توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 396444
پروفسور سمیعی: رابطه بین بیمار و پزشک در ایران خوب نیست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۴
رئیس فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحان مغز و اعصاب گفت: رابطه طبیب و بیمار در ایران خوب نیست و در این زمینه هر دو طرف مقصر هستند.

به گزارش فارس، پروفسور مجید سمیعی ظهر امروز دیدار با اساتید دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دانشکده پزشکی این استان، اظهار کرد: از اساتید دانشگاه از طرف دانشجویان تشکر می‌کنم که تصمیم گرفتند اقدام‌های خوب را در دانشگاه اجرایی کنند.

وی افزود: اساتید باید دانشجوها را هدایت کنند تا به علم و دانش دست یابند و بابت اتفاق نظری که بین دانشگاه علوم پزشکی و گیلان ایجاد شد، تشکر می‌کنم.

بنیانگذار رشته جراحی قاعده جمجمه در جهان با بیان اینکه بیشتر دستاوردهایی که به آن دست یافتم به خاطر ارتباطات بین‌رشته‌ای بود، تصریح کرد: همه باید برای حفظ اسرار مغز سعی و تلاش کنیم.

وی ظرفیت علوم پزشکی در گیلان را خوب ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم در یک برنامه پنج ساله دانشگاه‌های گیلان نسبت به دیگر دانشگاه‌های ایران در بخش علوم اعصاب و روان سرآمد باشند.

سمیعی رابطه طبیب و بیمار در ایران را خوب ندانست و اظهار کرد: در ایجاد عدم رابطه خوب هر دو طرف بیمار و پزشک مقصر هستند.

وی خطاب به دانشجویان علوم پزشکی اضافه کرد: استدعا دارم تا همه شما جوانان قسم بخورید هرگز بیماری را از خود نرانید و اگر بیمار رفتار بدی دارد نصیحت کنید و با آنها بدرفتاری نداشته باشید.

رئیس بیمارستان هانوفر آلمان با بیان اینکه دانشجویان پس از اتمام دوره دکترا باید خود را در ابتدای کار ببینند، یادآور شد: دانشجویان باید بدانند تازه باید شاگردی کنند نه اینکه طبابت کنند.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان پس از اتمام دکترا سعی کنند استاد خوبی پیدا کرده و از وی استفاده کنند، متذکر شد: یکی از بهترین شاگرد من که در دنیا مطرح شد، هنوز مانند سایه در کنار من است.

علم آینده مربوط به مغز است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در مراسم مذکور اظهار کرد: پروفسور سمیعی فرزند شایسته ایران زمین است و به همه دنیا تعلق دارد.

شاهرخ یوسف‌زاده با بیان اینکه سال‌هاست دانشکده پزشکی در دانشگاه گیلان وجود دارد، افزود: این موضوع تاکنون منجر به همکاری‌های علمی و پژوهشی نشد.

وی با اشاره به اینکه با دم مسیحایی پروفسور سمیعی این ارتباط ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: پایه‌های علم بشریت بر چهار پایه استوار بوده که یکی از آنها اتم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان پایه دوم را اطلاعات و پایه سوم نیز علم آینده و متعلق به ژن دانست و یادآور شد: پایه چهارم علم در آینده مربوط به عملکرد‌ مغز بوده و دانشگاه گیلان و علوم پزشکی استان تصمیم گرفته‌اند این همکاری را برای دستیابی به علوم مغز داشته باشند.

در پایان مراسم مذکور تفاهم همکاری پژوهشی و تحقیقاتی بین دانشگاه علوم پزشکی و مرکز علوم اعصاب و روان هانوفر آلمان منعقد شد.
 
کلمات کلیدی : پرفسور سمیعی+پزشک+بیمار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.