توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501743
سردار پاکپور: جواب ما به تروریست‌ها کوبنده است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۱
فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما به درخواست دولت مرکزی سوریه و کشور عراق در این مناطق حضور یافتیم و کمک‌های مستشاری کردیم.

به گزارش ایسنا، سردار محمد پاکپور،‌ فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جلسه تقدیر از خانواده‌های شهدای مدافع حرم با اشاره به دوران هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: ما در آن سال‌ها در داخل خاک خود با دشمن می‌جنگیدیم اما در همان دو سه سال نخست دوران دفاع مقدس توانستیم اشغالگران را از خاک کشورمان بیرون کنیم و اجازه ندهیم در طول هشت سال دشمن به اهداف خود که اشغال خوزستان و اسقاط نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است برسد.

وی افزود: تحلیل دشمن این بود که ایر ان نظامی نوپا دارد و سران ارتش آن نیز کاملاً آمریکایی بوده‌اند و اکنون یا از کشور گریخته‌اند یا جدا شده‌اند. همچنین نیروهای انقلابی نیز در داخل کشور با گروهک‌ها و ضدانقلاب درگیر است. اما این تحلیل‌ها اساساً اشتباه بود چون جوانانی مثل این شهدا در مقابل دشمن حضور یافتند.

سردار پاکپور خاطرنشان کرد: بعد از هشت سال دفاع مقدس استکبار جهانی ساکت ننشست و علیه کشورمان جنگ نرم یا جنگ فرهنگی را به راه انداخت اما،هیچ کدام از این روش‌های استکباری دشمن با رهبری‌های پیامبرگونه امام (ره) و مقام معظم رهبری به پیروزی نرسید.

فرمانده نیروی زمینی سپاه  با اشاره به امنیت مرزهای کشورمان گفت:ما علیرغم تمام خباثتی که عربستان سعودی دارد و از تروریست‌ها حمایت می‌کند اکنون در یک آرامش بسیار خوب به سر می‌بریم و امنیت ما قابل قبول است. اگر زمانی در داخل کشور با تروریست‌ها مقابله می‌کردیم اکنون آنها را به خارج از مرزها هدایت کرده‌ایم و آنها از آن سوی مرز پاسدارهای ما را هدف می‌گیرند.

سردار پاکپور یادآور شد:‌ در سه یا چهار سال گذشته جبهه دیگری باز شد که می‌خواست محور مقاومت منطقه را نابود کند. این جریان ابتدا سراغ سوریه و بعد سایر مناطق رفت. تکفیری‌ها به نیابت از عربستان و استکبار در عراق نیز حضور یافتند.آنها در مقطعی  پیشروی بسیاری داشتند و حدوداً تا دروازه‌های بغداد رسیده بودند. در این مقطع جمهوری اسلامی ایران احساس وظیفه کرد و برای دفاع از حرم اهل بیت (ع)‌ و جلوگیری از اقدامات ترویستی در این کشورها حضور مستشاری یافت.

فرمانده نیروی زمینی سپاه تأکید کرد: حضور ما در سوریه و کشور عراق به درخواست دولت مرکزی این کشورها بوده است و مانند برخی از کشورهای دیگر بدون اجازه دولت مرکزی در آنجا حضور نیافته‌ایم. ما در شرایطی به درخواست دولت‌های مرکزی در سوریه و عراق حضور یافتیم که تروریست‌ها به مناطقی که خط قرمز ما بود نزدیک شده بودند و با کمک‌های مستشاری ما به ارتش سوریه و نیروهای مردمی عراق دیگر راه تروریست‌ها سد شد و آنها به عقب بازگشتند. نمونه بارزی از این کمک‌های مستشاری را در موصل شاهد بودیم و همچنین جنگ در سوریه و حلب نیز بسیار مهم بود چرا که این پیروزی‌ها کمر تروریست‌ها و پشتیبانان آنها را شکست.

سردار پاکپور با اشاره به اینکه انتقام جنایت‌های آنها را خواهیم گرفت، گفت: پس از اینکه تروریست‌ها در کشور تحرکاتی داشتند ما گفتیم که از آنها انتقام می‌گیریم و در همان روزها از 25 تا 28 خردادماه امسال «جلیل قنبرزهی» را به دام انداختیم و گروهک «فرقان» را از بین بردیم. این کار باعث شد عربستان سعودی خبیث نتواند برای او جایگزینی انتخاب کند. خانواده‌های شهدا نگران نباشند، بدون شک سایر نیروها انتقام این شهدا را خواهند گرفت. لزومی ندارد بگویم که به چه شکل این انتقام گرفته خواهد شد چرا که در هر مرحله هر اتفاقی افتاده است و قول داده‌ایم انتقام آن را گرفته‌ایم. روش و فرهنگ ما مانند وحشی‌گری آنها نیست. این تروریست‌ها بویی از انسانیت نبرده‌اند چرا که انسان چنین کاری نمی‌کند. بدون شک اگر آنها مولکولی از انسانیت داشته باشند دست به چنین قساوتی نمی‌زنند. جواب ما پاسخ کوبنده‌ای به تروریست‌ها خواهد بود.

وی خطاب به خانواده‌های شهدا گفت: با توجه به این عملی که انجام شده است وقتی به یگان‌های خود سر می‌زنم نمی‌توانم پاسخگوی حجم درخواست‌های اعزام رزمندگان باشم. فرزندان شما صلابت، اعتقاد و شجاعت دارند.
 
کلمات کلیدی : سردار پاکپور + داعش + سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.