توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504542
کره‌شمالی: هرگز درباره توان دفاعی مذاکره نخواهیم کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۰
ایرنا نوشت: کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل در ژنو روز سه شنبه به صحنه جدال کره شمالی و آمریکا تبدیل شد و نماینده پیونگ یانگ تاکید کرد نیروی هسته ای بازدارنده این کشور هرگز مورد مذاکره قرار نخواهد گرفت.

'جو یونگ چول' دیپلمات کره شمالی در کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل گفت: اقدامات انجام شده این کشور برای تقویت نیروی بازدارنده هسته ای و تولید موشک های قاره پیما کاملا 'راهکاری موجه و مشروع' است.

وی افزود: تا زمانی که سیاست های خصمانه و تهدید هسته ای آمریکا باقی است، جمهوری دموکراتیک خلق کره هرگز نیروی بازدارنده و تدافعی هسته ای خود را مورد مذاکره قرار نخواهد داد و حتی یک قدم از راهی که برای تقویت نیروی هسته ای ملی در پیش گرفته عقب نشینی نخواهد کرد.

جو در ارتباط با رزمایش آمریکا و کره جنوبی که از روز دوشنبه شروع شده است، گفت: ماجراجویی نظامی جاری بطور حتم موجب ریختن نفت روی شعله های آتش و وخامت بیشتر اوضاع خواهد شد.

'رابرت وود' نماینده آمریکا نیز در سخنانی در این کنفرانس با بیان اینکه اولویت دولت دونالد ترامپ محافظت از آمریکا و متحدانش در برابر 'تهدید رو به افزایش' کره شمالی است، بار دیگر بطور تلویحی پیونگ یانگ را تهدید کرد و گفت: آمریکا برای این کار آماده است تا از 'تمام توان و امکاناتی که در دسترس دارد استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه مسیر برای گفت وگو به عنوان یک راهکار برای پیونگ یانگ همچنان باز است، افزود: آمریکا برای دفاع در برابر تهدید کره شمالی خللی به خود راه نمی دهد.

نماینده آمریکا مدعی شد: برنامه های تسلیحات هسته ای و موشک بالستیک کره شمالی تهدید بزرگی برای کل جهان است و آزمایش های موشکی این کشور نمونه دیگری از رفتار خطرناک و بی پروایی است که منطقه و فراتر از آن را دچار بی ثباتی می کند.
در جلسه چهار ساعته امروز کنفرانس خلع سلاح سازمان ملل در ژنو ، نمایندگان 20 کشور شامل انگلیس ، فرانسه ، استرالیا و کره جنوبی سخنرانی کردند و همه آنها از 'برنامه تسلیحاتی' کره شمالی انتقاد کردند.

'کیم اینجول' نماینده کره جنوبی گفت: مایلم بار دیگر این درخواست از جمهوری دموکراتیک خلق کره را تکرار کنم که به این حقیقت توجه کند که هیچ جایگزینی برای توقف اقدامات تحریک آمیز و بازگشت به گفت و گو وجود ندارد. وی افزود: ما هیچگاه کره شمالی را به حمله نظامی تهدید نکرده و تبلیغ کننده کاربرد زور نبوده ایم.

این اظهارات در حالی است که آمریکا به عنوان حامی اصلی کره جنوبی بارها کره شمالی را به حمله نظامی و 'آتش و خشم بی سابقه در جهان' تهدید کرده است.
 
کلمات کلیدی : کره‌شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.