توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422543
نیویورک تایمز: عربستان با حمایت از "طالبان" به جنگ در افغانستان دامن می‌زند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۲
نشریه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت: مقامات سعودی و ثروتمندان عربستان ظرف چند سال گذشته با تامین مالی محرمانه طالبان به جنگ در افغانستان دامن می‌زنند.

به گزارش میزان، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز اعلام کرد که عربستان علیرغم ادعای خود مبنی بر حمایت از دولت افغانستان به شکل‌های گوناگون از جنبش تروریستی طالبان حمایت می‌کند.
 
نیویورک تایمز افزود: رهبران افغانستان از عربستان می‌خواهند تا دست از این کار بردارد ، اما ریاض از کمک‌های ارسال شده برای طالبان و دیگر گروه‌های تندرو تروریستی چشم پوشی می‌کند و هم اکنون به یک واسطه قوی برای این گروه ها تبدیل شده است.
 
در همین راستا آغاخان وزیر دارایی سابق طالبان در گفت وگو با نیویورک تایمز از سفرهای خود به عربستان طی سال‌های گذشته تا کنون جهت تامین بودجه طالبان سخن به میان آورد که ظاهرا با عنوان ادای مناسک حج انجام گرفته است.
 
ایرنا به نقل از نیویورک تایمز نوشت: رژیم سعودی به طالبان اجازه داد تا با تهدید خانواده‌های صدها کارگر افغانستانی مشغول کار در عربستان میلیون‌ها دلار تحت عنوان مالیات از آنها باج دریافت کند.
 
کلمات کلیدی : عربستان + طالبان + افغانستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.