توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 354873
روسیه: سقوط هواپیمای مسافربری مصر احتمالا اقدام تروریستی بوده است
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۰
رئیس سرویس امنیتی و اطلاعاتی روسیه موسوم به "اف اس بی" گفت: علت اصلی سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی مصر که از پاریس به سوی قاهره در پرواز بوده است، احتمالا اقدام تروریستی است.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری ریانوستی، آلکساندر بورتنیکوف رئیس سرویس امنیتی روسیه روز پنجشنبه در سخنانی تاکید کرد: سقوط هواپیمای مسافربری مصر که از پاریس به سوی قاهره در پرواز بوده است، احتمالا به علت اقدام تروریستی بوده است.

وی از شرکای اروپایی روسیه خواست تا برای شناسایی علت اصلی سقوط این هواپیمای مسافربری همکاری کنند.

وی به هیچ گونه سند و مدرکی که نشان دهد اقدام تروریستی عامل اصلی سقوط این هواپیما بوده، اشاره نکرده است.

مقام های آمریکایی نیز اعلام کردند که بررسی تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که هیچ نشانه ای از انفجار در این هواپیما مشاهده نشده است.

این مقام ها که خواستند نامشان فاش نشود، تاکید کردند: نتایج بررسی های اولیه تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که هیچ نشانه ای از انفجار در این هواپیمای مسافربری وجود نداشته است.

گزارش برخی رسانه های خبری نشان می دهد که انفجار بمب عامل اصلی سقوط این هواپیما بوده است.

فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس نیز گفت: لندن حمایت خود را از مصر به خاطر ناپدید شدن یک فروند هواپیمای مسافربری در دریای مدیترانه اعلام کرده است.

هاموند افزود: یک شهروند انگلیسی در این هواپیما حضور داشته است. هنوز خیلی زود است که بخواهیم در خصوص علت اصلی ناپدید شدن این هواپیما اظهار نظر کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: ما می دانیم که یک دارنده روادید انگلیس در این هواپیما بوده است. ما به مقام های مصری پیشنهاد کمک داده ایم ولی تاکنون هیچ درخواستی برای کمک دریافت نکرده ایم.
 
کلمات کلیدی : هواپیما، مصر ، بمب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.