توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507143
درمان کودکان مبتلا به تومور استخوان با روشی جدید
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
پزشکان سیستم بهداشت ملی کودکان در واشنگتن موفق به درمان 9 کودک مبتلا به osteoid osteoma، (یک تومور خوش خیم استخوانی) شدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از، "اسئوئید استئوما" (Osteoid Osteoma) تومور خوش خیم استخوانی، از یک مرکز بافت نرم به نام "نیدوس" ( Nidus )تشکیل شده که اطراف آن را یک توده سفت و محکم استخوانی فرا می‌گیرد. اندازه این توده معمولاً کوچک و در حد 1.5 سانتیمتر است.

پزشکان در روشی موسوم به روش درمانی غیرتهاجمی به نام "اولتراسوند متمرکز با هدایت رزونانس مغناطیسی با شدت بالا"(MR-HIFU) موفق به درمان کودکان مبتلا به این بیماری شدند.

این عمل جراحی بی ضرر در مقایسه با جراحی‌های تهاجمی، بی خطر و بدون درد بوده و آسیب ناخواسته به بافت‌های اطراف نمی‌رساند.

MR-HIFU از امواج متمرکز اولتراسوند تحت هدایت رزونانس مغناطیسی استفاده کرده تا به طور دقیق تومورها را هدف قرار داده و بدون نیاز به سوزن آنها را نابود کند.

نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که این روش جدید یک جایگزین مناسب و مطمئن برای"حذف با بسامد رادیویی"(RFA) بوده که نیازمند برش و قرار گرفتن در معرض اشعه یونیزاسیون است.

9 کودکی که با MR-HIFU تحت درمان قرار گرفتند، هیچ واکنشی جدی ناخواسته‌ای نداشته و پاسخ بالینی خوبی از خود نشان دادند.

محققان این پژوهش اظهار کردند:" هدف ما ارائه یک گزینه درمانی غیرتهاجمی برای کودکان مبتلا به استئوتومی استئوئیدی است و ما از نتایج این آزمایش بالینی بسیار خوشحال هستیم."
 
کلمات کلیدی : سلامت نوزاد + شیردهی به کودک + سلامت کودک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.