توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499440
تیلرسون: قطعنامه اخیر نشان داد می‌شود درباره بن‌بست کره مذاکره کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۲
وزیر امور خارجه آمریکا امروز دوشنبه گفت، قطعنامه جدید سازمان ملل متحد درباره کره‌شمالی تاکید دارد که طرفین دخیل در تنش‌های شبه جزیره کره می‌توانند زمانیکه شرایط فراهم باشد، وارد مذاکره شوند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه نشست مجمع کشورهای جنوب‌شرق آسیا (آسه‌آن) در مانیل گفت، اجرای قطعنامه‌های جدید سازمان ملل متحد به دقت زیر نظر گرفته می‌شود و این قطعنامه پیام قاطعی ارسال می‌کند مبنی بر اینکه کره‌شمالی بابد بفهمد که جهان چه انتظاری از آنها دارد.

 او گفت، حمایت روسیه و چین از تحریم‌ها نشان می‌دهد که جامعه جهانی از آنها انتظار دارد که کمک کنند کره‌شمالی واقعیات را بپذیرد.

تیلرسون: روسیه مایل به گفت‌وگو درباره اوکراین است

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین پس از دیدار با سرگئی لاوروف، همتای روس خود گفت،‌ روسیه "تمایل بیشتری" برای آغاز مذاکرات با هدف حل بحران در اوکراین از خود نشان می‌دهد. دیپلمات ارشد روسیه هم پس از این دیدار گفت، دولت ترامپ نماینده ویژه جدید خود برای مذاکرات اوکراین را برای مذاکرات به اوکراین می‌فرستد.

تیلرسون تاکید کرد، آمریکا درباره هماهنگی با تمام طرفین دخیل در بحران اصرار دارد و علت آن را جلوگیری از به وجود آمدن فرضیه جانبداری آمریکا و تضعیف منافع برخی عنوان کرد. تیلرسون گفت که آمریکا اختلافات عمیقی با روسیه خصوصا درباره اوکراین دارد اما این دلیل خوبی برای "قطع همه‌ چیز به خاطر یک مساله" نیست. او گفت آمریکا و روسیه مسائل امنیت ملی مهمی برای مذاکره دارند.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا همچنین در گفت‌وگو با خبرنگاران در سفر به فیلیپین تاکید کرد تا اول سپتامبر پاسخ اقدام روسیه در کاهش تعداد کارکنان دیپلماتیک آمریکا را می‌دهد. او به لاوروف گفته است که آمریکا هنوز درباره نوع واکنش تصمیم‌گیری نکرده است.

روسیه اخیرا در واکنش به تحریم‌های کنگره آمریکا علیه مسکو دستور داد که 755 تن از کارکنان دیپلماتیک آمریکا از این کشور خارج شوند. با این حال سردرگمی‌هایی وجود دارد چرا که آمریکا معتقد است که تعداد کارکنانش در روسیه از این رقم بسیار پایین‌تر است و برخی از کارمندان خود را نیروهای محلی می‌داند.
 
کلمات کلیدی : تیلرسون + آمریکا + روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.