توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451550
خلف وعده کردهای سوری / غرب منبج به ارتش سوریه واگذار نمی‌شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۵
شورای نظامی وابسته به شبه‌نظامیان "نیروهای دموکراتیک سوریه" از تحویل بخش غربی منبج به دولت سوریه در پی توافق قبلی که با روسیه داشتند، سرباز زدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز عربی، شبه نظامیان اعلام کردند، اداره فعلی شهر منبج تحت حمایت نیروهای ائتلاف بین‌المللی باقی خواهد ماند و توافق بین‌المللی که حاصل شده در خصوص حضور نیروهای ارتش سوریه تنها در شمال غرب العریمه و جنوب الخفسه است.

فرماندهی کل شورای نظامی منبج در بیانیه‌ای اعلام کرد، منبج و حومه آن تحت حمایت نیروهای شورای نظامی منبج و تحت نظارت بین‌المللی و حمایت آن است و ما به هیچ نیروی دیگری اجازه ورود به این منطقه را نمی‌دهیم. شورای نظامی منبج و ائتلاف بین‌المللی کسانی هستند که در آزادسازی شهر از دست داعش همکاری کردند.

در این بیانیه آمده است، متن توافق صورت گرفته تنها مربوط به مناطق العریمه و خط تماس با  نیروهای وابسته به سپر فرات است.

در بیانیه قبلی شبه نظامیان کرد اشاره شده بود که شورا با طرف روسی در زمینه تحویل روستاهای واقع در خط تماس با نیروهای سپر فرات و مناطق هم‌جوار منطقه الباب از بخش غربی منبج به نیروهای گارد دولت سوریه توافق کرده و مامویت حمایت از حد فاصل بین نیروهای شورای نظامی منبج و مناطق تحت تسلط ارتش ترکیه و سپر فرات برعهده ارتش خواهد بود.

البته قبلا نیز منابع موثق اعلام کرده بودند که نیروهای آمریکایی فعال در صفوف ائتلاف بین‌المللی و تجهیزات‌شان در اطراف منبج و مناطق تحت تسلط شورای نظامی منبج در حومه شمال شرقی حلب مستقر شده‌اند. این رخدادها به نوعی تبانی میان نیروهای کرد سوریه و ائتلاف آمریکا را که حامی آنهاست را نشان می‌دهد.

این خلف وعده کردهای سوری در زمانی است که دیده بان حقوق بشر سوریه که از مخالفان نظام سوریه است، اعلام کرده است، ارتش سوریه فاصله خود با شهر الخفسه در حومه شمال شرقی حلب را به ۹ کیلومتر رسانده است.

در عین حال ارتش سوریه به عملیات نظامی خود در حومه جنوبی حلب ادامه داده و در حال پیشروی به سمت چند روستاست.
 
کلمات کلیدی : سوریه + کردهای سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.