توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495679
پاکستان: خشونت اسرائیل علیه فلسطینیان نقض صریح حقوق بشر است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۳
وزارت امور خارجه پاکستان با صدور بیانیه ای، نسبت به تشدید موج خشونت های رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین و جلوگیری از انجام آیین های دینی در مسجدالاقصی ابراز نگرانی کرد و این رفتارها را نقض صریح حقوق بشر و قوانین بین المللی دانست.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، در بیانیه وزارت امور خارجه پاکستان آمده است: اقدامات و سیاست هایی که علیه مردم معترض فلسطین (از سوی رژیم صهیونیستی) اتخاذ می شود، نقض صریح حقوق بشر و قوانین و مقررات بین المللی است و باید متوقف شود.

این بیانیه می افزاید: دولت پاکستان مراتب همبستگی خود را با مردم فلسطین در مسیر دسترسی به خواسته هایشان از جمله حقوق و کرامت انسانی اعلام می دارد.

در پایان این بیانیه آمده است: پاکستان بار دیگر حمایت خود را از فلسطین و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف اعلام می کند.

بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای اسلامی اقدام صهیونیست ها در بستن مسجدالاقصی و نصب گیت های امنیتی را محکوم کردند.

به دنبال افزایش دامنه اعتراض ها در سراسر دنیا، کابینه رژیم صهیونیستی بامداد سه شنبه به برچیدن گیت های امنیتی در ورودی های مسجدالاقصی و نصب دوربین های امنیتی رای داد.

بسیاری از مقام های کشورهای اسلامی و بین المللی اقدام صهیونیست ها در بستن مسجدالاقصی را محکوم کردند.

تنش ها در فلسطین اشغالی از روز جمعه 23 تیر ماه براثر درگیری میان فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی و در پی آن بستن درهای مسجد الاقصی به دستور 'بنیامین نتانیاهو' نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزایش یافت.
 
کلمات کلیدی : رژیم صهیونیستی + مسجدالاقصی + اسرائیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.