توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498847
لاریجانی: ۱+۵ از حرکات آزاردهنده در روند اجرای برجام خودداری کند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳
رئیس مجلس با اشاره به بروز بحران‌های تروریستی در عرصه منطقه و بین‌الملل گفت: حل این بحران ها نیازمند یک همگرایی واقعی از سوی کشورهاست.

به گزارش تسنیم،  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (شنبه 14 مردادماه) با "کارل هاینس کیف" نایب رئیس مجلس اتریش دیدار و گفت‌وگو کرد.

 لاریجانی در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و سازنده ایران و اتریش گفت: حضور هیئت پارلمانی اتریش در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور نشان دهنده دوستی دو کشور و  البته با توجه به روابط ایران و اتریش در 5 قرن گذشته این سطح  از همکاری‌ها و تعاملات قابل انتظار است از طرفی دیگر لازم می‌دانم که از نقش سازنده اتریش در مسیر مذاکرات هسته‌ای تشکر کنم.

وی با تقدیر از رویکرد دولت اتریش در گسترش همکاری‌های بانکی میان دو کشور افزود: این روند منجر به تقویت و ارتقاء همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور می‌شود البته در شرایط کنونی برخی کشورهای اروپایی نیز در این عرصه فعال شده‌اند حال عده‌ای در این مسیر مشکل ایجاد کرده و هنوز هم این رویکرد را ادامه می‌دهند اما قطعاً جمهوری اسلامی برای هر شرایطی برنامه‌ریزی کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی  با اشاره به بحران‌های امنیتی و تروریستی در منطقه تصریح کرد: قطعاً در شرایط کنونی تمام کشورها باید به صورت داهیانه عمل کنند و برای حل این معضل باید یک همگرایی واقعی ایجاد شود از این رو این مسائل نشان می‌دهد که کشورهای عضو گروه 1+5 باید ملتزم به توافق هسته‌ای باشند و دست از کارهای آزاردهنده بردارند.

لاریجانی با بیان اینکه نقش کشور اتریش در اتحادیه اروپا برجسته و مهم است، اضافه کرد: جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی و نقش آفرینی کشورهایی مانند اتریش است.

در این دیدار کارل هاینس کیف نایب رئیس مجلس اتریش با اشاره به روابط مستحکم و تاریخی دو کشور ایران و اتریش گفت: ما همواره تلاش کردیم تا روابط دو کشور افزایش یابد و خوشبختانه در حال حاضر تعاملات در سطح قابل قبولی است.

وی با تقدیر از رویکرد جمهوری اسلامی در مسیر مذاکرات هسته‌ای خاطرنشان کرد: ایران در این مسیر به صورت مصرانه برای کسب نتیجه تلاش کرد و امروز نیز توافق هسته‌ای را با آرامش و بدون تاثیرپذیری از اخلال‌گران گام به گام اجرا کرده است.

کارل هاینس کیف ادامه داد: رویکرد و عملکرد ایران در مسیر توافق هسته‌ای به دنیا نشان داد که می‌توان یک توافق واقعی را عملیاتی کرد و رویکرد جمهوری اسلامی در اجرای توافق یک پاسخ خوب به منتقدان این مسئله بود.

وی با اشاره به بحران‌های تروریستی در منطقه و عرصه بین‌الملل گفت: این بحران‌ها نشأت گرفته از سیاست برخی کشورها است که با استفاده از یک روش پست از تروریسم استفاده ابزاری می‌کنند.

نایب رئیس مجلس اتریش با اشاره به روند مثبت تعاملات و روابط ایران و اتریش در چند سال اخیر گفت: خوشبختانه سطح تعاملات در حال ارتقاء و افزایش است.
 
کلمات کلیدی : برجام، لاریجانی، نقض برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.