توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402671
لباس عزاداری در تایلند کمیاب شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۹
بعد از مرگ پادشاه تایلند این کشور با کمبود لباس سیاه برا عزاداری مواجه شده است.

مقامات تایلند نسبت به بالا‌بردن قیمت لباس سیاه که بعد از مرگ پادشاه این کشور کمیاب شده است هشدار دادند.

به گزارش تسنیم به نقل از آبزرور، وزارت بازرگانی تایلند در جلسه‌ای با مقامات بازرگانی این کشور از آنان خواست نسبت به تامین پایدار لباس عزاداری برای مردم این کشور اطمینان حاصل کنند.

این در حالی است که مقامات این کشور نسبت به هرگونه تلاش برای افزایش قیمت لباس عزاداری توسط تجار تایلندی هشدار دادند.

پیکر «بومی بول آدولیادج»(Bhumibol Adulyadej) آخرین پادشاه تایلند که در یکی از بیمارستان های شهر بانکوک در گذشته بود با همراهی 10 هزار نفر از مردم این کشور طی مراسمی تشییع شد و مورد احترام قرار گرفت. 67 میلیون نفر در سوگ مرگ وی نشستند.

مقامات تایلند به مدت یک سال عزای عمومی در این کشور اعلام کردند.

بومی بول آدولیادج در سن 88 سالگی درگذشت. وی برای درمان در بیمارستان به سر می‌برد و پیشتر کاخ پادشاهی تایلند در بیانیه‌ای اعلام کرده بود پادشاه 88 ساله این کشور پس از درمان دیالیزی در شرایط بی‌ثبات و ناپایداری به سر می‌برد.

پادشاه تایلند در سال گذشته میلادی در بیمارستان سریراج بانکوک به دلیل بیماری‌های مختلف تحت درمان قرار گرفته و آخرین بار در 11 ژانویه سال جاری میلادی که چند ساعت را در کاخ خود سپری کرد، در ملاء عام دیده شده بود.

این پادشاه 88 شاله هیچ نقش رسمی در سپهر سیاست تایلند نداشت و و تنها به عنوان عامل اتحاد در زمان بحران‌ها و دودستگی‌ها در این کشور شناخته می‌شد.

«بومی بول» طولانی‌ترین دوره پادشاهی در جهان را تجربه کرد؛ او از سال 1932 تاکنون منصب پادشاهی را برعهده داشت و 19 مورد کودتا در تایلند را تجربه کرد که 12 مورد از آن‌ها با موفقیت همراه بود. آخرین کودتا در سال 2014 و توسط فرمانده اسبق ارتش تایلند «پرایو چان اوچا» صورت گرفت.
 
کلمات کلیدی : عزای عمومی+تایلند+مرگ پادشاه تایلند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.