نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507440
وزیر اقتصاد: درآمدهای نفتی باید به سمت صندوق توسعه ملی سوق یابد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۶
وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: در حال فاصله گرفتن از تأمین منابع مالی با مکانیزهای قبلی هستیم و سعی کرده‌ایم که بودجه کمترین وابستگی را به درآمدهای نفتی داشته باشد.

مسعود کرباسیان در حاشیه بازدید از نیروگاه شهید منتظری اصفهان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: بهره برداری از تولیدات دام‌پروری و کشاورزی با اتکا بر صرفه جویی مصرف آب و بهره برداری از پروژه‌های نیروگاهی آن هم با کاهش مصرف آب نشان می‌دهد که بخش خصوصی چه میزان فعال و در مسیر درست گام بر می‌دارد.

وی افزود: افتتاح پروژه‌هایی که اکثراً با سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت گرفته است نشان می‌دهد که توان تولیدی کشور افزایش یافته است و این یک مژده برای مردم ایران است.

وزیر اقتصاد و امور دارایی ادامه داد: در حال فاصله گرفتن از تأمین منابع مالی با مکانیزهای قبلی هستیم و سعی کرده‌ایم که بودجه کمترین وابستگی را به درآمدهای نفتی داشته باشد و این درآمدها به سمت دیگری از جمله صندوق توسعه ملی برود و در این صندوق دست برای رسیدن به اهداف پیش رو بازتر شود.

کرباسیان تاکید کرد: سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای ملی نفت ۲۰ درصد بوده است خوشبختانه با این تدابیر و این هدف که باید درآمد نفت سهم بیشتری از این صندوق را در اختیار بگیرد امروز به ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی به موضوع مالیات و برخی گلایه‌ها در این زمینه اشاره کرد و گفت: مالیات موضوع مهم دیگری است که کشور به سمت آن در حال حرکت است و اگر بودجه‌ای قدرتمند می‌خواهیم باید حق مالیاتی به درستی پرداخت شود پس استان‌هایی که توان پرداخت دارند باید از اتفاق در این زمینه پیشرو باشند که اصفهان از استان های پیشرو است، اما گلایه‌ها آنجایی است که می گویند برگشت بودجه به استان کمتر از میزان پرداختی مالیات است که این نیز خود یک مکانیزم تعریف شده دارد.

وزیر اقتصاد و امور دارای خاطرنشان کرد: در چهارچوب قوانین هر استانی دارای یک سقف برای پرداخت مالیات است که اگر از آن سقف مالیات بیشتری پرداخت شد این میزان بیشتر به استان بر می‌گردد که این خصوص کمی گلایه می شود، اما با کمک نمایندگان مردم اصفهان و کارشناسان این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۰ ۱۷:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۷:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۰۸:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۱۸:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۱۷:۱۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۶ ۱۹:۳۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۰:۳۸
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۶ ۱۷:۵۶
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۷ ۰۸:۲۳
 
۱۳۹۲/۰۵/۱۲ ۰۳:۴۰
 
 
کلمات کلیدی : مسعود کرباسیان + وزیر اقتصاد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۰ ۲۲:۳۵:۳۷
از صندوق توسعه ملی هم بعد ناپدید شود و دلار 900 تومانی 4000 تومان به ملت انداخته شود (4542310) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.