توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428475
ارمغان تروریست ها برای آوارگان حلب
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۳
حلب پس از چهار سال از لوث وجود تروریست‌های تکفیری پاکسازی شد اما بازگشت آوارگان به منازل خود پس از این سال‌ها با دشواری‌های گسترده‌ای همراه شده است.

شمار کسانی که طی چهار سال اشغالگری گروه‌های تروریستی در شرق حلب ساکن بودند، از 100 هزار نفر فراتر نمی‌رفت که بخش اعظم آنها غیرنظامی و بقیه افراد مسلح بودند که از این تعداد، 70 هزار غیرنظامی به مناطق تحت کنترل دولت سوریه منتقل شدند و بقیه به حومه غربی حلب و از آنجا به استان ادلب منتقل شدند.


ارتش سوریه شامگاه پنجشنبه دوم دی برابر با 22 دسامبر، بازگشت امنیت و آرامش به حلب پس از آزادسازی کامل آن از لوث تروریست‌های تکفیری را اعلام کرد.


هنوز لحظاتی از اعلام بیانیه ارتش سوریه درباره آزادسازی کامل حلب نگذشته بود که قشرهای مختلف مردم این شهر به خیابان‌ها ریختند و شادی خود را از پاکسازی شهرشان از لوث تروریست‌های تکفیری ابراز کردند.

شهر حلب بر خلاف برخی از شهرهای سوریه که برخی از مناطقشان از همان ابتدای بحران شاهد تحرکات مسلحانه بود، از همان سال اول شاهد چنین تحرکاتی نبود، محله‌های حلب که به پایتخت صنعتی سوریه معروف بود،‌ تنها پس از گذشت یک سال از بحران یا همان جنگ تحمیلی علیه سوریه با سلاح آشنا شدند تا پس از آن به دو قسمت تقسیم شود و محله‌های شرقی آن به اشغال گروه‌های تروریستی درآید و بخش غربی آن هم تحت کنترل دولت سوریه قرار گیرد.


گروه‌های مسلح از همان ابتدای بحران سوریه از امنیت و آرامشی که شهر حلب شاهد بود، سوء‌استفاده کردند، چرا که هیچ سرباز ارتش در شهر حضور نداشتند که این مسئله افراد مسلح را به تشکل هسته‌های پنهانی در برخی محله‌ها واداشت که مقدمه‌ای برای شکل‌گیری برخی گروه‌های مسلح  بود. این گروه‌ها از اواسط سال 2012 میلادی، به برخی مراکز امنیتی حلب حمله کردند تا به وضوح حمایت خارجی از این گروه‌ها آشکار شود، اینجا بود که ارتش سوریه و کمیته‌های مردمی از سمت محله‌های غربی وارد جنگ شدند تا محله‌های شرقی را که به اشغال گروه‌های تروریستی درآمده بود، آزاد کنند.


شهر حلب، از همان  ابتدای جنگ علیه سوریه که شاهد جنگ شهرها بود،‌اولین منطقه به شمار می‌رفت، پس از آنکه افراد مسلح به محله‌های شرقی حمله کردند، مردم این محله‌ها به عنوان حامی دولت سوریه به یاری ارتش سوریه در نبرد با گروه‌های تکفیری برخاستند و این کار را از طریق تشکیل نیروهای مردمی موسوم به «دفاع محلی» انجام دادند و به مقابله با باندهای تروریستی مورد حمایت ترکیه، رژیم آل سعود، قطر و آمریکا پرداختند.

جنایات گروه‌های تروریستی در محله‌های شرقی در طول چهار سال اشغال، ساکنان این مناطق را به ترک خانه‌هایشان و رفتن به مناطق امن‌تر وادار کرد.

اکنون با اخراج تمام تروریست‌های تکفیری از محله‌های شرقی، هر چند این مناطق به سبب جنایات آنها خسارت‌های زیادی متحمل شده و بسیاری از خانه‌ها ویران شده، اما مردم با امیدواری فراوان به آینده در سرپناه‌هایی که دولت سوریه برای آنها فراهم کرده است،‌ اسکان یافته‌اند.

 
 
کلمات کلیدی : حلب+سوریه+آزادی حلب+ارتش سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.