نظر منتشر شده
۴۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505947
توضیح وزارت آموزش و پرورش درباره ضوابط پزشکی جذب نیرو/ معلمی در دنیا سختگیرانه‌ترین استانداردها را به لحاظ جسمی و روانی دارد
بخش اجتماعی الف، 5 شهریور 96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۸
رئیس اداره برنامه‌ریزی سنجش صلاحیت‌های حرفه‌ای منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: وجود برخی بیماری‌ها، معلولیت‌ها و ناتوانی‌های جسمی و روانی مانع از شغل معلمی می‌شود و توجه به برخی بیماری‌ها با هدف مراقبت پزشکی از دانشجو معلمان است.

 شیوه نامه مصاحبه داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی علاوه بر تشریح مراحل و روند مصاحبه، شرایط علاقه مندان ورود به شغل معلمی را تشریح کرده است.

شرایط ورود افراد به شغل معلمی عبارت است از: برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انحام وظیفه معلمی با تایید پزشک معتمد واجد شرایط آموزش‌وپرورش با ملاک‌ها و معیارهای زیر:

توانایی گفتاری از جمله توانایی در رعایت مخارج تمام حروف و ادای کلمات و عبارات به طور کامل و نداشتن لکنت زبان به هر میزان.

قدرت بینایی و شنوایی مناسب به گونه‌ای که شنوایی داوطلب نباید بیش از 40 دسی بل باشد و داوطلب باید صدای نجوا را از فاصله 6 متری به خوبی بشنود.

قد و وزن مناسب، حداقل قد برای داوطلبان مرد 160 و برای داوطلبان زن 155 سانتی متر است و همچنین تناسب وزن با قد داوطلب مدنظر است.

نداشتن نقض عضو مشهود و تغییر شکل مادرزادی یا اکتسابی اندام‌ها و نداشتن کراهت منظر در اثر سوختگی،‌ سوانح یا عوامل دیگر در صورت یا قسمت‌های ظاهری و نمایان بدن همچنین استفاده از دست و پای مصنوعی نقص عضو تلقی می‌شود.

عدم ابتلا به بیماری‌های مزمن و صعب العلاج از قبیل دیابت، نارسایی کلیه، بیماری‌های قلبی.

احراز سلامت روانی براساس نظر روانشناس متعهد آموزش وپرورش.

در بخش پیوست این شیوه نامه، لیست بلند بالایی از بیماری های ممنوعه برای ورود به شغل معلمی اعلام شده است که به عنوان مثال می‌توان به نازایی در زنان اشاره کرد.

دریافت تأییدیه پزشکی منحصر به داوطلبان استخدام در آموزش و پرورش نیست
در همین رابطه حسین صادقی رئیس اداره برنامه‌ریزی سنجش صلاحیت‌های حرفه‌ای منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش در مطلبی عنوان کرد:

در چند روز گذشته انتشار دستورالعمل جذب دانشجو معلمان و شرایط و ضوابط ایشان از نظر پزشکی و سلامت جسمی، روحی و روانی، توسط مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و برخی سایت ها موجب سوء تفاهماتی برای جامعه فرهنگی شد و نیازمند توضیحاتی است که خدمت معلمان شریف و اهالی رسانه ارائه می‌شود.موضوع مراجعه به کمیسیون پزشکی، تشکیل پرونده پزشکی و دریافت تأییدیه منحصر به داوطلبان استخدام در آموزش و پرورش نیست و مطابق ماده 90 قانون تأمین اجتماعی که پیش نیاز استخدام در همه دستگاه‌های دولتی و حتی مراکز غیردولتی است و موضوعی نیست که به یک باره مطرح شده باشد. چرا که وزارت آموزش و پرورش این شیوه نامه را همچون سنوات قبل بر اساس بند یک و دو ماده 12 قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش تهیه و اجرایی کرده است.

از این رو تشکیل پرونده پزشکی و دریافت تأییدیه برای دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، موضوع جدیدی نیست و طبق روال سال‌های گذشته، امسال نیز انجام می‌شود.

