نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413543
دفاع ظریف کیهان از ترامپ:گیریم که فاسد است،مگر فساد دیگران از او کمتر است؟!
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۲
کیهان در سرمقاله خود نوشت:می‌توان گفت ترامپ سیاستمداری نکرده است؛ یا مشاور املاک و سپس کاباره‌دار بوده و فاسدالاخلاق است.

 می‌توان او را به سیاق بخشی مهم از رسانه‌های آمریکا و غرب، دیوانه و خطرناک خواند. اما اولا او هرچه هست، از نگاه مردم آمریکا به ویژه طبقات عاصی و مستاصل- که قدرت شبکه‌سازی و شورش و اعتراض (بروز اجتماعی و سیاسی نارضایتی) را ندارند- ترجیح داده شده است، به ویژه زمانی که بخشی از جمهوریخواهان نیز از نامزد حزب حاکم حمایت کردند.

ثانیا مگر فساد دیگران در حاکمیت آمریکا کمتر از ترامپ است؛ از فساد اخلاقی بیل کلینتون بگیرید تا بدمستی‌های بوش و هیلاری کلینتون و خانه ویلایی 2800 متری اوباما. اوباما در حالی در این ویلای اشرافی ساکن می‌شود که شمار فقرای مطلق و فاقد سرپناه در آمریکا به 44 تا 48 میلیون نفر (یک پنجم کل جمعیت) رسیده و ایالات متحده با 20 هزار میلیارد دلار بدهی، بدهکارترین کشور دنیاست، بی‌آن که در معرض محاصره و تحریم بوده باشد. ناآرامی شهرهای آمریکا را فراگرفته، اما عجیب اینکه اینها هنوز طرفداران طبقه حاکمند و قطعا اگر روزی نوبت طبقات مستضعف و مستاصل برسد، شعله‌های شورش و آشوب چند برابر خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + روزنامه کیهان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۰۷:۳۸:۳۷
1-ترامپ نسخه برگردانی از هیتلر است که می تواند با زمینه های منجی گرایی مردم طبقات متوسط و محروم، بر طبل جنگ های آرماگدون بکوبد و حد اقل منطقه را شخمی دوباره بزند و با باورهای عامه برای اهداف خود به خوبی بازی کند.
2- ترامپ همان چهره‌ی از پیش وعده داده شده ای است که در فیلم های حتی سال 2000 شان آمدن شان را وعده داده اند که می تواند جهان را بار دیگر یک قطبی سازد. (4015333) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.