توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486651
چاووش اوغلو: ایجاد پایگاه نظامی ترکیه در قطر به هیچ کشوری ارتباط ندارد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳
وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد که مساله ایجاد پایگاه نظامی کشورش در قطر به هیچ کشور دیگری ارتباط ندارد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت خبری النشرة، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در سخنان خود عنوان داشت: تصمیم ما مبنی بر ایجاد یک پایگاه نظامی در قطر به هیچ کشور دیگری ارتباط ندارد و این کشورها باید فقط به آن احترام بگذارند.

وی در ادامه افزود: ترکیه و قطر به عنوان دو کشور صاحب حاکمیت توافقنامه‌ای را درخصوص ایجاد این پایگاه امضا کردند و این مساله به هیچ کشور دیگری ارتباط پیدا نمی‌کند. من در این  خصوص با همتای عربستانی خود به صورت تلفنی رایزنی کردم و امیدوارم که آنها از اشتباه خود مبنی بر ضرورت بسته شدن پایگاه نظامی ترکیه در قطر دست بردارند. ما از زمان به وجود آمدن بحران قطر با محاصره این کشور و ملت آن مخالفت کردیم و طرف هیچ کشوری را نگرفتیم.

چاووش اوغلو تاکید کرد: واکنش ترکیه در قبال اینکه عربستان و یا هر کشور دیگری دچار این شرایط شود به همین صورت خواهد بود چرا که تمام کشورهای حوزه خلیج (فارس) برادران ما هستند. باید درخصوص اتهاماتی که به قطر وارد می شود ادله و شواهد لازم ارائه گردد و ما در جریان دیدار با پادشاه عربستان و مسئولان قطر و کویت بر این مساله تاکید کردیم.

وی در ادامه بر ضرورت حل و فصل بحران از طریق مذاکره و راه کارهای مسالمت آمیز تاکید کرد.
 
 
کلمات کلیدی : پایگاه نظامی ترکیه +قطر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.