آنچه مسلم است، وجود برخی از بیماری‌ها، معلولیت‌ها و ناتوانی‌های جسمی، روحی و روانی همچون بیماری‌های عفونی، اعصاب و روان، صرع، آلزایمر، نارسایی‌های قلبی، ایدز و... مانع از انجام وظایف و مأموریت‌های اصلی شغل معلمی بوده و منجر به عدم پذیرش داوطلب در این حرفه می‌شود و در کنار آن برخی دیگر از بیماری‌ها نیز وجود دارند که توجه بدان صرفاً با هدف انجام حمایت‌ها و مراقبت‌های پزشکی دانشجو معلمان در طول دوره تحصیل است که باید در اختیار دانشگاه قرار بگیرد که این دسته بیماری‌ها مانع از پذیرش داوطلب نمی‌شود و می‌توان با مراقبت‌های ویژه و معرفی به مراکز درمانی نسبت به رفع و درمان آن اقدام کرد.

عمده مواردی که برخی از شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها به آن پرداخته‌اند، از همین نوع دوم است.متأسفانه رسانه‌ها به گونه‌ای بدان پرداختند که گویی قرار است معلمان حاضر تمامی مراحل استخدام و تشکیل پرونده پزشکی را از هر نوع بگذرانند.

در حالیکه این موضوع مختص ورودی‌های جدید به شغل شریف معلمی و مرتبط با دانشجو معلمان است؛ تا بدین وسیله بتوان از ظرفیت حضور معلمانی که از سلامت جسمی، روحی و روانی مناسب تری برخوردارند، استفاده شود لذا همه باید مساعی خود را بکار گرفته و تلاش کنیم تا این مهم به درستی تبیین شود و به دقت مورد توجه مخاطبان و مسئولان امر قرار بگیرد.

هرچند نباید تصور شود که این موضوع کم اهمیت است و همه باید خود را موظف بدانند و حساس شوند که چه شخصی قرار است تعلیم و تربیت قریب به 14 میلیون دانش آموز این کشور را بر عهده بگیرد.معلمی که نقش الگویی خود را وانهاده باشد و سلامت جسمی و روحی وی دچار خلل شده باشد، نخواهد توانست مأموریت خود را آنگونه که از وی انتظار می‌رود به درستی به انجام رساند و هیچ شخص عاقلی نمی‌پذیرد که تعلیم و تربیت فرزند خویش را بر عهده فردی بسپارد که فاقد صلاحیت لازم برای معلمی باشد.

باید پذیرفت که معلم معتاد، معلم مبتلا به بیماری‌های عفونی یا معلمی که سلامت جسمی وب مانع از انجام رسالت معلمی است نه تنها سلامت دانش آموزان که سلامت سایر کارکنان و جامعه را نیز تهدید می‌کند.از این رو باید به سلامت نسلی باید اندیشید که قرار است، سال‌های متمادی در این کشور زندگی و در توسعه آن نقش ایفا کند.

چگونه است که به داشتن دندان خراب یک خلبان که مانع استخدام وی می شود حساسیت نشان نمی‌دهند، اما برای شرایط و ضوابطی که قرار است در افرادی که تربیت نسل‌های آتی این کشور را برعهده بگیرند، واکنش نشان می‌دهند؟

باید این اطمینان بوجود آید که داوطلب برای دوره خدمت 30 ساله از سلامت کامل و آمادگی لازم برخوردار است
دیروز رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش نیز شرایط جذب معلم و بیماری‌هایی که منجر به ممنوعیت استخدام می‌‌شود، تشریح کرد.

اسفندیار چهاربند در خصوص شیوه نامه جذب معلم اظهار کرد: بعد از اینکه داوطلبان کنکور سراسری متقاضی ورود به دانشگاه فرهنگیان می‌شوند تا دو برابر ظرفیت یعنی حدود 20 هزار نفر از طریق سازمان سنجش به وزارت آموزش و پرورش معرفی می‌شوند.

وی افزود: از این تعداد پس از طی مراحل مصاحبه عمومی و تخصصی، گزینش و معاینات پزشکی حدود 10 هزار و 200 نفر انتخاب و برای اعلام نتیجه قطعی به سازمان سنجش معرفی می‌شوند.رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مصاحبه عمومی و تخصصی از داوطلبان توسط تیم متخصص انجام می‌شود، گفت: یکی دیگر از مراحل که براساس ضوابط استخدامی است، احراز سلامت جسمی و روحی افراد است و برای هر شغلی استانداردهایی تعریف شده که معلمی در دنیا سختگیرانه‌ترین استانداردها را به لحاظ جسمی و روانی دارد.

