توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479721
سفیر اسرائیل در آمریکا: منتظر واکنش منفی ترامپ علیه ایران باشید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۵
نماینده و سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا طی سخنرانی در «مجمع جهانی کمیته یهودی آمریکایی» در واشنگتن از مواضع دونالد ترامپ علیه توافق هسته‌ای با ایران (برجام) دفاع کرد.

به گزارش فارس، سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن از مواضع دولت دونالد ترامپ در قبال برجام حمایت کرده و از پتانسیل همکاری این رژیم با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس جهت مقابله با ایران سخن گفته است.

«ران درمر» طی سخنرانی در «مجمع جهانی کمیته یهودی آمریکایی» در واشنگتن تاکید کرد دولت آمریکا به این موضوع اذعان دارد که برجام به ایران اجازه توسعه دادن زیرساخت هسته‌ای خود و رساندن آن به سطح صنعتی را می‌دهد.

به گزارش روزنامه جزوالم پست، این مقام صهیونیست گفت: «اگر محدودیت‌های (اعمالی برجام) زمان انقضا نداشت، در آن صورت ما می‌توانستیم درباره آن صحبت کنیم. نظر دولت جدید (دولت ترامپ) این است که این توافق به نفع آمریکا نیست. من فکر می‌کنم که شما می‌توانید انتظار یک واکنش و پاسخ منفی واقعی (علیه ایران) را داشته باشید. آنها (دولت ترامپ) باید درباره این موضوع باهوش باشند و کارهایشان را سازماندهی کنند. من متعجب نیستم که آنها توافق (برجام) را پاره نکردند. فکر می‌کنم که شما شاهد خواهید بود که ظرف چند سال آینده این موضوع به پایان خواهد رسید».

او در ادامه از مخالفت‌های علنی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با مواضع دولت باراک اوباما در قبال برجام و همچنین سخنرانی او در جلسه کنگره آمریکا دفاع کرد و مدعی شد که این سخنرانی سبب بهبود چهره این رژیم در منطقه شد. درمر همچنین از مواضع منطقه‌ای دولت قبلی آمریکا و «فقدان حضور آن در منطقه) انتقاد کرد.

سفیر رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شد که اکنون این رژیم و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس این پتانسیل را دارند که با هم برای مقابله با «هژمونی ایران در منطقه» همکاری کنند.
 
کلمات کلیدی : ایران، اسرائیل، ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.