توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457077
قیمت نفت زیر تیغ افزایش تولید «شیل» آمریکا/ قیمت‌ها کاهش یافت
قیمت نفت در بازارهای جهانی با افزایش فعالیت‌های حفاری و تولید نفت آمریکا کاهش یافت و بشکه‌ای 50.46 دلار فروخته شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۵
به گزارش فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز به علت افزایش فعالیت‌های حفاری و به علت تردید در مورد تمدید کاهش تولید اوپک کاهش یافت.

هر بشکه نفت برنت با 34 سنت کاهش 50.46 دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با 44 سنت کاهش 47.53 دلار در هر بشکه معامله شد.

تاجران می‌گویند که این کاهش قیمت ناشی از افزایش فعالیت‌های حفاری و تولید نفت آمریکاست و همچنین بلاتکلیفی تمدید یا عدم تمدید توافق کاهش تولید اوپک تا نیمه سال نیز عامل دیگر موثر بر کاهش قیمت بوده است.

کشورهای عضو اوپک و غیراوپکی آخر هفته در کویت برای تصمیم‌گیری در این رابطه گرد هم می‌آیند.

آمارهای رسمی دولت آمریکا نشان داد از نیمه سال 2016، تولید نفت آمریکا روزانه 700 هزار بشکه افزایش یافت و به 9.13 میلیون بشکه در روز رسید.

به گزارش فارس، تعداد دکل‌های حفاری آمریکا طی هفته گذشته برای دهمین هفته متوالی افزایش یافته بود و این به معنای افزایش تولید نفت این کشور است که اثر کاهش تولید اوپک را خنثی کرده است. قیمت نفت برنت که در 10 مارس 20 اسفند 1395 پس از انتشار خبر رکورد ذخایر نفت آمریکا به زیر 50 دلار سقوط کرده بود اکنون نیز به مرز 50 دلار نزدیک شده است.
 
 
کلمات کلیدی : قیمت نفت+نفت شیل+اوپک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.