توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476058
پورمحمدی: دولت از حقوق ملت قاطعانه دفاع می‌کند
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۰
وزیر دادگستری گفت: باید با تدبیر و هوشمندی در عرصه بین‌المللی حضور داشته باشیم و از حقوق ملت قاطعانه دفاع کنیم.

به گزارش ایسنا، مصطفی پورمحمدی در همایش پاس یاد ابر فیاض که به مناسبت گرامیداشت هفدهمین سالگرد درگذشت حجت الاسلام علی اکبر ابوترابی و آیت الله سید عباس ابوترابی در تهران برگزار شد گفت: یاد و خاطره حماسه سازان سوم خرداد را گرامی می داریم و به روح بلندشان درود می فرستیم و برای عزیزان ایثارگر آن حادثه عظیم آرزوی سلامت و عزت داریم.

وزیر دادگستری با اشاره به حماسه بزرگ سیاسی انتخابات ریاست جمهوری و شورای های اسلامی شهر و روستا ۲۹ اردیبهشت گفت: مشارکت فوق العاده و مثال زدنی مردم هم برای ما و هم برای دیگران که در فراسوی مرزها آن را پیگیری می کردند، مهم بود و با هوشمندی و فراست و مشارکت بالای مردم این انتخابات عظیم در امنیت و سلامت برگزار شد.

وی با بیان اینکه آثار اولیه این انتخابات را در فضای منطقه ای و بین المللی مشاهده کردیم، گفت: این انتخابات در آینده آثار بیشتری به جا خواهد گذاشت.

پورمحمدی اضافه کرد: رئیس جمهوری آمریکا در عربستان بزرگ ترین قرارداد تجاری و نظامی و بزرگ ترین قرارداد همکاری امنیتی را علیه جبهه مقاومت امضا کرد، ولی خداوند فضایی فراهم کرد که رونق آن به برکت انتخابات گرفته شد و این قراردادها بی رنگ و مردود شد و به حاشیه رفت.

وی یادآور شد: ولخرجی های افسانه ای را مشاهده می کنیم و می بینیم که چه بریز و بپاش هایی از پول‌های امت اسلامی زیر پای این جهان خواران مستبد، فاسد و ظالمین ریخته شد، اما امروز خدا را شاکریم که به ملت ما عنایت کرد و امروز این اقتدار را به برکت روح بلند شهدا، حضور حماسی مردم، روح امام عزیز و رهنمودهای مقام معظم رهبری به دست آوردیم.

وزیر دادگستری افزود: امروز جمهوری اسلامی کشور مقتدری است که نه تنها ازحقوق و منافع خود با قدرت دفاع می کند، بلکه با اقتدار از منافع امت اسلامی و محرومان دفاع می کند و این همه رفت و آمدها و قراردادها و قطعنامه ها و مصوبات به این خاطر است که جمهوری اسلامی مقتدر است و همانند یک سد سدید در برابر تجاوزطلبی ها ایستاده است و اگر ما توان و قدرت نداشتیم، اینها این قدر هزینه نمی کردند.

پورمحمدی گفت: کشور ما در موقعیت فوق العاده مقتدرانه ای قرار گرفته است و همه اینها به برکت خون شهدا و ایثارگران و ملت شریف ما است که همچنان گفتمان آزادگی، ایثارگری، شهادت طلبی و مقاومت را تعقیب می کند.
وی با اشاره به حضور و مشارکت جوانان در عرصه های مختلف دفاع از اقتدار نظام اسلامی گفت: مشارکت مردم تابلوی برجسته ای از اقتدار، عقلانیت، هوش سیاسی و بلوغ اجتماعی ملت است و این ملت شایسته تکریم و تعظیم است.

وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنانش ضمن تشریح فضایل اخلاقی و ویژگی های برجسته مرحوم ابوترابی اظهار داشت: از ویژگی های پیامبر ما و پیروان ایشان از جمله امام راحل و مقام معظم رهبری، ایستادگی در برابر کفر، ظلم، استکبار و طاغوت و در عین حال جلوه دیگر آن عطوفت، گذشت و مهربانی به خصوص بین محرومین و طبقات پایین اجتماع است که چنین ویژگی هایی در مرحوم ابوترابی نیز وجود داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر می خواهیم در برابر دشمن مقاوم باشیم ابتدا باید نسبت به خودمان گذشت و عطوفت داشته باشیم گفت: نظام ما استقلال خود را در بالاترین سطح حفظ کرده و یک گفتمان الهی را در عرصه جهانی در انداخته است و حرکت اقتدار آمیز خود را تداوم بخشیده و این اقتدار، از قدرت ملی سرچشمه می گیرد و امروز جمهوری اسلامی ایران یک کشور کاملا مستقل است؛ اما جریانی که ما در مقابل می بینیم، جریان مسلط سلطه است؛ دشمنان ما به دنبال این هستند که ما در عرصه های بین المللی حضور نداشته باشیم و یا تسلیم شویم، تا به دنیا القا کنند که ایران کشوری است که می خواهد نظم جهانی را به هم بزند.

وزیر دادگستری ضمن تقدیر از حساسیت مقام معظم رهبری، مراجع تقلید عالیقدر و ملت فهیم، در رابطه با سند موسوم به ۲۰۳۰ یونسکو، تاکید کرد: این حساسیت ها نشانه زنده و حساس بودن جامعه است.

پورمحمدی گفت: باید یا در عرصه های بین المللی حضور پیدا کنیم، دشمنان ایران اسلامی به دنبال آن هستند که ما در این عرصه ها حضور نداشته باشیم و یا کاملا تسلیم شویم تا بتوانند القا کنند که ایران کشوری است که می خواهد نظم جهانی را به هم بزند.

وی گفت: ایران کنوانسیون ها و قطعنامه های بین المللی متعددی را پذیرفته است و فعالانه در آنها حضور دارد، باید نقش مثبت خود را در این موارد ایفا کنیم و از حق و ارزش های خود دفاع کنیم.

وزیر دادگستری گفت: در ده ها مجمع بین المللی حضور داریم و این حق ما است که با توجه به عقبه اسلامی و تمدن اسلامی و ایرانی از تفکر خود در این مجامع قاطعانه دفاع کنیم و راهی جز این نداریم.

پورمحمدی دنیای جدید را «دنیای سلطه» نامید و به عنوان مثال گفت: عربستان در روزهای اخیر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار فقط به دونالد ترامپ «شاباش» داده است و یک کشتی ۸۰۰ میلیون دلاری نیز به آمریکایی ها هدیه داده است.

وی افزود: ما باید بتوانیم در قطعنامه های بین المللی از حق خود دفاع کنیم. حرفمان را به کرسی بنشانیم، البته در این روند با مشکلات متعددی روبرو هستیم و حق تحفظ نیز داریم و طبق فرهنگ دینی و ارزشهایمان آن بخش هایی را که نمی توانیم قبول کنیم، اجرا نخواهیم کرد.

وزیر دادگستری گفت: ده ها نمونه از این قطعنامه ها وجود دارد، بیانیه یونسکو در خصوص گسترش آموزش، آزمایشگاه، کتابخانه، ورزش و سلامت موضوعاتی دارد که مورد قبول ایران است، اما در بحث فرهنگی چون با فرهنگمان سازگار نیست، حق تحفظ داریم.

وی گفت: در خصوص سند ۲۰۳۰ توضیحات مفصلی تقدیم مقام معظم رهبری شده است و سال گذشته نیز در باره آن حق تحفظ داده ایم.

پورمحمدی در خاتمه افزود: بخشهایی از سند ۲۰۳۰ که با قوانین، مقررات، آموزه های دینی، فرهنگ و سنت های ملی ما مغایر است در کشور هرگز اجرا نشده و نخواهد شد و دولت نیز به هیچ عنوان اجازه اجرای آن را نداده است؛ ضمن آنکه رهبری معظم در این خصوص هوشمندانه نظارت می کنند و تذکر می دهند.
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۰۹:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ۱۰:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۰۸:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۳ ۱۴:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۳ ۱۴:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۳ ۱۶:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۳ ۱۲:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۸ ۰۷:۳۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۳ ۰۹:۴۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۸ ۱۲:۲۹
 
 
کلمات کلیدی : وزیر دادگستری+مصطفی پورمحمدی+دولت+سند 2030
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.