چهاربند ادامه داد: در بررسی سلامت جسمی و روحی افراد مواردی وجود دارد که باید این اطمینان را بدهد این فرد برای دوره خدمت 30 ساله از سلامت کامل و آمادگی لازم برخوردار است؛ تا دو سال گذشته مجموعه‌ای از معاینات صورت می‌گرفت که برای کارگر ساده یک کارخانه کفایت می‌کرد اما در دو سال گذشته استانداردها را بازبینی کردیم و از سال گذشته اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه براساس این استانداردها ویژگی‌های مربوط به سلامت جسمی که در طول 4 سال تحصیل برای دانشجو معلمان نیاز است بررسی می‌شود، افزود: همچنین این استانداردها مواردی را می‌سنجد تا در طول خدمت فرد موانعی ایجاد نشود و براین اساس بیماری‌هایی که مانع از انجام حرفه معلمی شود موانعی برای استخدام محسوب می‌شوند.
 
رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: هم اکنون آنچه که مورد تردید واقع شده تفکیک فهرست بیماری‌هایی است که منجر به ممنوعیت‌ شده است و فهرستی که به عنوان پرونده پزشکی افراد باید در دانشگاه فرهنگیان در دسترس باشد تا با استفاده از سوابق پزشکی دانشجو معلمان در موارد ضروری مراقبت‌های لازم اعمال شود.
 
چهاربند تصریح کرد: دو سیاست بالا دستی در جذب معلم وجود دارد که سیاست نخست بومی پذیری است و براساس آن با توجه به فرهنگ و گویش‌های مختلف در کشور گزینش معلم انجام می‌شود یعنی دیگر از شهر تهران برای کردستان پذیرش معلم نداریم و براساس دفترچه شماره دو کنکور سراسری در دانشگاه فرهنگیان هر فرد برای بوم خود استخدام می‌شود.
 
وی بیان کرد: بومی پذیری ماندگاری معلم را در هر استان افزایش می‌دهد و به نوعی تقویت مشارکت اقوام برای تربیت دانش آموزان مناطق خود است.
 
کلمات کلیدی : شرایط استخدام+استخدام معلمان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۸:۳۰:۱۳
تودنیا بیشترین حقوق وبهترین جایگاه رامعلم دارد شما چطور فقطحرف وشعار (4536343) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۱:۳۰:۱۱
البته نیروهای ستادی مثل چهار بند به اندازه 50 معلم حقوق ومزایا دارند از درد و معیشت معلمان بی خبرند . (4536492) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۲:۰۲:۱۴
خوب حالا چون ما پول به اندازه کافی نداریم، اون بخشهایی که میتونیم برای بهبود کیفیت یعنی انتخاب معلم بهتر رو انجام ندیم وقتی متقاضی برای این شغل زیاده؟ (4536519) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۳:۲۷:۰۵
دوست عزیز، وقتی نمی تونن بدهی های آموزش و پرورش رو بدن، این عطا و اطوارا معنی نداره.
جطور به استانداردها که می رسیم با نروژ و اروپا مقایسه میشیم حرف پول که میاد میشیم گوام؟ (4536608) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۰۸:۱۱:۳۹
امیدوارم معلم نباشید... عطا و اطوار !!!!! (4536883) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۳:۵۲:۰۳
من در آزمایشات پزشکی سال ۶۷ سالم بودم که وارد آموزش و پرورش شدم

اما الان .
دچار افسردگی شده ام
دستانم می لرزد.
عصبی هستم.
دندان هایم خراب سده .


