نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501446
اعتراض متقاضیان مسکن مهر پردیس به معرفی مجدد آخوندی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷


جمعی از متقاضیان مسکن مهر پردیس در اعتراض به معرفی مجدد جناب آخوندی بعنوان وزیر راه دولت دوازدهم و عدم تحقق وعده انتخاباتی رئیس جمهور درباره مسکن مهر مقابل ساختمان این نهاد تجمع کردند .

در نامه این گروه خطاب به رییس جمهور آمده است :

رییس جمهور محبوب
جناب آقای دکتر روحانی
سلام علیکم
ما متقاضیان مسکن مهر به دلایل ذیل درخواست می کنیم از انتخاب آقای دکتر عباس احمد آخوندی به عنوان وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم منصرف شوید:

1_ عدم تمکین واضح وی در انجام تعهدات و وعده ها و دروغ های روشن و صریح در ابواب مختلف از جمله مسکن مهر و بازی با جان و مال و آبروی میلیونها نفر به دلایل واهی.

2_ عدم تمکین به امر رهبری، بایسته های قانون اساسی، فرامین و تمنیات امام و خواست و التجای مردم جان به لب رسیده و در نهایت عدم التفات بارز به اوامر و وعده های رسمی حضرت عالی در تریبون رسانه ی ملی بدون داشتن حتی یک دلیل منطقی .

3_ عدم رفتار شایسته و طراز هیأت دولت، خدمتگزاری ملت ایران و دور از عیار ها و معیار های انقلاب اسلامی ادبیات کوچه بازاری، رفتارهایی غیرقابل بخشش مانند برخورد با زائران سوخته ی شمع آفتاب رضوی در حادثه ی تلخ هفت خوان که ملتی را داغدار کرد، در عین دلالت بی تدبیری شخص ایشان در این ماجرا، برخوردهای دون شأن با خبرنگاران، مردم التجا آورنده، سایر نهادهای حکومتی و ... .

4_ دخالت مستقیم ایشان در مدیریت منجر به فتنه ی 88 و عدم برائت از کودتا علیه نظام و اسلام و انقلاب و مردم و قدرت ایران عزیز و تداوم رفتار که منتج به ناراضی سازی میلیونها انسان وآماده سازی جامعه برای تقابل اجتماعی با نظام و شخص حضرت عالی می گردد.

5_ سوداگری  در حوزه ی مسکن که عدم تکمیل و تطویل زمان اتمام مسکن مهر شائبه ی جدی تعمد ایشان یا تاثیر غیر مستقیم بنگاه های قدرت در کنترل منفی و معکوس عرضه و تقاضا برای کنترل تصاعدی قیمت خرید و اجاره ی مسکن یا پیش گیری از سقوط قیمت بالا و غیرعادی آن برای تامین منافع برج سازان  و نیز شکستن رقبای اقتصادی که در کار تولید عمده ی مسکن در موضوع مسکن مهر دخلیت دارند را به وجود می آورد.

6_ لجاج کور و ناشایسته ی سیاسی با رقبا و قربانی کردن مردم که موجب رنج بی نهایت و خسارات فراوان آنان از باب تطویل اجاره نشینی شده در حالی که ودیعه های مسکن، تمام سرمایه های خانوار و گاه حتی زیور الآت و فرش خانواده را به امید وعده ی حاکمیت برای تحویل 18 ماهه مسکن صدف نموده و افزایش سرسام آور بهای اجاره ی مسکن باعث ضربه های مهلکی به میلونها انسان از جمله ار هم پاشیدن نهاد خانواده های بسیار گشته است.

درحالی که مساله ی استراتژیک مسکن، پایه ی هرگونه فعالیت اقتصادی است و فقدان آن بعد از بحران های آب و غذا و جنگ چهارمین عامل موجب انحطاط و نابودی یک جامعه می تواند باشد و مبحثی زیرساختی در ابعاد اقتصادی، اجتماعی، امنیت ملی، پدافند غیرعامل و ... می باشد.

7_ تعهد به اجانب از جمله بانک جهانی برای عدم تزریق اعتبارات به مسکن مهر و نقض روال های قانونی در این باب و نیز نقض حق میلیاردی متقاضیان در عدم اختصاص وجوه اقساط بازگشتی مسکن مهر به این پروژه مطابق قانون بودجه، که  همین وجوهات می توانست درسنوات قبل بدون افزایش ظالمانه ی قیمت، این پروژه ی ملی را به اتمام برساند و اقتصاد جامعه راه عادی خود را طی نماید و دست دولت را در تداوم برنامه های تدبیری و امیدبخش باز بگذارد.

8_ دست درازی به حساب شخصی متفاضیان و صرف میلیاردها تومان از آن برای امور مربوط به شئون حاکمیت از جمله ساخت تونل، زیرسازی و ساخت خدمات شهری از جمله کلانتری، درمانگاه و ... .

9_ تحمیل شرایط ظالمانه و سود حرام دوران مشارکت و اخذ اقساط پیش از تحویل مسکن.

10 _ ابتنای دهها روش غیر قانونی از جمله سند 5 و 8 برگی به جای روال های قانونی در کنار رفتارهای سیاسی و ناراضی ساز

11_ تفاوت و تغییر دستورالعمل ها و قوانین ملی در  شهرهای مختلف و عدم وحدت رویه ملی .

