توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 301529
۵ عملیات در قدس اشغالی با ۳۰ زخمی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۷
شبکه تلویزیونی الاقصی به نقل از رسانه های صهیونیستی گزارش داد، شمار زخمی های پنج عملیات در قدس و تل آویو به سی نفر رسید. در این حملات سه شهرک نشین هم کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، پس از عملیات قهرمانانه فلسطینیان در تل آویو و قدس،کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی امروز نشست اضطراری برگزار می کند. همچنین در تیراندازی داخل اتوبوسی در منطقه ارمون هنتسیف در قدس اشغالی ۱۸ نفر زخمی شدند که حال شش نفر وخیم گزارش شده است. عامل عملیات موفق شد از اتوبوس پیاده شود و فرار کند و پس از آن هدف تیراندازی قرار گرفت.

به گزارش منابع خبری، بر اثر زیر گرفتن شماری از افراد در قدس اشغالی، یک نفر کشته و چند نفر دیگر زخمی شدند. چهار عملیات حمله با سلاح سرد،‌ زیر گرفتن با خودرو و تیراندازی در قدس و سرزمین های اشغالی ۱۹۴۸ اتفاق افتاد. منابع صهیونیستی از وقوع حمله دیگری با چاقو خبر داد و گفت: در این حمله یک شهرک نشین اسرائیلی در منطقه حولون نزدیک تل‌ آویو زخمی شد.

یک نوجوان فلسطینی سیزده ساله به نام احمد عبدالله شراکه به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در ایست بازرسی منطقه بیل ایل در شمال رام الله به شهادت رسید. رسانه های اسرائیلی گزارش داد: در دو عملیات امروز در قدس اشغالی سه اسرائیلی کشته شدند.

نظامیان رژیم صهیونیستی به صورت کامل محله های فلسطینی را در قدس اشغالی مسدود کردند. درپی عملیات زیر گرفتن و چاقو زدن در قدس اشغالی و سایر مناطق فلسطینی اوضاع امنیتی رژیم صهیونیستی به ریخته است.

شهادت۲۷ فلسطینی از آغاز انتفاضه جدید

با شهادت دو فلسطینی دیگر شمار شهدای درگیری‌های دو هفته گذشته در اراضی اشغالی به ۲۷ تن رسید که هفت تن از این شهدا کودک هستند. در این درگیریها بیش از هزار و ۴۰۰ فلسطینی هم با گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی زخمی شده اند.

رسانه های اسرائیلی گزارش داد، دو شهرک نشین این رژیم در منطقه رعنانا در مناطق ۴۸ با سلاح سرد هدف حمله قرار گرفتند و زخمی شدند. حال یکی از زخمی ها وخیم گزارش شده است. عامل عملیات نیز زخمی شد. ناصر ابوبکر نایب رییس اتحادیه خبرنگاران فلسطین گفت: رژیم صهیونیستی از آغاز انتفاضه جدید تاکنون بیش از هفتاد خبرنگار را هدف قرار داده و زخمی کرده است.

سرلشگر محمد طارق الخضراء رییس ستاد ارتش آزادیبخش فلسطین در دمشق گفت: آن چه که امروز در فلسطین اشغالی روی می دهد یک انتفاضه واقعی گسترده و خودجوش است. سمیح شبیب کارشناس سیاسی فلسطینی گفت: امیدواریم انتفاضه جدید فلسطینیان پر خیر و برکت باشد و باعث تغییر اوضاع در فلسطین شود.

رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و بیت المقدس اشغالی وضع فوق‌العاده اعلام کرده است. نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین دستور احضار نیروهای ذخیره را برای سرکوب اعتراض فلسطینیان صادر کرده است.

حملات شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی و منازل فلسطینیان نیز در مناطق مختلف کرانه باختری ادامه دارد. گروه‌های فلسطینی امروز را روز خشم اعلام کرده اند و قرار است تظاهرات گسترده‌ای را برگزار کنند.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل، رژیم صهیونیستی، فلسطین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.