نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471242
درخواست جالب رئیس جمهور تازه کار فرانسه از دانشمندان آمریکایی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۲
رئیس جمهور جوان فرانسه در یک پیام ویدئویی از محققان و دانشمندان آمریکایی و اروپایی که در زمینه تغییرات آب و هوایی فعالند، دعوت کرد تا به فرانسه مهاجرت کنند.

امانوئل ماکرون پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در یکی از اولین پیام های ویدئویی اش با محققان و دانشمندان آمریکایی و اروپایی که در زمینه تغییرات آب و هوایی فعالند، سخن گفت.

 وی در این پیام نگاه دونالد ترامپ به پدیده تغییرات آب و هوایی را «بدبینانه» و محققان آمریکایی را به فرانسه فرا خواند.
 
به گزارش یورونیوز، وی گفت:«سلام به همگی، این پیامی برای محققان آمریکایی است، کارآفرینان و مهندسانی که در عرصه تغییرات اقلیمی کار می کنند. شنبه گذشته از شما دعوت کردم تا به فرانسه بیایید و به همکاران محقق اروپایی و فرانسوی خود بپیوندید. فرانسه پذیرای شماست.

 از تصمیم رئیس جمهوری جدید شما که بودجه تحقیقاتی و نوآوری های شما را به خطر می اندازد با خبرم، چرا که او به بحث تغییرات اقلیمی بسیار بدبین است.

به درستی پدیدۀ تغییرات اقلیمی تردیدی ندارم و این که تا چه حد باید نسبت به این موضوع متعهد باشیم. پس دو پیام دارم؛ اول: برای محققان فرانسوی و اروپایی؛ بودجه شما را تضمین و سرمایه گذاری ها در بخش های عمومی و خصوصی را تقویت می کنیم، برای تسریع ابتکارتمان همسو و در راستای تصمیمات COP21.

دوم پیامی برای شما آقایان؛ لطفا به فرانسه بیایید. فرانسه به شما خوش آمد می گوید. فرانسه کشور شماست. ما نوآوری را دوست می داریم و از افراد نوآور استقبال می کنیم.

ما بدنبال آنهایی هستیم که در زمینه تغییرات اقلیمی کار می کنند، انرژی، انرژهای تجدیدپذیر و تکنولوژی نو. فرانسه کشور شماست. سپاس.»
 
کلمات کلیدی : فرانسه، انتخابات، ماکرون، لوپن
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۵:۱۸:۰۱
این رو مقایسه کنیم با سیاست های کاندیداهای ریاست جمهوری، ببینیم ما به چه سمتی حرکت میکنیم و اون کشورها به چه سمتی میرن. (4346774) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.