12_ عدم نظارت بر پروژه ی ملی که موجب تخلفات و اختلاس های فراوان و ضربه ی بیشتر به متقاضیان برای پر کردن حفره های مالی ایجاد شده از تخلف در کنار هزینه های میلیاردی متاثر از تطویل و تورم و تحریم گشته است .

13 _ تحقیر و تخفیف گروه های سرزمینی در لسان شخص وزیر و عمال و همراهی و ایجاد شبکه رفتار ناشایست رسانه ای و ابتنای تمردهای غیرقانونی بین مدیران نهادهای مختلف علیه متقاضيان و نیز برخوردهای سیاسانه و تعزیری با معترضان و جریان سازی های مشکوک از جمله اشتراک اطلاعات محرمانه ی متقاضیان با دلال های فاسد.

14 _ و دلایل بسیاری از جمله عدم توفیق ایشان در تمامی مسوولیت های گذشته و حال و نتیجه تورم زا و معترض افزای همیشگی اکثر تصمیم های ملی ایشان!

از خداوند متعال و روح امام راحل و شهیدان توفیق و سلامت رییس جمهور منتخب و محبوب را داریم و ایشان را به خداوند مقلب القلوب که مدبر اقبال و ادبار هستند سوگند می دهیم که جمع کثیری که در سایه ی حکومت مستقر دموکراتیک و اسلامی تحت ستم بی سابقه ای قرار گرفته اند و هیچ امیدی جز خداوند و تصمیم جناب تان ندارند را ناامید نفرمایید و فریاد یا للمسلمین این گروه میلیونی شهروندان که به دروغ اندک خوانده می شوند را بشنوید.
 با تشکر
جمعی از متقاضیان مسکن مهر
 
کلمات کلیدی : مسکن مهر+آخوندی
 
مازندرانی
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۴:۱۹:۵۵
14 دلیل آمده که ایشان نباید دوباره وزیر بشوند.14 دلیل که در میان آنها میتوان صدها نکات منفی دیگر نیز از عملکرد وزیر راه ایراد گرفت.سوال:
1-اگر وزیر راه وعده های مسکن مهر پردیس ومردم آن را اجابت ومسکن تحویل میگردید آیا بازهم تجمع اعتراض آمیز انجام میشد؟
2-رئیس جمهور متعهد به معرفی کابینه است .اگر عملکرد یک وزیر خوب نیست نقش مجلس شورای اسلامی چیست؟ (4517584) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۴:۵۰:۲۵
ایشان موضع شان را از قبل مشخص کرده اند.
به گفته ایشان " طرح مسکن مهر بسیار مزخرف است" (4517645) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۵:۰۰:۴۹
به نام خدا

بنده و 18 هزار نفر دیگر از تعاونی مسکن برق تهران حدود بیست سال است که در هشتگرد زمین خریدیم و مدیر عامل این تعاونی کلاهبردار از آب درآمده و با اینکه حدود چند سال است به قوه قضاییه شکایت کرده ایم هنوز هم بلاتکلیف هستیم.
چرا توی کشور ما از این مشکلات اینقدر زیاد است و چرا نظارت کافی وجود ندارد
که این قشر محروم به این شکل از هستی ساقط شوند.
از مسئولین کشوری میخواهیم به داد این 18 هزار مالباخته تعاونی مسکن برق تهران برسید (4517660) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۵:۰۶:۵۶
موافقم (4517676) (alef-18)
 
پدرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۵:۳۷:۵۷
واقعا انتخاب مجدد آخوندی از عجایب است !!!!!! (4517739) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۷:۵۸:۰۰
اخوندی باعث نو سازی حمل و نقل هوایی شد (4518014) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۲۱:۱۵:۰۹
منظورت همان 5تا هواپیما است که با پول نقد خریده است؟ (4518332) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۰۸:۴۳
رای اعتماد مجلس به این وزیر پرادعا نشان از موافق بودن ادامه سیاست ایشان در قبال مسکن مهر خواهد بود که مشخص خواهد بود آقایان نماینده هم موافق سیاست بازی و دهن کجی به مردم هستند (4518036) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۲۴:۳۰
بیخود شلوغش کردن تا مفتی مفتی به امتیاز خونه برسن!
من 20 سال شب و روز جون کندم و پس انداز کردم تا تونستم یه آلونک فسقلی برای خودم و خانواده ام دست و پا کنم. حالا اینها میخوان با داد و قال صاحبخونه بشن! شماها مگه چی‎تون از من بیشتره! مگه خونتون رنگتر از منه!
من که راضی نیستم حتی یک ریال از بیت المال صرف پرداخت به زیاده خواهی این افراد بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 (4518069) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۹:۳۳:۵۸
مسکن مهر باعث افزایش تورم شد
تورم یعنی دست کردن توی جیب همه مردم
من راضی نیستم از اینی که هستم بدبخت تر بشوم تا دیگران صاحب خانه شوند
بهترین کار این دولت بستن پرونده مسکن مهر بود (4518213) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۹:۴۶:۰۶
قاطبه مردم از عملکرد اخوندی راضی هستند. (4518233) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.