یعنی شما می خواهید آدم سالم را تحویل و معیوب بازنشسته کنید؟ (4537309) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۳:۰۱:۴۷
حقوق معلمان در ایران آن قدر کم است که عملا آنها در زیر خط فقر زندگی می کنند.
برای دادن چندر غاز حقوق به معلمین، آنهایی که این ضوابط را وضع کرده اند باید از خود خجالت بکشند . (4536585) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۰۹:۱۱:۲۶
البته تو ایران هم همینطوره ولی اول پزشکا و مدیران ... و در نهایت معلم ها... (4536963) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۴:۱۰:۵۲
برادر یا خواهر من، اگر تو ایران هم بیشترین حقوق را معلم ها داشتن، امروز هیچ کدوم از کسانی که معلم هستن، معلم نبودن. چون اون موقع رتبه های برتر کنکور به جای پزشکی و دندانپزشکی و ... معلمی را انتخاب می کردن. (4537324) (alef-11)
 
دبیر ریاضی
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۸:۳۴:۱۴
آیا فقط ضوابط استخدام معلمین دنیا رو مورد بررسی قراد دادید و به این نتیجه رسید - پس چرا از حقوق و دریافتی و احترام و جایگاه معلمان حرفی به میان نمی آورید -
این آش دهن سوز ارزانی خودتان (4536346) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۱:۲۰:۳۴
این ضوابط من در اوردی چه ربطی به ضوابط استاندارد دنیا دارد؟! (4537151) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۸:۵۵:۰۸
کاش برای حقوق و دستمزد معلمان هم در همین حد سختگیری میشد.
در همه جای دنیا این ضوابط برای استخدام معلمان وجود دارد ولی در عوض از نظر حقوق و دستمزد هم بالاترین مقدار را در نظر میگیرند. (4536363) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۸:۵۷:۰۴
به نظرم باید برای جذب معلم بسیار بسیار بسیار سختگیری کرد
من با اینکار وزارت اموزش و پرورش موافقم (4536365) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۱:۲۱:۰۶
بله ولی ضوابط مربوط به شخصیت و معلومات نه ضوابط شرکت در مسابقه ... (4537154) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۹:۰۰:۲۸
فقط معلمی در دنیا سختگیرانه ترین استانداردها را به لحاظ جسمی و روانی دارد , ایا نیروهای ستادی اموزش و پرورش الخصوص تصمیم سازان اصلی و حقیقی منجمله وزیر و معاونان و مشاوران و مدیران کل و روئسای استانی و ................... که مسیر حرکت معلمان و دانش اموزان را مشخص می کنند نیازی به دارا بودن این استانداردها ندارند و چرا برای توجیه یک کار از استانداردهای جهانی صحبت می کنیم ( البته فقط و فقط برای غیر خودی ها قابل اجراست ) و برای هزار و یک کار دیگر استانداردهای جهانی را بومی و محلی سازی می کنیم ( یعنی تشخیص و صلاح دید وزراء و معاونان و مشاوران و مدیران کل و روئسای استانی و ........ می شود استاندارد و ملاک عمل و مافوق قانون ) . (4536371) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۹:۰۱:۱۴
بنده موافق سخت گیری در انتخاب معلم و استاد هستم. یک معلم باید صبور و پند دهنده، کم تواقع باشد. (4536372) (alef-3)
 
Ukraine
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۹:۰۳:۲۲
چه جالب هر جا به نفعمونه میگیم همه جای دنیا اینجوره آمریکا هم اینجوره ولی نمیدونم چرا تو دادن حقوق نمیگیم همه جای دنیا همین جوره! یا تو ارایه خدمات دیگر به مردم هم استانداردهای دنیارو در نظر بگیریم خوبه (4536374) (alef-11)
 
حیدرعلی
Denmark
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۰:۰۸:۴۲
یک کارت بسیجی فعال و اندکی ریش همه چیزو حل میکنه.الان دکتر با سهمیه داریم معلمی که دیگه کاری نداره (4536422) (alef-3)
 
فرهنگ‌پرور
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۰:۱۰:۱۹
به قول دوستی همانطور که برای استخدام خلبان نباید دندان خراب داشته‌باشیم، چطور فکر می‌کنیم با هر شرایطی می‌توانیم تربیت یک نسل را برعهده بگیریم، متاسفانه مدتهاست به جای توجه جدی به ویژگی‌های ممتاز برای معلم شدن فقط به میزان فرمانبرداری و ریاکاری آنها توجه می‌کنیم. (4536423) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۰۰:۱۶:۵۴
دوست عزیز نفس عمل درست است. اما به نیت خیر هر کاری را نمی شود بهانه کرد. هر کاری شرایطی دارد. دندان خراب خلبان کار دست خلبان می دهد. قد و وزن و ریش معلم ... . چه مشود گفت. آنچه را که نفهمیدم معلم زیبا هم یادمان نخواهد داد. (4536673) (alef-11)
 
