توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453549
وزیر خارجه انگلیس روسیه را به حقه بازی متهم کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۸
وزیر خارجه انگلیس در مصاحبه‌ای تصریح کرد که روسیه از تمامی انواع حقه‌های کثیف برای دخالت در امور سیاسی کشورهای اروپایی استفاده می‌کند.
به گزارش فارس، «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه انگلیس هشدار داده است روسیه از «تمامی انواع حقه‌های کثیف» برای دخالت در امور سیاسی کشورهای اروپایی استفاده می‌کند.

جانسون در مصاحبه با شبکه انگلیسی «آی تی وی» همچنین اعتراف کرد که «هیچ شواهدی» وجود ندارد مبنی بر اینکه مسکو در حقیقت در هریک از انواع امور سیاسی کشورهای اروپایی مداخله داشته باشد.

وی تصریح کرد: «تردیدی وجود ندارد که آنها (روسیه) از تمامی انواع حقه‌های کثیف استفاده می‌کنند».

وی روسیه را به از بین بردن استودیوهای تلویزیونی فرانسه، مداخله در انتخابات آمریکا و تلاش برای ترور نخست‌وزیر مونته‌نگرو متهم کرد.

با اینحال، وزیر خارجه انگلیس اعتراف کرد که انگلیس «هیچ شواهدی ندارد که نشان دهد روسیه واقعاً در تلاش برای تضعیف فرایندهای دموکراتیک ما، دست داشته است اما آنچه که در اختیار داریم، شواهد زیادی است مبنی بر اینکه روس‌ها قابلیت انجام چنین کاری را دارند».

برخی از کشورهای اروپایی و همچنین برخی از جمهوری خواهان آمریکا، روسیه را به دخالت در امور داخلی خود متهم کرده‌اند که البته روسیه تمامی این ادعاها را رد کرده است.

بسیاری از جمهوری خواهان آمریکا بر این باورند که روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا به نفع «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا مداخله داشته است.
 
 
کلمات کلیدی : انگلیس+روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.