توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 272171
رحمانی فضلی: معاون پارلمانی نمی‌شوم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۴۴
وزیرکشور تاکید کرد: فرماندار جهرم هیچ نقشی در تحقیقات حادثه شیراز نداشته است که بخواهد برکنار شود.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در حاشیه مراسم مجمع عمومی خانه احزاب در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا فشار نمایندگان در برکناری فرماندار جهرم تاثیر داشته، گفت: ایشان سرپرست بودند و طبیعی است که بعد از مدتی تغییر می‌کنند.

وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه بررسی یارانه احزاب به کجا رسید، گفت: چیزی تحت این عنوان در قانون پیش‌بینی نشده است و امیدوارم بعد از تشکیل خانه احزاب پیگیری‌هایی در مجلس صورت بگیرد و در قانون بودجه سال ۹۵ این موضوع تصویب شود.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی در پاسخ به این سوال که خبرهایی در چند روز اخیر منتشر شده که سخنرانی دیگر آقای مطهری در دو شهر قم و چهارمحال و بختیاری لغو شده ، علت آنها چه بوده، گفت: خواهش می‌کنم شما به عنوان احزاب و رسانه‌ها سعی کنید همیشه از حقیقت دفاع کنید. بنده روزنامه‌ها را مطالعه کرده‌ام و فضاسازی برخی رسانه‌ها را نسبت به این موضوع دیدم. اما خود ایشان مصاحبه‌ای کردند و بیان کردند قرار نبوده من در چهارمحال سخنرانی داشته باشم. درباره قم نیز آن‌طور که شنیده‌ام قرار بوده در دانشگاه سخنرانی داشته باشند که رئیس دانشگاه به علت جابجایی‌ها مصلحت ندانستند این سخنرانی ایراد شود. بنابراین اساس لغو آنها صحت ندارد.

وزیر کشور در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد که برکناری فرماندار جهرم به علت پیگیری مسئله شیراز بوده، تصریح کرد: بنده مسئول مستقیم بررسی حادثه شیراز از طرف شورای امنیت ملی هستم و در اینجا اعلام می‌کنم فرماندار جهرم هیچ نقشی در تحقیقات حادثه شیراز نداشته که بخواهد برکنار شود.

وزیر کشور در پاسخ به این سوال که آیا وزارت کشور و دولت برنامه خاصی را برای نظارت بر فعالیت‌های احزاب دارد، گفت: وزارت کشور همیشه حمایت قانونی خود را از تشکل‌ها و احزاب انجام می‌دهد. وزارت کشور نقش نظارتی دارد و آن را ایفا می‌کند و قوه قضاییه نیز این موضوع را رصد می‌کند تا کسی خلاف قانون کاری را انجام ندهد.

وی در پاسخ به این سوال که در چند روز اخیر دوباره سخنرانی آقای مرعشی در شیراز لغو شد ارزیابی شما از این قضیه چیست، گفت: دوباره خواهش می‌کنم مسائل را درست منتقل کنید. ایشان ۳ سخنرانی در شرایطی داشتند که دو سخنرانی بیرون از دانشگاه بود، انجام شد. تامین امنیت و نظارت در مکان بیرون از دانشگاه بر عهده وزارت کشور است، اما سخنرانی دیگر ایشان داخل دانشگاه بود که مجوز آن به شورای فرهنگی دانشگاه مربوط است و نیروی انتظامی و وزارت کشور نمی‌توانند دخالت کنند. من از اینجا اعلام می‌کنم وزارت کشور به هر تجمع و سخنرانی که مجوز بدهد، از آن حمایت هم می‌کند و امنیت آن را تضمین می‌کند و تحت تاثیر هیچ گونه فشاری قرار نمی‌گیرد.

رحمانی فضلی در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد که شما معاون پارلمانی خواهید شد، گفت: دولت خودش این را پاسخ داده است. آقای اسماعیلی نیز این را مطرح کردند و این یک شوخی بود.

وزیر کشور در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره قانون احزاب که در مجلس در حال پیگیری است چیست، گفت: مجلس در حال تهیه یک طرح درباره احزاب بود. دولت هم یک لایحه داشت و قرار شد که هر کدام زود‌تر به نتیجه رسید، مورد بررسی قرار گیرد و طرح مجلس زود‌تر به نتیجه رسید. قرار شد نظرهای ما در لایحه دولت در این طرح اعمال شود.

وی درباره استانی شدن انتخابات نیز گفت: دولت با کلیات استانی شدن انتخابات مخالف بود. ولی با توجه به رایزنی‌هایی که با کمیسیون‌ها و معاونت حقوقی صورت گرفت، قرار شد نظر ما نیز در این موضوع اعمال شود.

رحمانی‌فضلی در پاسخ به این سوال که آخرین پیگیری‌ها پیرامون پرونده پدیده شاندیز به کجا رسید، گفت: دستگاه‌های مربوطه هرکدام اشکالاتی را به این پروژه داشتند که تخلفاتی صورت گرفته است از جمله شهرداری، فرمانداری، قوه قضاییه و وزارت مسکن و شهرسازی در همین رابطه کمیته‌ای شکل گرفت و قرار شد همه موارد نقد شده مشخص و رفع شود و صاحبان این پروژه نیز اعلام کردند که مطابق قانون عمل خواهند کرد که در این صورت اگر عمل شود، ادامه این پروژه مشکلی ندارد.
 
کلمات کلیدی : وزیر کشور+رحمانی فضلی