توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441623
شکایت آکسفام آمریکا از ترامپ به خاطر فرمان ضدمهاجرتی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۱
موسسه آمریکایی مبارزه با فقر "آکسفام" گفت: این موسسه به طرح شکایت قضایی در اعتراض به قانون اجرایی دونالد ترامپ می پیوندد .

به گزارش العالم؛ موسسه آمریکایی مبارزه با فقر "آکسفام"، روز چهارشنبه گفت: این موسسه به طرح شکایت قضایی در ایالت ماساچوست در اعتراض به قانون اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ممنوعیت ورود شهروندان و پناهندگان هفت کشور مسلمان می پیوندد چراکه به موجب این قانون شرکای ما در خارج از آمریکا نمی توانند با مسئولان در واشنگتن دیدارکنند.

آکسفام آمریکا که مقر آن در بوستن است به اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا در ماساچوست و "مورا هیلی" دادستان این ایالت در اعتراض به چالش کنونی می پیوندد. چالشی که به مدت 120 روز از ورود پناهندگان به خاک آمریکا جلوگیری می کند. همچنین اتباع هفت کشور عراق، ایران، سوریه، یمن، سودان، سومالی و لیبی به مدت 90 روز اجازه ورود به خاک آمریکا را ندارند.

"مورا هیلی"، دادستان ارشد ایالت ماساچوست در یک کنفرانس خبری با شرکت مدیران شرکت‌های فناوری، بهداشت و آموزش در شهر بوستون ایالت تگزاس گفت: فرمان ترامپ حاکی از تبعیض بین مردم به خاطر دین و ملیت است.

دادستان ارشد چهار ایالت آمریکا شامل ماساچوست، نیویورک، ویرجینیا و واشنگتن با ارائه دادخواست علیه فرمان ضدمهاجرتی ترامپ، آن را نقض آشکار قانون اساسی آمریکا عنوان کردند.

به موجب این شکایت، دستور اجرایی ترامپ علیه هفت مسلمان، خلاف قانون اساسی آمریکا در مورد آزادی های دینی است. در حالی که کاخ سفید چنین تصمیمی را برای امنیت ملی ضروری می داند.

آکسفام به خانواده ها در پنج کشور سوریه، عراق، سومالی، یمن و سودان که در فهرست ترامپ هستند، کمک های بشردوستانه ارائه می کند.

در پی تصمیم ترامپ، آکسفام مجبورشد نشست خود را که قرار بود طی سه ماه آینده برگزارشود، لغو کند. چرا که مدیر منطقه ای این سازمان نمی تواند به واشنگتن سفرکند.

این گروه در نظر داشت نمایندگانی را از سوریه برای حضور در نشست ماه مارس دعوت کند اما فرمان اجرایی ترامپ مانع آن شد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ ، فرمان ضدمهاجرتی ، آکسفام ، شکایت قضایی ، کشورهای مسلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.