توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451046
بررسی مغایرت‌ مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه در جلسه مجمع تشخیص
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۷
در جلسه امروز مجمع، مغایرت‌ها و موارد عدم انطباق مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ١٣٩٦ مجلس شورای اسلامی با سیاست های کلی نظام مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش فارس، کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز شنبه چهاردهم اسفند به ریاست محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل شد.

در این جلسه مغایرت ها و موارد عدم انطباق مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ١٣٩٦ مجلس شورای اسلامی با سیاست های کلی نظام مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، ایام شهادت جانگداز و سوگواری بانوی دو عالم، حضرت صدیقه کبری، فاطمه زهرا(س) را به مردم ایران و همه مسلمانان تسلیت گفت.

رضایی در ادامه با تسلیت سالگرد رحلت عالم جلیل القدر ، آیت الله واعظ طبسی، تولیت فقید آستان قدس رضوی به ذکر خاطره ای از دوران دفاع مقدس مبنی بر درخواست خود از ایشان برای اهدای پرچم نصب شده بر فراز گنبد حرم امام رضا(ع)، اجابت این درخواست توسط ایشان و ارسال پرچم به فاو در فاصله ٢٤ ساعت مانده به عملیات برای ارتقای روحیه رزمندگان پرداخت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام سپس با تأکید بر این مطلب که بودجه عمومی کشور باید نمایی از توسعه داشته باشد، افزود: بودجه هرچه با برنامه انطباق بیشتری داشته باشد، امر توسعه، اجرایی تو و عملیاتی تر خواهد شد؛ چرا که غیر از مصوبات بودجه هیچ سند دیگری نداریم تا آرمان ها و اهداف مذکور در برنامه را به واقعیات عینی و قابل اجرا تبدیل کند.

وی ادامه داد: در دولت قبل نامه ای از سوی دبیر خانه مجمع تشخیص مصلحت به رئیس جمهور وقت نوشته و در آن تأکید شد که با توجه به تصویب سیاست های کلی اصل ٤٤ ، تغییر ساختار بودجه ریزی و انطباق آن با سیاست های مذکور ضرورت دارد.

رضایی تصریح کرد: امروز هم ساختار بودجه ریزی همچنان نیازمند تغییر است و بودجه، تنها سند عملیاتی سیاست‌ها و برنامه های نظام به شمار می آید.

به گزارش فارس، در ادامه این جلسه دو مورد از مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس در خصوص بودجه ٩٦ مغایر با سیاست های کلی نظام تشخیص داده شد که برای رفع مغایرت به مجلس شورای اسلامی ارجاع خواهد گردید.
 
کلمات کلیدی : مجمع تشخیص مصلحت + مجلس + برنامه ششم + کمیسیون تلفیق بودجه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.