دبیر ریاضی از اردبیل
Germany
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۱:۰۰:۲۶
حقوق معلم در دنیا مثل ایران نیست . یه ذره فکر می کنی ؟ (4536462) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۱:۱۰:۲۸
براى همين استانداردهاست كه حقوق معلم از يه دستفروش روستايى هم كمتره. (4536471) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۱:۱۳:۲۸
به خاطر همين استانداردهاست كه همه براى معلم شدن صف ميكشن و كسى سراغ مديرعاملى و عضويت در هيأت مديره نميره. مواظب باشيد يه وقتى به گوش ژن هاى خوب نرسه كه بقيه محروم بشن از اين همه توجه به معلم. (4536472) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۱:۳۳:۵۳
بسیار کار درستی چون خیلی از معلمها صلاحیت روانی این شغل را ندارند (4536494) (alef-3)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۳:۱۶:۵۲
اون موقع افرادی مثل شما بار میان مایه شرمندگی یه مملکت میشن (4536602) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۱:۴۲:۱۸
استاندارد های جهانی در مورد حقوق و مزایا وتسهیلات معلمین چطوره؟ بد نیست به اون ها هم یه نگاهی بندازین. (4536504) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۱:۵۳:۳۶
ً معلمي در دنيا سختگيرانه ترين استاندارد به لحاظ جسمي و رواني دارد "!!
قربون دهنت ! اگر اين استادارد سختگيرانه نبود كه بعضي دول يك شبه ره صد ساله طي نمي كردند !؟ در ثاني،از استاندارد " حقوقي " و معيشتي معلمانشان هم يك كلمه فرمايش بفرما !! (4536510) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۲:۰۱:۰۱
بحث لهجه شدید باید بصورت محلی درنظر گرفته بشه. یعنی در هرمنطقه لهجه ای که بچه های اون منطقه متوجه میشن برای معلمی پذیرفته بشه. فقط برای معلم ادبیات، توانایی ادا کردن همه حروف لازم باشه. (4536517) (alef-3)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۲:۲۸:۰۵
کاش همه استاندارها مثل کشورهای توسعه یافته بود حقوق کارمندان ، فضای مدارس ، برنامه های شاد برای بچه ها .
اگه میشد چی میشد؟!
نمی دانم چرا اکثر مدیران مدارس بچه هایشان برای تحصیل فرستاده اند کشورهای غیر مسلمان ؟!
نمی دانم چرا نباید مدرسه و نظام اموزشی درستی داشته باشیم که خود تصمیم گیران هم از دست ان کلافه اند ؟ (4536558) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۳:۰۴:۳۹
دولت هیچ اعتقاد وبرنامه ای برای آموزش وپرورش ندارد،تحول پیش کش حداقل توجه کنید.نه ماه اضافه تدریس شاغلان به اضافه معوقات دیگه پرداخت نشده. (4536589) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۳:۱۵:۰۹
واقعا درسته
من کسانی میبینم معلم هستند که اصلا صلاحیت ندارند.
سالی 200-300 تا بچه رو مشکل روحی پیدا میکنند از دستشون (4536598) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۳:۱۹:۱۸
بله ولی حقوقشم همین طوریه (4536603) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۳:۱۹:۳۶
بالاترين و بالا ترين منزلت تو دنيا مال معلمه شما فقط شعار مى دين و دشمن معلميد به ما كه مى رسه كفگيرتون ته ديگه (4536604) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۳:۳۲:۳۵
آقا بهتره این موضوع را بیشتر همش نزنی. (4536619) (alef-3)
 
zz
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۲۳:۵۵:۵۵
اگه یک معلم سالم هم باشه بعد از 30 سال کار همه این بیماریها سراغش می آید (4536653) (alef-11)
 
