توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462170
جنگ کره‌شمالی و آمریکا چگونه خواهد بود؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۱
با افزایش تنش میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ، ناوگروهی قدرتمند از نیروی دریایی آمریکا به همراه ناو هواپیمابر "کارل وینسون" عازم سواحل کره جنوبی شده است.

به گزارش العالم، پس از حمله موشکی به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه، کارشناسان نگران هستند که دونالد ترامپ تصمیم بگیرد کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را نیز مجازات کند، اما ارتش کره شمالی امکانات تهاجمی خطرناکی در اختیار دارد و می تواند پاسخ دهد.

دیمیتری کورنیف موسس پایگاه "Military Russia" گفت: کره شمالی در صورت وقوع حمله، برای مقاومت و بسیج کردن یک ارتش عظیم آمادگی دارد. اگر سخن از سناریوی جنگی گسترده است، باید گفت که پس از حمله ای از جانب آمریکا و یا متحدانش، می بایست از پیونگ یانگ انتظار داشته باشیم که به کره جنوبی حمله کند که احتمال می رود موفقیت آمیز هم باشد. کره شمالی در سلاح های کشتار جمعی و تعداد نظامیان برتری دارد و بنا به احتمالات مختلف، تعداد نظامیان کره شمالی از 690 هزار تا 1.2 ملیون نفر است.

این کارشناس در گفتگو با روسیا الیوم اظهار داشت: با این وجود به سرعت شانس به پیونگ یانگ پشت خواهد کرد زیرا هیچ کسی از آن حمایت نخواهد کرد و به نظر می رسد که چین و روسیه موضعی بی طرف اتخاذ خواهند کرد. آمریکا نیز به کره جنوبی کمک خواهد کرد. اقتصاد بسیار ضعیف، فرصتهای کره شمالی را که حتی در زمان صلح نیز نمی تواند به ساکنان خود غذا بدهد، تضعیف خواهد کرد.

کورنیف خاطرنشان کرد که پیونگ یانگ با شکستی قریب الوقوع روبروست. اما امریکا ناچار خواهد شد تا نیروهای زمینی خود را مشارکت دهد که به صورت عملیات هوایی زمینی خواهد بود همان چیزی که در افغانستان و عراق شاهد بودیم. در واقع این عملیات یک تفریح نخواهد بود، زیرا برای تخریب نیروهای کره شمالی به حدود شش ماه زمان نیاز است.

وی افزود: کره شمالی به شدت مقاومت خواهد کرد و دست به اقدامات مخرب و ویرانگر خواهد زد و برای یک سانتیمتر خاک خواهد جنگید و عدم حمایت مالی را با اقدامات قهرمانانه دسته جمعی جبران خواهد کرد.

این کارشناس نظامی اظهار داشت: پیونگ یانگ عواقب جنگ را خوب می داند و به تشدید اوضاع وقعی نمی نهد.

کورنیف توضیح داد: گمان نمی کنم که قدرتهای بزرگ از جمله آمریکا به صورت جدی برای مقابله مسلحانه در شبه جزیره کره آمادگی داشته باشند. زیرا این امر به درگیری های خونینی خواهد انجامید که از جنگ جهانی دوم تاکنون بی سابقه بوده است.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی، کیم جونگ اون، ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.