نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 296751
دو شرط توتال برای بازگشت به ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۰
مدیر بخش خاورمیانه شرکت نفتی توتال فرانسه دو شرط برای بازگشت به نفت ایران مطرح کرد وگفت: تمایل توتال برای ورود به بخش‌های تولید LNG، پتروشیمی و استخراج نفت است که در این زمینه منتظر رونمایی از قراردادهای جدید نفتی ایران هستیم.

استفان میشل، مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقای شرکت نفتی توتال فرانسه در گفتگو با خبرنگار اقتصاد بین الملل خبر گزاری فارس اظهار داشت: این شرکت سابقه طولانی در صنعت نفت ایران دارد. این مقام توتال تأکید کرد شرایط با توافق هسته ای روبه بهبود است و توتال تمایل دارد با لغو تحریم‌ها به میادین انرژی ایران بازگردد.

میشل با بیان اینکه پیش از اعمال تحریم ها ما در فازهای ۲ و ۳ پارس جنوبی مشغول به کار بودیم، گفت: با لغو تحریم ها این شرکت با توان تأمین مالی، متخصصان، دانش و فنآوری و حضور خود در بازار به همکاری با صنعت انرژی ایران خواهد پرداخت. استفان میشل تأکید کرد همین حضور در ایران و همراهی با هیئت فرانسوی گویای تمایل ما برای همکاری با ایران است.

این مقام توتال در پاسخ به پرسش فارس درباره رقابت شرکت‌های بزرگ اروپایی مانند بریتیش پترولیوم و انی برای ورود به بخش نفت و گاز ایران و جایگاه توتال در این رقابت گفت: ما جزو ۵ شرکت بزرگ نفتی در جهان هستیم و آماده ایم با لغو تحریم ها در همه حوزه ها نظیر تولید LNG، پتروشمی، و استخراج نفت در خشکی و فراساحل با ایران همکاری کنیم.

نماینده توتال در ایران تأکید کرد ما آمادگی همکاری با ایران را داریم آما آنچه مهم است رسیدن به یک توافق دو جانبه و یک درک متقابل بین طرف های ایرانی و توتال برای آغاز همکاری است. میشل افزود ما به دلیل سابقه طولانی در همکاری با ایران و حضور در پروژه های نفتی و گازی کشور دانش مورد نیاز فعالیت در ایران را نیز داریم و در حال حاضر شرکت نفتی توتال منتظر رونمایی از قراردادهای جدید نفتی ایران در لندن است.

استفان میشل اعلام کرد در حال حاضر دو پیش شرط برای حضور توتال در ایران وجود دارد که یکی لغو کامل تحریم هاست و دیگری جذاب بودن و سودآور بودن پروژه ها در ایران برای این شرکت است.

نماینده توتال در هیئت تجاری فرانسه در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر کاهش قیمت نفت بر سرمایه‌گذاری‌های نفتی توتال،‌گفت: این شرکت با سقوط قیمت نفت طی ماه های گذشته به سرعت برنامه‌های کاهش هزینه را اجرایی کرده است و با ادامه این روند در حال تطبیق دادن شرایط اجرایی خود با قیمت نفت است.
 
کلمات کلیدی : توتال ، نفت
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۱ ۰۰:۰۴:۰۰
خب یعنی چی؟؟تحریمها چی میشه؟؟ (3206720) (alef-3)
 
حداد
۱۳۹۴-۰۷-۰۱ ۰۶:۳۲:۲۲
عجب شرط برای بازگشت هم دارند!؟ (3206873) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.