-
Netherlands
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۰۰:۰۸:۲۳
من وقتی فکر می کنم بعضی از بهترین معلمین و استادانم مشکلات جسمی داشتن. وقتی با انسان طرفیم این ظاهر بینی هستش که خال صورت و غیره را ملاک قرار دهیم. پیام این برای نسل بعد چیه؟ بیمار شوید خداحافظ؟ ارزش انسان به این هاست؟ هر الگویی درست نیست. قد معلم ؟ یاد بدیم به هم که قد کوتاه بده و یک مشکل است؟ درد مشکل و سختی بخشی از حقایق زندگی هستند. (4536663) (alef-11)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۰۰:۳۹:۴۱
مسئولان عزیز این همه شعار بس است.همه میدونن وضعیت اموزش پرورش رو به قهقراست.بس ضوابط سختگیرانه اینا هم ی شعار من درآوردی است.نگاه غلط به این وزارت خانه همه چیز را در خود غرق خواهد کرد.معلم،دانش آموز، والدین وخانواده ها را... به هوش باشید (4536697) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۰۴:۵۲:۵۱
نه در امريكا.... (4536782) (alef-11)
 
New Zealand
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۰:۲۸:۱۹
بنده مادرم معلم بازنشسته و مدیر بوده. بنظرم طرح خوبیه. درسته حقوق معلمین آنطور که باید و شاید نیست منتها این امر مجوزی برای دادن این جایگاه به هر کسی نمیشه. الان متقاضی زیاده لذا باید سختگیری بیشتری بشه (4537067) (alef-11)
 
طیبه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۴:۴۷:۴۰
جناب آقای رییس شما خودتون چقدر شامل این بندها هستین؟؟؟؟؟خوشبحالتون که یک آدم پیدا میکنید هم سالم کامل روحی و هم سالم کامل جسمی...بجا این کارهاتون انگیزه معلمان رو ببرید بالا ...معلم سالم وخوشتیپ وبدون نقص چندتا پیدا کردین که کیفیت کلاسهاشون عالی وهمه بچه ها راضی بودن؟؟؟؟؟؟ ازطرفی ازکجا تضمین میکنید که این معلم در طول خدمتش سالم بمونه؟؟؟؟نعوذبااله جای خدا رو گرفتین که از معلم ها مواظبت کنید تا دندوناشون زیر 20تا نشه چون دانش آموز میترسه؟؟؟؟؟یعنی دانش آموز شما از جامعه ش دور هست؟؟؟؟نمیبینه اطرافش کسایی هستن نقص عضو و ...حالا اون شرایط قبلی کمی معقولانه تر بود نه اضافه کردن بندهای بی اساس...پس حقوق بشر فقط برای افراد سالم هست؟؟؟؟پس قتل نفس فقط برای افراد سالم اجزا میشه؟؟؟؟داد وبیداد از کسانی که تدوین کننده این بندها بودند....داد وبیداد از فیلتری که برای استخدام مملکت گذاشتن...یک خانم نابارور استخدام نشه چون عطوفت مادری نداری و... از کجا بدونیم این کسایی که انتخاب میکنیم در آینده بارور هستن یا نه؟؟؟؟؟واقعا متاسفم برای مملکت ما...منی که دانشجوی دکترای علوم تربیتی هستم دارم برای نقض حقوق تعلیم وتربیت یه عده از بشر تلاش میکنم............ (4537349) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۶:۱۹:۴۵
این شرایط برای همه شغلها هست همه قبل از استخدام یه سری معاینات پزشکی رو انجام میدن تازه معلمی که شغل حساس تری هم هست .دیگه اینقدر قیل و قال نداره . بعدم معلما همین الانم خوب دارن حقوق میگیرن همه باید تو هفته 44 ساعت کار کنن معلما 24 ساعت بقیه اضافه کاری حساب میشه واسشون عید و تابستونم که کار نمیکنن ولی حقوق دارن
فقط نق میزنن همیشهههههه (4537430) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۹:۱۵:۰۰
کیفیت جذب معلم در حد استانداردهای کشور سوئد!!
پرداخت حقوق به معلمین در حد کشور گینه بیسائو!! (4537568) (alef-11)
 
Azerbaijan
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۰:۳۶:۱۰
بالاترین دست مزد هم از آن این معلمان است (4538115) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.