابد.

بدین ترتیب حدود ۸۰ درصد استفاده از مصرف داده همراه به سمت بسته های تشویقی و تخفیفی اپراتورها هدایت شد و تاکیداتی مبنی بر هزینه های بالای مصرف آزاد دیتا صورت گرفت.

حال نیز بحث کاهش تعرفه اینترنت موبایل بدین شکل مطرح شده که سقف قیمتی که یک اپراتور مجاز است برای هر کیلوبایت داده همراه دریافت کند از ۰.۵ریال به ۰.۴ ریال رسیده و در سیم کارت های اعتباری نیز این رقم از ۰.۷۵ ریال به ۰.۶ ریال کاهش یافته است.

اما مشترکان باید توجه داشته باشند که این اعداد و ارقام مربوط به استفاده آزاد اینترنت می شود و در هزینه های مربوط به بسته های اینترنت اپراتورها تغییری صورت نگرفته است.

بدین ترتیب مشترکانی که از بسته های اینترنت استفاده می کنند مشمول تخفیف نشده و این امر بر اساس مصوبات ابلاغی تخلف به شمار نرفته و امری طبیعی است.

بر همین اساس در پاسخ به آن دسته از کاربران اینترنت همراه که منتقدند با وجود ارزان شدن اینترنت موبایل اینترنت آنها ارزان نشده باید متذکر شد که بسته های اینترنت مشمول تخفیف های اخیر نشده و ارائه آنها با قیمت سابق تخلف به شمار نمی رود و تخفیف های اعمال شده تنها مربوط به استفاده آزاد اینترنت می شود.
 
کلمات کلیدی : تعرفه های اینترنت
 
زی زی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۲ ۱۵:۰۳:۴۴
خب این تخفیفات هم مثل همه چیز دیگه مختص از ما بهترونه👎👎 (3880458) (alef-11)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۲ ۱۶:۳۲:۰۰
حالا اگر به مقدار خیلی کم به قیمت اینترنت افزوده شده بود ،فورا چند برابر ان را در بسته های اینترنتی اعمال میکردند!! (3880548) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۲۲ ۱۷:۳۲:۲۳
فروشندگان اینترنت ایران خیلی گران فروش هستند خدا ازشون نگذره (3880612) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۲۲ ۱۸:۴۰:۴۸
اپراتور ها تو روز روشن دارن کم فروشی میکنن و هیچ کس هم پاسخگو نیس .
یه مرکز تماس هم دارن که عمده ترین هنرش سر کا گذاشتن مشترکان محترم هست وهیچ مسولی جوابگو نیس از طرفی به خاطر مبلع کم هزینه شده توسط مشترک برای خرید بسته ( مثلا ده هزارتومن ) ارزش پیگیری شکایت واین حرفها رو نداره از این رو اپراتورهای محترم که بنده سیم کارت هر سه رو دارم واز خدماتشون استفاده کردم گوش مردم رو به زیبایی هر چه تمام تر می برن. با مرکز تماس که میگی جواب میده آپ دیت گوشیتون روشنه یا به اکانتون تو سایت مراجعه کنید ببینید چه قدر مصرف کردید و.......در نهایت یه شماره پیگیری به شما میده که ظرف 3 روز آینده بررسی میکنیم وبعد از چند روز یه اس ام اس میاد که گفته بررسی کردیم شما همین حجم مصرف داشتین. یا اپراتور بی سوادش به بنده میگفت چون سرعت بالا رفته حجم بیشتر مصرف شده (3880657) (alef-11)
 
فرشید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۲ ۲۲:۰۶:۲۹
خسته نباشید (3880809) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۰۹:۵۹:۲۵
اینترنت مخابرات که البته اسمش مخابرات هست ولی در واقع شرکت خصوصی هست بشدت گران شده بصورتی که تاچند ماه پیش اینترنت نامحدود 512 کیلوبایت ماهیانه 25000 تومان بود حال اینترنت. نامحدود اصلا واگذار نمی شود و به اسم یک مگابایت سرعت به اینترنت حجمی 17 گیگابایت به مبلغ 25000 تومان تبدیل شده و هر گیگابایت اضافه هم 1500 تومان (3881378) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.