توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407559
تولیت آستان قدس رضوی: استکبار با امپراتوری رسانه‌ای در کشورهای اسلامی جنایت می‌کند
تاریخ انتشار : جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۴
تولیت آستان قدس رضوی رمز موفقیت و پیروزی جبهه مقاومت را وحدت کلمه و یکپارچگی معرفی و گفت: امروز استکبار صف واحدی در برابر اسلام تشکیل داده است و با امپراتوری رسانه‌ای بر جهل جاهلان سوار شده و در کشورها و جوامع اسلامی خونریزی و جنایت می‌کند.

به گزارش تسنیم  و  به نقل از آستان نیوز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در یادواره شهدای آستان قدس رضوی که در محل تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، بارگاه مطهر رضوی را کانون الهام بخش آزادگی و ایستادگی در برابر ظلم معرفی و اظهار داشت: تقدس این فضا به‌واسطه وجود بزرگ شهید تاریخ این دیار امام علی بن موسی الرضا(ع) بوده و مشهد شهر شهادت و بارگاه مقدس رضوی کانون اشاعه روح شهادت و شهادت طلبی است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهیدان را از آموزه‌های ائمه اطهار(ع) به ویژه حضرت زین العابدین(ع) معرفی و تصریح کرد: در سخن، سیره و سلوک امام سجاد(ع) تکریم از مقام شهیدان و زنده نگاه داشتن واقعه عاشورا همواره جلوه، نمود و تجلی ویژه‌ای داشته است؛ ایشان به همگان آموختند که یادآوری و زنده نگاه داشتن یاد و نام شهید به زندگی معنا بخشد.

وی با بیان اینکه وجه مشترک وصیت نامه همه شهدا تاکید بر اطاعت از ولایت فقیه است، گفت: با کمی دقت و تدبیر در وصیت‌نامه‌های شهدا در می‌یابیم که جهاد برای خدا، اطلاعت از ولی فقیه، ادامه راه ایثار و صیانت از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و ایستادگی در برابر ظالمان و دشمنان دین خدا وجه مشترک وصیت نامه‌های تمامی شهداست.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان، اربعین را نماد و نمودی برای زنده نگاه داشتن نهضت عاشورا خواند و ابراز کرد: اگر آدمی بخواهد قد بکشد و قامت ملکوتی بیابد، تنها راه آن ارتباط با فرهنگ شهید و شهادت است و تاکیدات ائمه اطهار(ع) و بزرگان دین برای زنده نگاه داشتن عاشورا با آن هدف بوده که نهضت ایستادگی در برابر ظلم و ظالم باقی بماند.

وی با انتقاد از کسانی که می‌گویند در حرم مطهر نباید از سیاست سخن گفت، اظهار داشت: زیارت نامه امام علی بن موسی الرضا(ع) سراسر سیاست و زیارت عاشورا تجلی سیاست اسلامی است، از ابتدا تا انتها زیارت نامه‌های حضرات معصومین(ع) سخن از سمت گیری زائر و برائت از دشمنان دین و اهل بیت و طهارت(ع) است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه این بارگاه مطهر رضوی زندگی شهادت‌گونه و ایستادگی در برابر حزب شیطان را به زائران می‌آموزد، خاطرنشان کرد: زیارت سمت‌گیری زائر به سمت حجت خدا و تولی و تبری از دشمنان خدا و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است. چگونه می‌شود دلی در گروی محبت اهل بیت(ع) باشد، اما با دشمنان آنان دشمنی نکند؟

وی بر لزوم وجود تصمیم‌ در زیارت ائمه هدی(ع) تاکید و تصریح کرد: زیارت بدون تصمیم، کامل نیست و بزرگ‌ترین تصمیم در زیارت اهل بیت(ع)، همان دعای «انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم» زیارت عاشوراست.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان رمز موفقیت و پیروزی جبهه مقاومت را وحدت کلمه و یکپارچگی معرفی و تصریح کرد: امروز استکبار صف واحدی در برابر اسلام تشکیل داده است و با امپراتوری رسانه‌ای بر جهل جاهلان سوار شده و در کشورها و جوامع اسلامی خونریزی و جنایت می‌کند.

رئیسی با بیان اینکه امروز شهامت، رشادت، زمان شناسی، عکس العمل به هنگام، بصیرت و ایثار مدافعان حرم سبب شده است که حزب الله و جبهه مقاومت دست برتر را نسبت به جبهه استکبار داشته باشند، ادامه داد: جامعه‌ای که در آن ایثارگری نابود و به محافظه کاری تبدیل شده باشد، قطعا جامعه‌ای شکست خورده و بازیچه‌ استکبار است و امروز بصیرت، ایستادگی و مقاومت رمز غلبه بر توطئه‌های استکبار است.
 
کلمات کلیدی : آیت الله رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.