توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382043
کاظم جلالی: علی لاریجانی محکم پشت دولت ایستاده است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۲
رئیس مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به حمایت های علی لاریجانی رئیس مجلس از دولت یازدهم گفت: اگر برجامی در کار نبود، امروز قطع به یقین فروش نفت ما نزدیک صفر شده بود.

کاظم جلالی در گفت و گو با شماره سه شنبه روزنامه «ایران» در ارزیابی خود از کارنامه دولت یازدهم، افزود: دولت یازدهم یک مشکل اساسی و یک سنگ بزرگی را از جلوی پای کشور برداشت و نباید در این خصوص بی انصافی کرد. بالاخره موضوع هسته ای موضوع کلانی بود و انصافاً نیازمند همت، تدبیر و یک همگرایی در داخل کشور بود که دولت این کار را کرد و موفق هم بود.

به گفته این نماینده تهران در مجلس، اگر قرار بود در کل کارنامه دولت یازدهم فقط همین یک مورد هم باشد کارنامه دولت قابل قبول می شد. به لحاظ سیاسی یک آرامشی را در داخل کشور ایجاد کرد و تنش ها کمتر شد و به سطح متعادل تری رسید. اما در عرصه اقتصادی دولت دارد بیشترین ضربه را می خورد و این پاشنه آشیل دولت یازدهم شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که وضعیت اقتصادی ناشی از کم کاری های دولت است یا مولود شرایط کشور، گفت: همه اش محصول کم کاری دولت و ضعف آنها نیست. بالاخره آقای دکتر روحانی دولت و کشور را در شرایط بسیار بدی تحویل گرفت و تغییر شرایط هم نیاز به زمان دارد. با این حال اگر از توان همه نهادها درست استفاده می شد شاید شرایط امروز فرق می کرد.

دولت در حوزه اقتصاد چابک نبود و آنقدر برنامه های نظام مند و مدونی نداشت. دولت نیازمند افراد ریسک پذیر و جوان تر خصوصاً در حوزه اقتصاد است.

این چهره نزدیک به رئیس مجلس درباره حمایت های علی لاریجانی از دولت هم توضیح داد:

در آستانه انتخابات۹۲، شرایط طوری بود که حتی در جریان اصولگرایی همه نگران این بودند که روند ۸ سال قبل استمرار پیدا کند و یکی از مطالبات اصلی جامعه خاتمه دادن به روند آن دولت بود. این را هم بخش اعظم اصولگرایان و هم اصلاح طلبان قبول داشتند.
وی ادامه داد: بعد از انتخابات ۹۲ سیاسیون اکثراً نفس راحتی کشیدند و در آن طرف بازخورد نتیجه انتخابات در جامعه فوق حد تصور بود. امید در آن سال در میان مردم به شکل بی نظیری موج می زد و فضای سال ۹۲ فوق العاده بود. لذا در این شرایط آقای لاریجانی که معتقد بود کشور در وضعیت بدی قرار گرفته، می گفت این فضای جدید بهترین موقعیت برای عبور کشور از این وضعیت است. عبور دادن کشور هم به همگرایی است. لذا نخستین کسی که بعد از انتخابات به مرکز تحقیقات استراتژیک رفت و این انتخاب را به رئیس جمهوری منتخب آن زمان تبریک گفت، آقای لاریجانی بود. بعد هم تا همین الان محکم پشت سر دولت ایستاد.

جلالی افزود: مثلاً در جریان رأی اعتماد، خود آقای دکتر لاریجانی به بنده به عنوان رئیس فراکسیون اکثریت مجلس تکلیف کردند که در موافقت با کلیات دولت صحبت کنم و نخستین نطق را در جلسه رأی اعتماد بنده انجام دادم. بعد در موضوع های دیگری مانند هسته ای، مجلس نهم اصولگرایی که نامزد انتخاباتی اش آقای روحانی نبود، خیلی خوب با آقای روحانی کار کرد که نقش اصلی را برای این کار آقای دکتر لاریجانی بر عهده داشت.
 
کلمات کلیدی : کاظم جلالی، علی لاریجانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.